wtorek, 08 wrzesień 2020 14:22

Kurs dla dj-a - co warto wiedzieć?

Kurs dla DJ-a Kurs dla DJ-a

Wiele młodych osób jest zainteresowanych rozpoczęciem pracy w charakterze dj - a. Jest to bardzo ciekawa możliwość, dla osób, które lubią muzykę i chcą związań z nią swoją przyszłość.

Niektórzy są samoukami i pracują na wyczucie, zgodnie z tym czego sami się dowiedzą, jednak aby osiągnąć sukces w zawodzie, dobrze jest jednak zapisać się na profesjonalne kursy. Ich ukończenie niesie ze sobą wiele korzyści. 

Jakie tematy są poruszane na kursach dla Dj - a?

Na stronie https://djpromotion.com.pl można znaleźć wiele interesujących informacji dotyczących kursów dla dj - a. Wszystkie zajęcia są podzielone na części teoretyczną i praktyczną. Na teoretycznych zajęciach omawiany jest szereg zagadnień ściśle związanych z pracą dj - a. Tematyka obejmuje między innymi: budowę utworu, wiedzę na temat sprzętu wykorzystywanego w pracy dj - a, informacje dotyczące wszelkich, legalnych kanałów zaopatrywania się w muzykę, a także repertuar, który powinien znać każdy dj. Playlisty dostępne na kursach pozwalają na rozkręcenia każdej zabawy!

Podczas kursów, poruszana jest także tematyka dotycząca prawidłowego mówienia przez mikrofon, rozgrzewania aparatu mowy i ćwiczeń oddechowych. Kandydaci na Dj - a zapoznają się także z zasadami marketingu. Dowiadują się jak trafić do szerokiego grona odbiorców, zyskać nowych klientów i wybić się na rynku muzycznym. 

Jak wspomniano wcześniej druga część zajęć obejmuje ćwiczenia praktyczne. Odbywają się one w małych grupach i na najlepszym, w pełni profesjonalnym sprzęcie. Lekcje prowadzą szanowani Dj - e, którzy od wielu lat z powodzeniem pracują w branży. Mogą się oni poszczycić naprawdę wielką znajomością tematu, a także talentem do przekazywania wiedzy. Zajęcia dotyczą między innymi nauki miksowania na płytach CD, winylu i mp3 oraz sztuki poprawnego ustawienia mikrofonu.

Co jeszcze powinien wiedzieć Dj?

Na stronie: https://djpromotion.com.pl/dj-kurs/ można zapoznać się z pełną tematyką kursów i zajęć. Duża część szkolenia dotyczy jednak tematyki związanej z przygotowaniem różnych eventów. Kursanci otrzymają wiedzę dotyczącą zasad przygotowania różnych wydarzeń tak, aby sprostać wymaganiom klientów. Dowiedzą się także o jakich kwestiach organizacyjnych warto pamiętać, jaką muzykę wybrać ze względu na rodzaj eventu, jak prowadzić imprezę, żeby nie było nudno, jakie konkursy warto organizować itd. Ważną kwestią jest także omówienie zasad budowy scenariusza rożnych imprez. Dobry Dj powinien też wiedzieć, jakie zwyczaje i tradycje panują w danych rejonach, aby móc je wykorzystać w swojej pracy. 

Szkolenia skierowane są do wszystkich osób, które pracują jako dj - e lub chcą podjąć pracę na tym stanowisku. Osoby początkujące mogą poznać tajniki zawodu, a czynni dj - e mogą uzupełnić swoją wiedzę i zyskać nowe doświadczenie. Warto zaznaczyć, że w trakcie trwania kursu, można zdecydować się na konkretną, najbardziej interesującą tematykę.