czwartek, 19 wrzesień 2019 15:40

Jak walczyć z Atopowym Zapaleniem Skóry?

Dermedicus Warszawa Dermedicus Warszawa

Schorzenie określane atopowym zapaleniem skóry, egzemą, alergicznym zapaleniem skóry – czym właściwie jest, jak się objawia i w jaki sposób sobie z nim radzić?

 

AZS to uwarunkowane genetycznie schorzenie atopowe. Jest wynikiem reakcji autoimmunologicznych i dotyka prawie 20% populacji. Objawia się zazwyczaj zaczerwienieniem, swędzeniem, przesuszeniem i łuszczeniem. Bardzo często wiąże się z nawracającymi stanami zapalnymi oraz lichenizacją, czyli zgrubieniem skóry.

Najczęściej występuje w zgięciach łokci, kolan, na twarzy oraz szyi. Może też przyjąć zaostrzoną formę erytrodemii – zmiany pojawiają się na całym ciele.

Objawy mogą utrzymywać się przez całe życie, jednak choroba odznacza się okresowym przebiegiem. Naprzemiennie występowanie zmian się nasila i maleje.

W jaki sposób radzić sobie z egzemą? Ponieważ jednym z głównych czynników nasilających objawy jest alergia, warto wykonać testy i ograniczyć spożywanie produktów, mających zły wpływ na stan naszej cery.

Można też wspomagać się terapią farmakologiczną. Ma ona na celu opóźnienie remisji i poprawienie komfortu życia chorującego. Dobrym rozwiązaniem będzie korzystanie z kosmetyków hipoalergicznych, które nie obciążają skóry.

Atopowe Zapalenie Skóry jest chorobą nieuleczalną, jednak można niwelować jej skutki i zapobiegać nasilaniu się objawów. W tym celu należy rozpocząć specjalistyczne leczenie pod okiem doświadczonego dermatologa i alergologa. Trafna diagnoza podłoża schorzenia, jest początkiem drogi do polepszenia stanu skóry. Lekarz może dobrać odpowiednie leki antyalergiczne oraz zalecić odpowiednio dobraną pielęgnację nawilżającą.

Nie warto ryzykować swojego zdrowia i próbować leczyć się na własną rękę. Internet pełen jest informacji, opinii i propozycji postępowania przy AZS. Trzeba jednak pamiętać,że każdy z nas jest inny i może w odmienny sposób zareagować na daną terapię.

DERMedicus to warszawska klinika dermatologiczna. Pracują w niej eksperci, posiadający tytuły doktorskie oraz profesorskie, absolwenci najlepszych Uniwersytetów Medycznych w naszym kraju. Więcej informacji na temat ich doświadczenia oraz metod leczenia znajdziesz na stronie internetowej  .

Twój lifestyle

Czy żarówki LED się opłacają?

Czy żarówki LED się opłacają?

Często omawianym tematem jest oszczędzanie na wydatkach związanych z utrzymaniem domu. czytaj dalej
Najmodniejsze prezenty na dzień dziecka

Najmodniejsze prezenty na dzień dziecka

1 czerwca to data, na którą z radością i zniecierpliwieniem czekają wszystkie dzieci. Wielu rodziców już w maju zaczyna zastanawiać czytaj dalej
Garderoba - praktyczne porady, które pozwolą nam lepiej o nią zadbać

Garderoba - praktyczne porady, które pozwolą nam lepiej o nią zadbać

Ponieważ w sieci ogłasza się wielu rękodzielników, zdarzają się wśród nich także amatorzy, których produkty nie zawsze mają ‘to coś’. czytaj dalej
Czy bezpłatne sieci VPN są niezawodne?

Czy bezpłatne sieci VPN są niezawodne?

VPN (Virtual Private Networks), czyli wirtualne sieci prywatne, to programy, które instaluje się w dowolnym urządzeniu posiadającym połączenie z Internetem czytaj dalej
Jak Polacy radzą sobie z życiem intymnym?

Jak Polacy radzą sobie z życiem intymnym?

Chyba zgodzicie się ze mną, że życie intymne odgrywa znaczącą rolę w naszej egzystencji. Jak Polacy radzą sobie z życiem czytaj dalej
Kompaktowe ekspresy do kawy – 3 fakty, które warto o nich wiedzieć

Kompaktowe ekspresy do kawy – 3 fakty, które warto o nich wiedzieć

Ekspres to urządzenie które coraz częściej pojawia się w naszych kuchniach, nawet tych najmniejszych. Jest on niezwykle przydatny, zwłaszcza kiedy czytaj dalej
  • 1