piątek, 08 styczeń 2021 11:28

Biżuteria dla mężczyzn... kilka słów o sygnetach i spinkach do koszuli

Jubilea.pl Jubilea.pl

Przez wieki biżuteria stanowiła domenę mężczyzn. To właśnie Panowie nosili m.in. sygnety, klejnoty rodowe czy spinki do mankietów.

Po latach niebytu obecnie znowu powraca moda na męską biżuterię. Jest to świetna wiadomość dla Panów, którzy lubią wyjątkowe dodatki. Szczególnym powodzeniem cieszą się sygnety oraz spinki do mankietów. Jest to biżuteria, która potrafi doskonale podkreślić charakter mężczyzny.

Sygnety

Popularność sygnetów rozpoczęła się już w XII wieku. Pierścienie przedstawiały herb danej rodziny i często były przekazywane z pokolenia na pokolenie w linii męskiej. Biżuteria służyła nie tylko jako ozdoba, ale i jako pieczęć do laku. Stanowiło to rodzaj podpisu. Sygnety odznaczały się majestatycznym wyglądem. Szlachta i osoby z towarzystwa władcy często posiadały pierścienie warte fortunę. Wielkie kamienie szlachetne były zdobione misternymi ornamentami. Na tafli znajdował się grawer przedstawiający herb rodowy albo monogram. Z czasem sygnety zaczęły pełnić funkcję ozdoby, która nie musi już oznaczać przynależności do konkretnego rodu, ale może np. stanowić wyraz upodobań albo cech charakteru. Tak jest m.in. w przypadku modelu o wiele sugerującej nazwie Król Lew. To autorski projekt, który zachwyca misternie wyrzeźbioną głową lwa. Lewą stronę sygnetu zdobi uskrzydlone serce, natomiast po prawej stronie znalazł się wizerunek zwierząt stojących pod drzewem. Wartym zainteresowania jest model Leon – dostępny w wielu konfiguracjach z zależności od rodzaju kamienia. Przy czym warto przed zakupem sprawdzić jaki kamień jubilerski sprzyja swojemu znakowi zodiaku. Aby pomóc trochę szczęściu :) Wyjątkowym modelem jest także sygnet Markazyt. Zgodnie z nazwą, główną ozdobę pierścienia stanowią lśniące minerały. Wiele osób uważa, że markazyty pomagają w koncentracji oraz ułatwiają przezwyciężenie trudnych chwil. Przechodząc wreszcie do najbardziej okazałych srebrnych sygnetów z naszej oferty, czyli modeli Magnat – gdzie w centralnym miejscu obsadzone został onyks, bursztyn lub krzemień pasiasty.

Spinki do mankietów

Spinki do mankietów pojawiały się już w XVI wieku, ale to XIX stulecie przyniosło ich największą popularność. Prawdziwy elegant nie mógł się obejść bez tego dodatku. Dominowały bogato zdobione egzemplarze, które zachwycały misternymi zdobieniami. Nie żałowano ani doskonałej próby złota, ani kosztownych kamieni. XX wiek przyniósł spojrzenie w stronę minimalizmu. Coraz częściej zamiast złota pojawiało się srebro, a finezyjne ornamenty zaczęły być zastępowane prostą, geometryczną formą. Obecnie na rynku biżuteryjnym panuje pełna dowolność, a coś dla siebie znajdą zarówno zwolennicy skromnych, jak i dekoracyjnych modeli. Wielu Panów docenia spinki do mankietów, ponieważ łączą one funkcję praktyczną z walorami estetycznymi. Zwolennicy minimalistycznych form z pewnością będą zadowoleni z modeli o kamieniach w kształcie prostopadłościanu. Do wyboru jest m.in. krzemień pasiasty, turkus, bursztyn czy koral. Wśród bardziej dekoracyjnych form znalazły się m.in. ametysty, szmaragdy, rubiny i szafiry ozdobione srebrnymi ornamentami. Z kolei miłośnikom ekstrawaganckich form może przypaść do gustu model przypominający kształtem zawleczki od puszki piwa. Te i wiele innych dodatków do męskiej garderoby znajdziesz w sklepie ze srebrną biżuterią: Jubilea.pl

 

Czytany 153 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.