sobota, 06 lipiec 2019 12:54

Atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

Wrocław Wrocław

Wrocław wydaje się być idealnym miejscem na urlop w rodzinnym gronie. Do zobaczenia jest tutaj wiele ciekawych obiektów, dzięki czemu bez trudu zaplanujemy wypoczynek.

Dobrze jest jeszcze przed wyjazdem zaplanować aktywność. Dzięki temu nie będziemy tracić czasu na poszukiwanie interesujących atrakcji dla dzieci, a tym samym w stu procentach wykorzystamy wolny czas. Poniżej umieszczono najlepsze propozycje, które spełnią oczekiwania zarówno najmłodszych, jak i rodziców.

Gdzie wygodnie i w dobrej cenie nocować we Wrocławiu z dziećmi? 

Wrocław jest dynamicznie rozwijającą się metropolią nie tylko pod względem przemysłowym ale i turystycznym. W wyniku tej ewolucji powstaje tu wiele obiektów turystycznych, hoteli, hosteli i apartamentowców. Wybierając się do Wrocławia z dziećmi warto wybrać nocleg w centrum miasta. Spowodowane jest to licznymi korkami, które są bolączką współczesnego Wrocławia. Większość atrakcji znajduje się w centrum Wrocławia do których można dotrzeć na piechotę lub komunikacją miejską. Jednym z ciekawych pomysłów na nocleg we Wrocławiu są apartamenty. W związku z rozwojem turystyki wrocławskie hotele i hostele są w dużej mierze przepełnione. Odpowiedzią Wrocławskich biznesmenów na rosnące zapotrzebowanie są apartamenty w centrum Wrocławia -np.  absyntapartment.pl. Dla czego wybierając się do Wrocławia, warto wybrać apartament? Powodów może być wiele. Apartamenty znajdują się w prestiżowych lokalizacjach - W centrum Wrocławia. Apartamenty dają możliwość wyboru rozmaitych konfiguracji - apartamenty jedno, dwu, trzy pokojowe. To doskonałe rozwiązanie daje dużą przewagę nad hotelami lub hostelami zwłaszcza gdy odwiedzamy Wrocław z dziećmi lub po prostu cenimy sobie niezależność.

Zoo i Afrykarium 

Zoo Wrocław

Zoo Wrocław

Zoo będzie prawdziwym strzałem w dziesiątkę dla tych, którzy chcą poznać nieodkryte gatunki egzotycznych zwierząt. We Wrocławiu znajdziemy m.in. hipopotamy, pingwiny, antylopy, krokodyle, manaty, a także wiele innych. Łącznie podziwiać możemy ponad 200 gatunków zwierząt - warto więc zarezerwować sobie na to kilka godzin.

Planując wizytę w wrocławskim zoo nie można pominąć Afrykarium. Jest to nowoczesne oceanarium, gdzie znajdują się ekosystemy wodne projektowane z myślą o podwodnym świecie Afryki. Można wyróżnić tutaj takie kompleksy, jak: Morze Czerwone, Afryka Wschodnia, Kanał Mozambicki, Wybrzeże Szkieletów, Dżungla nad rzeką Kongo. Każdy ekosystem jest zupełnie inny. Afrykarium idealnie odzwierciedla charakterystyczne elementy poszczególnych części Czarnego Lądu. Warto zwrócić uwagę nie tylko na zwierzęta, ale także roślinność. Przed rozpoczęciem zwiedzania warto dowiedzieć się więcej o Zoo i Afrykarium we Wrocławiu. Jest to atrakcja zarówno dla małych i dużych.

Hydropolis

Hydropolis, jak sama nazwa wskazuje to centrum wiedzy o wodzie. Za pomocą systemów multimedialnych przedstawiono najważniejsze informacje na jej temat. To świetna opcja dla tych, którzy stawiają na naukę przez zabawę. Efekty specjalne są naprawdę imponujące, co zachwyci zwiedzających w każdym wieku. Jest to zaawansowana technologicznie wystawa, dzięki której możemy dowiedzieć się, jak ważną rolę w świecie odgrywa woda. Poznamy m.in. historię wodociągów, zwierzęta żyjące pod wodą, czy też rozmaite urządzenia stosowane pod wodą. Ponadto organizowane są tutaj warsztaty tematyczne np. Laboratorium Baniek Mydlanych. Hydropolis najlepiej sprawdzi się w przypadku dzieci w wieku szkolnym.

Wrocławski Teatr Lalek

Wrocławski Teatr Lalek zrobi wrażenie nie tylko na dziewczynkach, ale również chłopcach. Można tutaj zobaczyć wielu popularnych bohaterów bajek m.in. Calineczkę, Czerwonego Kapturka. Przedstawienia dla najmłodszych zapewniają spokojną, a zarazem przyjazną atmosferę. Łagodna muzyka wprowadza w pozytywny nastrój. Na sali panuje nieco magiczny klimat, co zwiększa efektowność spektaklu. Plusem jest fakt, że na przedstawienie można zabrać nawet kilkuletniego malucha. Nie ma tutaj czasu na nudę.

 

Kolejkowo

Kolejkowo Wrocław

Kolejkowo Wrocław

 Kolejkowo to wyjątkowe makiety kolejowe o łącznej powierzchni 260 m2. Są one niezwykle realistyczne, co zrobi wrażenie na najbardziej wymagających osobach. Warto wspomnieć, że znajdziemy tutaj nie tylko tory i kolejki. Z wielką dokładnością odwzorowano tutaj otoczenie - bez trudu dostrzeżemy na makietach świetnie znane wrocławskie obiekty.

Wyżej wymienione atrakcje Wrocławia stanowią jedynie cześć tego co Warto zwiedzić we Wrocławiu. Proponowane miejsca wymagają zarezerwowania co najmniej 3 dni na samo zwiedzanie. Aby zwiedzić samo Zoo wraz z Afrykarium trzeba zarezerwować jeden dzień. Jeżeli jesteście spoza Wrocławia zdecydowanie dobrym rozwiązaniem będzie wynajęcie apartamentu w centrum Wrocławia - www.absyntapartment.pl/apartamenty. Apartamenty są tańszą opcją noclegu w centrum Wrocławia w porównaniu do hoteli a standard w apartamentach jest porównywalny a nawet wyższy. 

Polecamy też zwiedzić Dolnośląskie Kłodzko, a w dalsza wycieczkę mozna sie wybrać na wschód Polski i zobaczyć przepiękne zabytki Lublina. Te i inne ciekawe turystyczne przygody znajdziesz na blogu https://worldpublish1.com/

Twój lifestyle

Na miłość warto czekać - historia Piotra i Agaty Rubik

Na miłość warto czekać - historia Piotra i Agaty Rubik

Piotr Rubik - kompozytor, muzyk i wrażliwy mężczyzna. Agata Paskudzka- młoda, zdolna i inteligentna kobieta wchodząca w świat modelingu. Co mogło czytaj dalej
Czy żarówki LED się opłacają?

Czy żarówki LED się opłacają?

Często omawianym tematem jest oszczędzanie na wydatkach związanych z utrzymaniem domu. czytaj dalej
Najmodniejsze prezenty na dzień dziecka

Najmodniejsze prezenty na dzień dziecka

1 czerwca to data, na którą z radością i zniecierpliwieniem czekają wszystkie dzieci. Wielu rodziców już w maju zaczyna zastanawiać czytaj dalej
Garderoba - praktyczne porady, które pozwolą nam lepiej o nią zadbać

Garderoba - praktyczne porady, które pozwolą nam lepiej o nią zadbać

Ponieważ w sieci ogłasza się wielu rękodzielników, zdarzają się wśród nich także amatorzy, których produkty nie zawsze mają ‘to coś’. czytaj dalej
Czy bezpłatne sieci VPN są niezawodne?

Czy bezpłatne sieci VPN są niezawodne?

VPN (Virtual Private Networks), czyli wirtualne sieci prywatne, to programy, które instaluje się w dowolnym urządzeniu posiadającym połączenie z Internetem czytaj dalej
Jak Polacy radzą sobie z życiem intymnym?

Jak Polacy radzą sobie z życiem intymnym?

Chyba zgodzicie się ze mną, że życie intymne odgrywa znaczącą rolę w naszej egzystencji. Jak Polacy radzą sobie z życiem czytaj dalej
  • 1