wtorek, 27 kwiecień 2021 12:22

Najmodniejsze makijaże sezonu – sprawdź, jakich kosmetyków warto używać

szminki do ust szminki do ust pixabay

Praktycznie w każdym sezonie pojawiają się nowe propozycje dla makijażu. Dzięki temu każdy może znaleźć coś dla siebie – taki makijaż, który pozwoli na podkreślenie urody.

W jaki sposób zatem malować się, by makijaż wpisywał się w najnowsze trendy modowe? Przekonaj się, czym wyróżnia się modny makijaż na letni sezon w tym roku, jak podkreślić usta i paznokcie, by wykładały wiosennie i letnio?

Najmodniejsze kolory i makijaże sezonu – na co się zdecydować?

W ostatnich latach bardzo popularne stały się makijaże, które podkreślają naturalne piękno. Chodzi tutaj głównie o to, aby skóry nie obciążać zbyt mocno kosmetykami takimi jak podkłady i pudry. O wiele popularniejsze i polecane stały się kremy typu BB, które nie tylko pielęgnują skórę i podkreślają koloryt skóry. Jest on dzięki temu wyrównany, jednocześnie skóra nie jest zbytnio obciążona i może z łatwością oddychać.

Modna staje się także cera rozświetlona, która delikatnie błyszczy. Produkt rozświetlający nakłada się najczęściej na kości policzkowe, podbródek, koniec nosa, a także łuk kupidyna. Niewielkie ilości rozświetlacza można nałożyć także nad brwiami.  

Czym podkreślić usta w modnym makijażu?

Nie można zapominać o odpowiednim podkreśleniu ust. Jednym z chętniej wybieranych w tym celu kosmetyków są szminki do ust. Daje ona w zależności od rodzaju satynowe, błyszczące lub matowe wykończenie. Kolor tego kosmetyku zazwyczaj jest wyrazisty i mocny. Jeżeli chcesz nią podkreślić usta, postaw na kolory takie jak wyraziste czerwienie, a także ciemne róże.

Osoby, które chcą pomalować modnie usta, często zastanawiają się, co będzie lepsze – szminka czy błyszczyk do ust? Tak jak to zostało wyżej wspomniane, szminka daje bardziej wyraziste wykończenie. Natomiast błyszczyki do ust są delikatniejsze. Zazwyczaj usta nimi pomalowane wydają się pełniejsze, dzięki mocnemu błyskowi. Nadawany przez nie kolor jest też mniej trwały niż w przypadku szminki.

Jak modnie podkreślić paznokcie?

Uzupełnieniem makijażu twarzy, może być odpowiednie pomalowanie paznokci. Jeśli chcesz, aby Twoje paznokcie wpisywały się w najnowsze trendy modowe, wybierz kolory, które zagoszczą także na Twoich ustach. Postaw na wyrazistą czerwień np. w karminowym odcieniu. Dobrze sprawdzi się także fuksjowy czy magneta.

Możesz też postawić na delikatniejsze kolory pastelowe takie jak pudrowy róż, lila róż, czy jasny fiolet. Dobrze na paznokciach będą wyglądały jasne błękity i zielenie.