poniedziałek, 02 styczeń 2023 11:57

Kompleksowa pomoc psychologiczna dla mieszkańców Łodzi i okolic. Czego można się po niej spodziewać?

Psycholog Łódź Psycholog Łódź fot. materiały prasowe

Pomoc psychologiczna jest potrzebna w wielu sytuacjach. Dla wielu osób problemy natury psychologicznej i emocjonalnej są jednak powodem do wstydu, co przekłada się na niechęć do szukania właściwej pomocy. W związku z tym zachęcamy do zapoznania się z najważniejszymi kwestiami, które wiążą się właśnie z wizytą u psychologa.

 

Kompleksowa pomoc psychologiczna: co dokładnie obejmuje?

Kompleksowa pomoc psychologiczna w Łodzi oferowana przez PsychoMedic gwarantuje pacjentom szerokie podejście do ich problemów. Dzięki temu nawet osoby, które nie mają pewności, do kogo się udać, mogą bez najmniejszego problemu znaleźć pomoc dla siebie. Wszystko dlatego, że w PsychoMedic współpracują ze sobą psychiatrzy, psychologowie i psychoterapeuci, którzy wzajemnie się wspierają w poprawie sytuacji pacjenta.

Czego zatem można spodziewać się po kompleksowej pomocy psychologicznej? Przede wszystkim diagnozy, która pomoże określić rodzaj problemów, z jakimi boryka się pacjent. Jest ona niezbędna do określenia, w jaki sposób ma następnie przebiegać leczenie oraz terapia. Dzięki diagnozie możliwe jest też wystawienie niezbędnych dokumentów, takich jak recepta, dalsze skierowania, zaświadczenia czy zwolnienie.

Oprócz diagnozy pacjent może liczyć na pomoc psychoterapeuty, który zajmuje się długotrwałą, wieloetapową terapią prowadzoną w grupach lub indywidualnie. Jest to najbardziej wnikliwa analiza problemów pacjenta, pozwalająca mu opracować metody radzenia sobie z cierpieniem i intensywnie wspierająca leczenie farmakologiczne.

Jeśli pacjent nie wymaga długoterminowej psychoterapii, może liczyć na wsparcie psychologiczne. Psycholog Łódź udziela porad, które w szczególności pomagają wyjść z kryzysów życiowych.

Pomoc w dogodnej formie i tak szybko, jak to tylko możliwe

Warto pamiętać, że wiele sytuacji życiowych wymaga szybkiej interwencji specjalisty zajmującego się zdrowiem psychicznym. Nie można czekać na pomoc miesiącami (czy choćby tygodniami), ponieważ oczekiwanie prowadzić może do pogłębienia się problemu. Dlatego tak ważne jest, aby psycholog, psychiatra albo psychoterapeuta dostępny był praktycznie od ręki. Na szczęście w PsychoMedic Łódź jest to możliwe i wiele terminów konsultacji można umówić nawet na ten sam dzień lub następny.

Jednocześnie pacjenci mogą zdecydować się na preferowaną przez nich formę kontaktu: osobiście lub online. Osoby, które preferują rozmowy twarzą w twarz, mogą spotkać się ze specjalistą w placówce. Z kolei osoby, dla których wyjście z domu stanowi poważny problem albo które doświadczyły kryzysu z dala od domu (np. podczas urlopu, delegacji), mogą wykorzystać spotkanie online, aby szybko uzyskać oczekiwaną pomoc – bez czekania na chwilę powrotu do rodzinnego miasta.

Kiedy warto skorzystać z pomocy psychologa?

Pomoc psychologa jest niezbędna szczególnie w nagłych kryzysach życiowych, które mogą przydarzyć się każdemu z nas. Utrata bliskiej osoby, wypadek lub choroba, a także uczestnictwo w traumatycznym wydarzeniu to tylko kilka przykładów sytuacji, w których warto się na nią zdecydować.

Należy także pamiętać, że jeśli pomoc psychologa nie będzie wystarczająca, może on zasugerować psychoterapię lub spotkanie z lekarzem psychiatrą.