wtorek, 18 kwiecień 2023 10:49

Odporne listwy przypodłogowe do pokoju dziecięcego

Mardom Decor Mardom Decor mat.prasowe

Każdy z rodziców zdaje sobie sprawę, że zaprojektowanie przestrzeni dla malucha to trudny sprawdzian. To wielofunkcyjne miejsce, które zazwyczaj pełni role miejsca na przyjęcia dla lalek, boiska sportowego, a także sypialni. Dlatego stawiając na rozmaite detale aranżacyjne, w tym również listwy przypodłogowe powinniśmy uwzględnić ich dobrą jakość.

 

Czy listwy podłogowe są konieczne?

Na początek warto zaznaczyć, dlaczego nie warto rezygnować z listew przypodłogowych aranżując pokój dziecięcy. Kluczowym zadaniem listew jest odpowiednie zabezpieczenie podłóg, przed wilgocią, czy osadem kurzu lub piachu. Listwy przypodłogowe skutecznie tuszują szczelinę dylatacyjną, która powstaje podczas montażu podłogi. W takim wypadku właściwa jest ochrona paneli nawet stworzonych z wysokiej jakości płyty MDF — podłogi często są właściwie impregnowane i zabezpieczane wodoodpornymi woskami na powierzchni oraz zamkach, jednak w przypadku gdy kurz oraz wilgoć przedostaną się przez szczelinę dylatacyjną, może wytworzyć to trzeszczenie oraz niepożądane wybrzuszanie się podłogi. W takim wypadku rozwiązaniem problemu będzie jej kosztowna wymiana na nową.

Listwy posiadają potężne znaczenie w ochronie ściany. Biorąc pod uwagę zamieszkałych w pomieszczeniu lokatorów oraz ich artystyczną duszę, nie powstrzymają fantastycznych rysunków na powierzchni ściany, jednak będą sprawowały podstawową ochronę przed niechcianymi lub przypadkowymi uderzeniami. Listwy podłogowe gwarantują fantastyczne wykończenie podłogi oraz skutecznie osłaniają ścianę przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Drugim, bardzo ważnym elementem jest bezpieczeństwo — prawidłowo wyprofilowana listwa przypodłogowa daje możliwość skuteczne zabezpieczenie, przewodów oraz wszelkich domowych instalacji elektrycznych. Sprytnie ukryte przewody nie będą budzić ciekawości dzieci, zapewniając bezpieczną zabawę.

Jakie listwy przypodłogowe wybrać do pokoju dziecka?

Dostępne na rynku listwy wytworzone są z różnych materiałów, o finezyjnych kształtach i nietuzinkowych strukturach. Które z nich nadają się zatem do pomieszczenia przeznaczonego dla naszego dziecka?

Stawiamy na gładkie, o prostym przekroju. Głównym czynnikiem jest w nich sprawność w myciu listew. W pokoju dziecięcym należy wziąć pod uwagę, że możemy spodziewać się wszystkiego. Dlatego dla rodziców, którzy cenią sobie porządek, sztukateria o prostym przekroju, bez dodatkowych żłobień i ornamentacyjnych wzorów to idealny wybór. Dodatkowym atutem jest to, że listwa przypodłogowa od Mardom wykazuje się wysoką odpornością na wilgoć. Właściwości wodoodporne produktu gwarantują doskonały wygląd listew przypodłogowych nawet w przypadku długiej styczności z wodą, dzięki czemu nawet przy przypadkowym zalaniu sztukateria nie spuchnie ani nie zdeformuje się.

Sprawdzając listwy przypodłogowe, musimy postawić na wysokiej jakości trwałe materiały. Sztukateria do pokoju dziecięcego powinna być odporna na zdarzające się uderzenia podczas sprzątania czy zabawy, a zarazem być odporna na dziecięcą ciekawość. Jak wiemy dzieci, mogą w każdej chwili wpaść na pomysł przetestowania sztukaterii — wykonana ze słabego materiału pod naciskiem dłoni, ulegnie zdeformowania. Zważając na aspekt wizualny,  oraz bezpieczeństwo, zwłaszcza jeśli za listwami schowane są przewody, należy zastosować produkty o wysokiej jakości, odporne na uszkodzenia. Dokładnie takie są listwy podłogowe Mardom Decor — wytrwały materiał PolyForce w połączeniu z innowacyjną technologią ScratchShield®, która w największym stopniu utwardza powierzchnię, co powoduje, że sztukateria jest wyjątkowo wytrzymała. Nie tylko na uderzenia, ale również na zarysowania jej ostrym narzędziem np. nożyczkami.

Aranżacja pokoju dziecięcego

Decydując się sztukaterię do pokoju swojego dziecka, chcemy żeby była funkcjonalna, ale także pasująca do reszty wnętrza — również w przyszłości. Czym zatem się sugerować?

Rozmiar pomieszczenia, a wielkość listew przypodłogowych

Powinniśmy dobrać listwę zgodnie z wymiarami pomieszczenia. Większy pokój zachowa równowagę jeśli wstawimy do niego listwę od 10 cm oraz powyżej. Dla średnich pomieszczeń rekomendujemy listwy w przedziale 10 - 6 cm, a dla mniejszego pokoiku idealnie nadadzą się listwy poniżej 6 cm. Trzymając się tej zasady zachowamy ład w pomieszczeniu ,a także wizualnie wyrównamy proporcje.

Zmiana koloru ścian, a listwa przypodłogowa

Zamieszczając listwy przypodłogowe w pokoju dziecięcym, chcemy, aby sprawowały się jak najdłużej. Jednak dzieci rosną i na pewnym etapie nieunikniony będzie remont pokoju już nie dziecięcego, ale nastoletniego. Listwy od Mardom Decor można malować, dopasowując ich odcień do zmieniającego się koloru ścian lub gustu właściciela. Nie musisz się martwić, gdyż możesz użyć tej samej farby, którą zostały pomalowane ściany pokoju. Powinno się jednak pamiętać o zastosowaniu farby na bazie wody. Listwy Mardom Decor pokryte są zabezpieczającym primerem o właściwościach wygładzających, który ulepsza malowanie i pogłębia przyczepność pigmentu do listwy. Dzięki temu sztukaterie można wielokrotnie przemalowywać, dowolnie dostosowując ją do wymarzonej aranżacji wnętrza.

Białe listwy przypodłogowe

Wybierając listwy do pokoju dziecięcego, można również zastosować ponadczasowy klasyk, który będzie pasował do każdego stylu, niezależnie od ulegającej zmianie aranżacji pomieszczenia. Biała listwa przypodłogowa to ponadczasowe rozwiązanie, które doskonale wpasuje się nie tylko w pokoju dziecięcym,  ale również na całej powierzchni mieszkania. W ofercie Mardom Decor można zobaczyć kolekcja listew przypodłogowych Premium, które zostały fabrycznie pokryte ekskluzywną, satynową powłoką, nadającą wyjątkowy śnieżnobiały kolor. Listwy są prawidłowo zabezpieczone oraz gotowe do montażu. To perfekcyjny wybór, który sprawdzi się każdym wnętrzu.