czwartek, 03 październik 2019 15:51

Na co zwrócić uwagę przy zakupie frezarki do paznokci?

Semilac frezarka do paznokci Semilac frezarka do paznokci

Profesjonalny manicure i pedicure wymaga zastosowania odpowiedniego sprzętu.

Obojętnie, czy jesteś manikiurzystką, czy zajmujesz się tym amatorsko, bo po prostu lubisz ładne paznokcie, frezarka to konieczna inwestycja. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy jej zakupie!

Frezarka do paznokci – kiedy powinnaś ją kupić

Frezarka do paznokci kojarzy się ze sporych rozmiarów maszyną, którą używają tylko manikiurzystki i stylistki paznokci. W dzisiejszych czasach wyglądają one zupełnie inaczej. To małe i zgrabne urządzenia, które ułatwiają codzienną pracę profesjonalistek i… hobbystkom!

Bez wątpienia pojawienie się lakierów hybrydowych zrewolucjonizowało cały paznokciowy rynek. Nagle zwykłe amatorki zaczęły w domowym zaciszu dbać o paznokcie koleżanek i sąsiadek. Każda kobieta, która chce rozwijać się w kierunku stylizacji paznokci powinna zainteresować się frezarką do paznokci, która po prostu znacznie ułatwia i przyspiesza pracę.

Parametry techniczne frezarek do paznokci

Szukasz frezarki do paznokci? Czas na wybranie najlepszego modelu w twoim przedziale cenowym. Aby wybrać, który z nich jest najlepszy, warto wziąć pod uwagę parametry techniczne.

  • Najważniejszym jest oczywiście moc – to od niej zależy, jak sprawnie i szybko będzie działała frezarka. Minimum to 40 W, ale warto zainwestować w taką o mocy, 65 W, która jest stosowana także przez profesjonalistki.
  • Obroty to drugi parametr, na który warto zwrócić uwagę. Jest to wartość, która określa, jak szybko porusza się frez. Najlepiej, by urządzenie miało od 20 do 30 tysięcy obrotów na minutę. Frezarka do paznokci będzie bardziej funkcjonalna i uniwersalna, jeśli dodatkowo będzie miała możliwość regulacji ilości obrotów.
  • Kolejnym parametrem jest moment obrotowy frezarki. Jest to wartość, która wskazuje na siłę, z którą pracuje frezarka. Co to oznacza w praktyce? Im większy moment obrotowy, tym większa pewność, że frez nie utknie na grubszym naskórku, tylko poradzi sobie z nim nawet przy niewielkich obrotach.
  • Uchwyt może nie należy ściśle do parametrów technicznych, ale warto zwrócić uwagę na jego budowę. Ergonomiczny kształt, wygodna rączka to podstawa. W końcu będą dni, kiedy będziesz używać frezarki przez naprawdę długi czas.

Rodzaje frezów

Frezy, czyli elementy ścierające do frezarki, mogą być dość drogie. Za to inwestycja naprawdę może się opłacić, ponieważ często są naprawdę trwałe i wydajne. Warto zwrócić uwagę, czy wybrana przez ciebie frezarka do paznokci ma w zestawie kilka podstawowych frezów i czy jest możliwość dokupienia profesjonalnych frezów do tego modelu.

Z biegiem czasu warto zainwestować w dobrej jakości frezy, na przykład obsypane diamentowymi czy diamentowo-szafirowymi opiłkami. Warto także wybrać frezy o różnym poziomie gradacji, czyli wielkości drobinek ścierających. Dzięki temu urządzenie będzie bardziej funkcjonalne.

Dodatkowe opcje

Dodatkowe opcje, które warto wziąć pod uwagę przy zakupie frezarki, mogą nieco podnieść cenę, ale za to zwiększają wygodę użytkowania. Jedną z nich jest pedał do regulacji obrotów, dzięki któremu w czasie robienia paznokci możesz swobodnie pracować.

Warto zastanowić się także nad opcją odprowadzania pyłków. Dzięki temu nie jesteś narażona na wdychanie akrylu czy silikonu przy opracowywaniu paznokci.

Czytany 491 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Twój lifestyle

Czy żarówki LED się opłacają?

Czy żarówki LED się opłacają?

Często omawianym tematem jest oszczędzanie na wydatkach związanych z utrzymaniem domu. czytaj dalej
Najmodniejsze prezenty na dzień dziecka

Najmodniejsze prezenty na dzień dziecka

1 czerwca to data, na którą z radością i zniecierpliwieniem czekają wszystkie dzieci. Wielu rodziców już w maju zaczyna zastanawiać czytaj dalej
Garderoba - praktyczne porady, które pozwolą nam lepiej o nią zadbać

Garderoba - praktyczne porady, które pozwolą nam lepiej o nią zadbać

Ponieważ w sieci ogłasza się wielu rękodzielników, zdarzają się wśród nich także amatorzy, których produkty nie zawsze mają ‘to coś’. czytaj dalej
Czy bezpłatne sieci VPN są niezawodne?

Czy bezpłatne sieci VPN są niezawodne?

VPN (Virtual Private Networks), czyli wirtualne sieci prywatne, to programy, które instaluje się w dowolnym urządzeniu posiadającym połączenie z Internetem czytaj dalej
Jak Polacy radzą sobie z życiem intymnym?

Jak Polacy radzą sobie z życiem intymnym?

Chyba zgodzicie się ze mną, że życie intymne odgrywa znaczącą rolę w naszej egzystencji. Jak Polacy radzą sobie z życiem czytaj dalej
Kompaktowe ekspresy do kawy – 3 fakty, które warto o nich wiedzieć

Kompaktowe ekspresy do kawy – 3 fakty, które warto o nich wiedzieć

Ekspres to urządzenie które coraz częściej pojawia się w naszych kuchniach, nawet tych najmniejszych. Jest on niezwykle przydatny, zwłaszcza kiedy czytaj dalej
  • 1