wtorek, 18 październik 2022 13:29

Płytki drewnopodobne - klasyka w nowoczesnym wydaniu

Płytki drewnopodobne Płytki drewnopodobne mat.prasowe

Płytki imitujące drewno stanowią stylowy kompromis dla wszystkich miłośników drewna, którzy jednak wolą ich łatwą w utrzymaniu czystości wersję.

Płytka drewnopodobna ma to do siebie, że jej struktura wiernie oddaje rysunek drewna, dzięki czemu wnętrza zyskują szlachetnego i przytulnego charakteru. W przeciwieństwie do podłogi drewnianej, płytki podłogowe drewnopodobne wykazują wysoką odporność na działanie środków chemicznych, stając się dzisiaj najbardziej stylowym i praktycznym wykończeniem domowych przestrzeni.

Na polskim rynku dostępna jest niezwykle zróżnicowana oferta płytek ceramicznych drewnopodobnych, którymi możemy zabudować zarówno podłogę jak i wewnętrzne ściany pomieszczeń, uzyskując efekt drewnianej okładziny. Dzięki współczesnym technologiom, odwzorowanie struktury drewna staje dziś dostępne dla każdego z nas. Co więcej kafle drewnopodobne dostępne są w niezwykle atrakcyjnych cenach, co ucieszy wszystkich miłośników niskobudżetowych przedsięwzięć.

Płytki o strukturze drewna zamiast desek i paneli

To oczywiste, że drewno od zawsze stanowiło solidny materiał konstrukcyjny i dekoracyjny. Dzięki bogatej, naturalnej kolorystyce oraz niejednorodnej stylistyce słojów zarówno meble, podłogi jak i ściany drewniane nabierają wyjątkowego charakteru.

Jak wiemy drewniana podłoga jest kosztowna, jednak, podobnie jak panele wykazuje się wysoką podatnością na wilgoć. Ten problem nie występuje w przypadku ceramicznych płytek drewnopodobnych, które są całkowicie odporne na wilgoć. Co więcej, tego rodzaju płytki trudniej jest uszkodzić lub trwale zarysować. Drewnopodobna terakota okazuje się pewniejszym materiałem, który zachwyca niezmienna struktura, także po kilkunastu latach intensywnego użytkowania, gwarantując identyczny efekt wizualny jak w przypadku naturalnej drewnianej podłogi.

Nie tylko drewnopodobne - płytki imitujące strukturę innych materiałów

W poszukiwaniu płytek podłogowych korespondujących ze stylistyką nowoczesnej kuchni, salonu lub przedpokoju, często wybieramy płytki imitujące marmur, płytki imitujące kamień lub płytki lastryko. Ten jeden z najpopularniejszych trendów ostatnich lat niezwykle stylowo prezentuje się z drewnopodobnymi płytkami, wprowadzając do wnętrza równowagę - ciepło drewna i surowość  kamienia i marmuru.

Płytki drewnopodobne i drewniana podłoga, wykazują taką samą zależność jak materiały marmuropodobne. Także płytki carrara są o wiele bardziej przystępne dla kieszeni statystycznego Kowalskiego niż naturalny marmur. Dzięki stylowym imitacjom nasze wnętrza zyskują niepowtarzalnego charakteru, obok którego nie sposób przejść obojętnie.