poniedziałek, 30 sierpień 2021 20:31

Poznaj cały zestaw do robienia paznokci

cały zestaw do robienia paznokci cały zestaw do robienia paznokci Semilac

Cały zestaw do robienia paznokci możesz kupić już za nieco ponad 100 zł. Co powinno się w nim znajdować i na co zwrócić uwagę przed zakupem?

 

Cały zestaw do robienia paznokci – czyli co?

Każda z nas chce mieć piękne i cudowne paznokcie, niestety te przyjemności kosztują. Wizyta u kosmetyczki rozpoczyna się zwykle od około 70-80 zł, a w niektórych salonach kwoty te mogą być znacznie wyższe. Rozwiązaniem tego problemu może być cały zestaw do robienia paznokci. Koszt jego zakupu rozpoczyna się zwykle od około 100 zł, łatwo więc policzyć, że inwestycja może się zwrócić już nawet po dwóch stylizacjach. Oczywiście startowe zestawy mogą kosztować więcej, wszystko zależy od ich zawartości, wyposażenia czy marki producenta, nie ulega jednak wątpliwości, że będzie to bardzo opłacalne – nawet w krótkiej perspektywie czasowej.

Cały zestaw do hybryd znajdziesz zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Zasadniczo zestawy do robienia paznokci można podzielić na zestawy startowe do hybryd, zestawy do hybryd dla profesjonalistów oraz zestawy do hybryd skomponowane samodzielnie. Te ostatnie dają największe pole wyboru poszczególnych produktów, często mogą być również najdroższe. Warto też dodać, że zestawy profesjonalne mają więcej produktów niż startowe, a do tego są znacznie lepsze jakościowo.

Startowy zestaw do hybryd to nic innego, jak zestaw dla początkujących. Znajdziesz w nim podstawowy sprzęt i niezbędne elementy, które pozwolą Ci przygotować manicure hybrydowy. Oczywiście taki zestaw raczej nie pozwoli Ci na stworzenie zapierających dech w piersiach kompozycji, z pewnością jednak okaże się wystarczający, aby rozpocząć swoją przygodę z hybrydą. Wielu producentów prześciga się w tym, kto zaoferuje więcej w ramach zestawu startowego, co oczywiście jest korzyścią przede wszystkim dla nabywców. Pamiętaj jednak, że nie zawsze liczy się ilość, znacznie cenniejsza jest bowiem jakość. Zaleca się też korzystanie z produktów tej samej marki. Lepiej wtedy się ze sobą łączą, a Ty uzyskasz trwalszą kompozycję.

Manicure hybrydowy i zestaw startowy

Zestaw startowy do hybryd pozwoli Ci na stworzenie manicure hybrydowego, który utrzyma się przez około 3 tygodnie. Oczywiście trzeba mieć na uwadze fakt, że na to, jak długo zachowa się stylizacja, wpływa również aktualny stan Twoich paznokci. Tak duża trwałość manicure oraz jego odporność na uszkodzenie wynika przede wszystkim z utwardzenia lampą UV.

Jak wspomnieliśmy, najlepszy na początek jest zestaw startowy do hybryd. Absolutną podstawą, która powinna znaleźć się w takim zestawie, są następujące urządzenia i akcesoria:

  • lampa LED lub UV,
  • baza do lakieru,
  • lakiery hybrydowe,
  • top do lakieru,
  • blok polerski,
  • pilnik do paznokci,
  • cleaner,
  • waciki bezpyłowe.

Najważniejszym elementem zestawu jest lampa, dobrze przyjrzeć się jej parametrom. Zwykle tańsze lampy mają niższą moc, co bezpośrednio świadczy o jakości urządzenia. Z takim sprzętem odpowiednie utwardzenie będzie trudniejsze i zajmie więcej czasu. Lampy UV są też nieco słabsze niż lampy LED, te drugie wymagają jednak odpowiednich produktów do stosowania, poza tym są droższe.

Opcjonalnie w zestawach startowych mogą znajdować się różne akcesoria do tworzenia dodatkowych ozdób czy kompozycji na paznokciach. Pamiętaj, aby przed zakupem dokładnie zapoznać się z tym, co znajduje się w danym zestawie.