piątek, 01 grudzień 2017 14:50

Cera jak aksamit – wybieramy podkład do twarzy w 3 krokach

Nieskazitelna, gładka skóra bez śladu niedoskonałości – która z nas o niej nie marzy? W osiągnięciu upragnionego ideału może nam pomóc odpowiedni podkład do twarzy. Jak właściwie dobrać ten kosmetyk? Wystarczą tylko 3 kroki!

 

Krok 1: Określamy rodzaj skóry i jej problemy

Wybieranie idealnego podkładu zaczynamy od określenia typu naszej cery – można ją opisać jako suchą, tłustą, mieszaną czy może wrażliwą? Borykamy się z niedoskonałościami lub często pojawiają się na niej popękane naczynka? Każdy detal ma znaczenie!

Skóra z przebarwieniami będzie dobrze wyglądać w podkładzie z odrobiną żółtego pigmentu. Jeśli na naszej twarzy widać już pierwsze zmarszczki, zrezygnujmy z silnie matujących podkładów – tylko podkreślą one wszystkie nierówności i linie. Osoby z rozszerzonymi porami powinny z kolei unikać zbyt ciemnych fluidów, które jeszcze bardziej je uwidocznią.

Jeśli mamy problem z przesuszającą się skórą ze skłonnościami do łuszczenia i powstawania zaczerwienień, sięgnijmy po podkład nawilżająco-rozświetlający – np. Teint Miracle podkład SPF 15 nr 03 Beige Diaphane 30ml. Jeśli z kolei borykamy się z uporczywym błyszczeniem w strefie T, lepiej posłuży nam podkład o właściwościach matujących.

Krok 2: Ustalamy tonację i odcień

Dobrze dobrany podkład powinien być dla nas niczym druga skóra – idealnie stapiać się z naszym naturalnym kolorytem i tworzyć płynne przejście w miejscu łączenia twarzy z szyją i dekoltem. Jeśli wybierzemy zły kolor, uzyskamy efekt sztucznej maski, który będzie wręcz sprawiać karykaturalne wrażenie.

Zacznijmy od określenia tonacji twarzy – może być ona ciepła (żółta) albo zimna (niebieska lub różowa). Następnie przechodzimy do szukania właściwego odcienia w wybranej wcześniej tonacji. Błędem jest testowanie podkładu po wewnętrznej stronie nadgarstka. Znacznie lepszym sposobem jest wypróbowanie go na linii żuchwy, czyli w miejscu, gdzie twarz łączy się z szyją. Dobrym zwyczajem jest przychodzenie do sklepu bez makijażu – wtedy najłatwiej będzie nam dobrać odcień podkładu maksymalnie zbliżony do naturalnego kolorytu twarzy.

Krok 3: Wybieramy formę podkładu

Bardzo ważną kwestię stanowi również forma podkładu i sposób jego aplikacji. Do wyboru mamy następujące rodzaje:

- podkład w płynie,

- podkład w kompakcie,

- podkład w piance,

- podkład w kremie,

- podkład w pudrze.

Wybierając spomiędzy tych wariantów, starajmy się kierować przede wszystkim komfortem aplikacji. Jeśli lubimy nakładać kosmetyki palcami, najlepiej sięgnijmy po płynny podkład, który jest lekki i łatwy do rozprowadzania. Podkłady w kompakcie czy w pudrze wymagają jednak korzystania z pędza lub gąbeczki – nie każdy czuje się komfortowo podczas pracy w takimi akcesoriami.

Pamiętajmy również o tym, że podkład na lato znacząco różni się od tego, który jest przeznaczony na zimę – ten drugi powinien być nieco cięższy, aby chronić skórę przed chłodem. Latem z kolei jesteśmy zwykle opalone, dlatego też sięgamy po ciemniejsze odcienie.

 

Twój lifestyle

Na miłość warto czekać - historia Piotra i Agaty Rubik

Na miłość warto czekać - historia Piotra i Agaty Rubik

Piotr Rubik - kompozytor, muzyk i wrażliwy mężczyzna. Agata Paskudzka- młoda, zdolna i inteligentna kobieta wchodząca w świat modelingu. Co mogło czytaj dalej
Czy żarówki LED się opłacają?

Czy żarówki LED się opłacają?

Często omawianym tematem jest oszczędzanie na wydatkach związanych z utrzymaniem domu. czytaj dalej
Najmodniejsze prezenty na dzień dziecka

Najmodniejsze prezenty na dzień dziecka

1 czerwca to data, na którą z radością i zniecierpliwieniem czekają wszystkie dzieci. Wielu rodziców już w maju zaczyna zastanawiać czytaj dalej
Garderoba - praktyczne porady, które pozwolą nam lepiej o nią zadbać

Garderoba - praktyczne porady, które pozwolą nam lepiej o nią zadbać

Ponieważ w sieci ogłasza się wielu rękodzielników, zdarzają się wśród nich także amatorzy, których produkty nie zawsze mają ‘to coś’. czytaj dalej
Czy bezpłatne sieci VPN są niezawodne?

Czy bezpłatne sieci VPN są niezawodne?

VPN (Virtual Private Networks), czyli wirtualne sieci prywatne, to programy, które instaluje się w dowolnym urządzeniu posiadającym połączenie z Internetem czytaj dalej
Jak Polacy radzą sobie z życiem intymnym?

Jak Polacy radzą sobie z życiem intymnym?

Chyba zgodzicie się ze mną, że życie intymne odgrywa znaczącą rolę w naszej egzystencji. Jak Polacy radzą sobie z życiem czytaj dalej
  • 1