środa, 10 marzec 2021 16:09

Prefabrykaty z betonu w budownictwie – jakie mają zastosowanie?

betoniarnia Bielsko-Biała betoniarnia Bielsko-Biała

W branży budowlanej wykorzystuje się obecnie bardzo dużo elementów prefabrykowanych. Do tej kategorii zaliczają się także elementy betonowe, które używane są w konstrukcjach budynków, infrastrukturze.

 

Prefabrykaty betonowe – o materiale

Pod pojęciem prefabrykatów znajdują się gotowe półprodukty przeznaczone do wykonania prac budowlanych lub konstrukcyjnych. Są one produkowane przez betoniarnie i następnie dostarczane na plac budowy.

Prefabrykaty betonowe mają wiele zalet, co powoduje, że aktualnie są one używane bardzo często w wielu pracach, między innymi przy budowie domów jednorodzinnych, obiektów mieszkalnych wielorodzinnych, hal przemysłowych, obiektów infrastrukturalnych.

Rodzaje prefabrykatów z betonu

Firmy dostarczające prefabrykowane elementy betonowe mogą zaoferować swoim klientom dostęp do szerokiej gamy materiałów dostępnych w standardowych wymiarach. Także istnieje możliwość wykonania ich na indywidualne zamówienie.

Wśród gotowych elementów prefabrykowanych z betonu znajdują się:

  • rury betonowe

  • pokrywy z betonu

  • bloczki fundamentowe

  • pustaki kominowe

  • pustaki szalunkowe

  • płyty chodnikowe

  • płyty drogowe

  • krawężniki

  • ogrodzenia

Oczywiście, są to tylko przykładowe elementy, ponieważ prefabrykaty to znacznie szersza rodzina produktowa.

Zastosowanie betonowych prefabrykatów

Prefabrykaty produkowane z betonu mają rozległe zastosowanie, dlatego są one używane w wielu inwestycjach zarówno tych prowadzonych prywatnie, jak i przez większych inwestorów.

Elementy prefabrykowane z betonu używane są przede wszystkim w pracach budowlanych – dzięki nim można łatwiej i szybciej wykonać roboty budowlane i konstrukcyjne. Także elementy te stosowane są w pracach kanalizacyjnych – gotowe komponenty przyspieszają kładzenie sieci. Używane są także podczas prac nawierzchniowych – do wykonania placów, chodników, dróg czy parkingów. Można stosować je też do wykończenia ogrodu lub do stworzenia ogrodzenia.

Gdzie zamówić elementy prefabrykowane z betonu?

Gdy potrzebna jest dobra betoniarnia Bielsko-Biała to miasto, w którym można skorzystać z kompleksowej obsługi w tym właśnie zakresie i zamówić najlepsze prefabrykaty betonowe.