poniedziałek, 26 luty 2018 09:48

Kontrastowe łączenie stylów w projektowaniu wnętrz

Biel - czerń, ciepło - zimno, nowocześnie - tradycyjnie... W designie jest trochę jak w starym przysłowiu - przeciwieństwa lubią się przyciągać. Warto to wykorzystać!

 

Kolory, materiały, style

Mimo, iż kontrastowe wnętrza często nam się podobają, często unikamy takich pomysłów jeśli chcemy sami zaprojektować wnętrze, dobrać kolory, materiały itp. Dlaczego? Niektórzy architekci uważają, że nikt nie może ,,sam dla siebie" zaprojektować interesującego wnętrza bo...taki projekt będzie zbyt zachowawczy? Czy rzeczywiście tak jest, że boimy się odważnych pomysłów? Fakt, architektowi wnętrz łatwiej przychodzą do głowy odważne pomysły - wszak nie robi eksperymentu w swoim domu :). Można jednak znaleźć kompromis i samemu zaprojektować harmonijne, żywe i kontrastowe wnętrze, wystarczy poszukać inspiracji w ... naturze!

Inspiracja z natury - kolory z widokówki

To znaczy, że co? Nie mogę zaprojektować mojej wymarzonej kuchni z białymi frontami wykonanymi z lakierowanego MDF-u? Oczywiście, że mogę, warto jednak tak dobrać kolory, aby wnętrze było harmonijne. Można to zrobić nawet jak korzystamy ze ,,sztucznych" materiałów.

 

Czego brakuje w tej nowoczesnej kuchni? Kontrastu, życia! Czasem możemy uzyskać pożądany efekt używając innych materiałów, ale zazwyczaj najłatwiej jest pobawić się kolorami. Jak znaleźć inspiracje? Poszukajmy w natrze, tak często robią doświadczeni projektanci (i nie tylko wnętrz!). Co nam się kojarzy z bielą - śnieg, góry - dobrze! Poszukajmy zdjęć, o proszę - jest coś co się nadaje!!

 

 

Spójrzmy ile ciekawych kolorów doskonale psuje do bieli - wykorzystajmy to! Przy użyciu programu graficznego, stwórzmy swoją paletę barw bazujących na danym, pięknym, harmonijnym zdjęciu - to naprawdę działa. Wykorzystajmy kolory jesieni, lata, czy zimy do projektowania konkretnych pomieszczeń - to bardzo proste, szczególnie teraz, gdzie precyzyjny dobór barw jest bardzo łatwy.

Wyróżnić się materiałem, czyli projektowanie wnętrz na 100%!

Tu zaczyna się prawdziwe projektowanie wnętrz! Można oczywiście ,,złamać" np. białą kolorystykę, innym kontrastowym (ale pasującym) kolorem, ale jeszcze lepiej jest dodać do tego inny materiał. Biały połysk połączmy z brązem w macie - takie połączenia dają rewelacyjny efekt. I uwaga - znów czerpmy inspiracje z natury.

Poniżej film prezentujący genialnie zaprojektowane wnętrze. Warto zwrócić uwagę właśnie na kontrasty, na różne kolory, faktury, materiały. Cały projekt wnętrz żyje, i w takim wnętrzu z pewnością będzie się dobrze żyć, bo odpowiedni kontrast daje harmonie, a harmonia - piękno!

Jak zauważyliście, architekt wnętrz (film ze strony ejsmont.pl) wykorzystał wszelkie możliwe metody wprowadzania do projektu kontrastu. Różne kolory, formy, style, faktury, materiały - w tym projekcie widać jak wiele można osiągnąć, bawiąc się kontrastami. Fakt - na pierwszy rzut oka nie jest to proste, ale warto spróbować!

Kontrast, harmonia, piękno!

Nie bójmy się eksperymentować, bierzmy inspiracje z natury. Cały otaczający nas świat przyrody jest pełen kontrastów i właśnie dlatego, jest piękny i harmonijny. Czasem jeden kontrastowy detal może zmienić klimat całego wnętrza - wykorzystajmy to!

Szukamy kolorystyki w której będziemy wypoczywać? Zobaczmy zdjęcia z ostatnich wakacji i tam znajdźmy inspiracje! Przy projektowaniu wnętrza dla siebie nie warto kierować się modą, tylko własnym poczuciem piękna i harmonii - tylko tym!

Nowoczesny dom - architektura, projekt wnętrz from Pracownia Ejsmont on Vimeo.

Czytany 756 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Twój lifestyle

Garderoba - praktyczne porady, które pozwolą nam lepiej o nią zadbać

Garderoba - praktyczne porady, które pozwolą nam lepiej o nią zadbać

Ponieważ w sieci ogłasza się wielu rękodzielników, zdarzają się wśród nich także amatorzy, których produkty nie zawsze mają ‘to coś’. czytaj dalej
Czy bezpłatne sieci VPN są niezawodne?

Czy bezpłatne sieci VPN są niezawodne?

VPN (Virtual Private Networks), czyli wirtualne sieci prywatne, to programy, które instaluje się w dowolnym urządzeniu posiadającym połączenie z Internetem czytaj dalej
Jak Polacy radzą sobie z życiem intymnym?

Jak Polacy radzą sobie z życiem intymnym?

Chyba zgodzicie się ze mną, że życie intymne odgrywa znaczącą rolę w naszej egzystencji. Jak Polacy radzą sobie z życiem czytaj dalej
Kompaktowe ekspresy do kawy – 3 fakty, które warto o nich wiedzieć

Kompaktowe ekspresy do kawy – 3 fakty, które warto o nich wiedzieć

Ekspres to urządzenie które coraz częściej pojawia się w naszych kuchniach, nawet tych najmniejszych. Jest on niezwykle przydatny, zwłaszcza kiedy czytaj dalej
Bransoletka na sznurku zyskuje na popularności

Bransoletka na sznurku zyskuje na popularności

Biżuteria jest dla kobiet niezwykle ważna. Noszą ją panie w każdym wieku, gdyż dzięki niej uzupełnia się codzienny lub elegancki czytaj dalej
Modna fryzura na ślubie – poznaj najnowsze trendy i wybierz odpowiednie ozdoby do włosów

Modna fryzura na ślubie – poznaj najnowsze trendy i wybierz odpowiednie ozdoby do włosów

Ślub to wydarzenie bardzo dokładnie planowane. Pierwsze przygotowania zaczynają się często już na rok czy dwa przed wyznaczoną datą. czytaj dalej
  • 1