środa, 22 lipiec 2020 13:06

Praktyczne butelki B.Box – jakie propozycje przygotował producent?

butelki B.Box butelki B.Box

Choć kubki i butelki dla dzieci z tworzyw sztucznych mają się dobrze, to jednak coraz więcej świadomych rodziców poszukuje bezpieczniejszych rozwiązań na podawanie maluchom napojów. Z pomocą w tym zakresie przychodzą produkty marki B.Box wykonane z tritanu, czyli nowoczesnego tworzywa właściwościami zbliżonymi do szkła, które nie zawierają szkodliwych ftalanów czy polichlorków winylu (PWC). Co warto o nich wiedzieć?

 

Plastikowe butelki – dlaczego są niewskazane dla dzieci?

Plastik jest tworzywem chętnie wykorzystywanym przez producentów. Ceniony za lekkość i walory estetyczne stanowi często stosowany materiał do produkcji dziecięcych akcesoriów. Czy to dobre rozwiązanie? Oczywiście, że nie! Wszystko dlatego, że zawiera w składzie szkodliwe ftalany, inaczej estry kwasu ftalowego, jakich używa się w formie zmiękczacza nadającego wyrobom odpowiednią elastyczność. Coraz częściej mówi się, że to one – w perspektywie długofalowej – mogą negatywnie wpływać na płodność i przyczyniać się do przedwczesnych porodów. Nie wspominając o zwiększonej podatności do występowania wad wrodzonych i niższej wagi urodzeniowej, a także różnej maści alergii. W odpowiedzi na szkodliwe kubki i butelki z plastiku przyszła marka B.Box, oferująca produkty z tritanu – materiału w pełni bezpiecznego, właściwościami zbliżonymi do szkła. Co takiego jest w nich wyjątkowego? Jak się okazuje – wiele. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na zamykanie. System na klik jest prosty w obsłudze, dzięki czemu poradzi sobie z nim mały użytkownik, a szczelne i wygodne zamknięcie skutecznie zabezpiecza napój przed rozlaniem w plecaku czy torbie. Butelka B.Box jest przezroczysta, dzięki czemu pozwala kontrolować objętość płynów, może być myta w zmywarce i co ważne – posiada wymienne słomki!

Jakie jeszcze butelki w swojej ofercie posiada marka B.Box?

Tritanowe butelki to jedna z kilku propozycji, jaką przygotowała firma B.Box. Dużym zainteresowaniem klientów cieszy się termobutelka (stalowy bidon) – idealna dla starszaków: do szkoły lub na wycieczkę. Posiada giętką, silikonową słomkę oraz podwójne ścianki butelki, które utrzymują temperaturę napoju – chroniąc przed nagrzewaniem. Konstrukcja jest szczelna, wykonana ze stali nierdzewnej, polipropylenu i silikonu, dodatkowo wzbogacona uchwytem – przeznaczonym do wygodnego noszenia. Ciekawą alternatywą jest także termos stalowy B.Box. Mogą z niego korzystać nawet najmłodsi, albowiem idealnie sprawdzi się przy rozszerzaniu diety i zabieraniu obiadków na wynos. Polecany również dla przedszkolaków i uczniów.