wtorek, 06 czerwiec 2023 19:28

Jak dobrać biżuterię do typu urody? Praktyczny poradnik

trendy na rok 2023 w biżuterii trendy na rok 2023 w biżuterii

Wybór biżuterii, która będzie doskonale komponowała się z konkretnym typem urody, nie jest łatwym zadaniem. Noszone ozdoby powinny subtelnie akcentować urok kobiety, odzwierciedlając jednocześnie jej temperament. Takie świadome komponowanie stylizacji to jeden z najważniejszych elementów, jeśli chodzi o tworzenie własnego wizerunku. Jak dobrać biżuterię, by podkreślić naturalne piękno i wyeksponować swoje atuty?

 

 

Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

Biżuteria, podobnie jak strój, powinna być dobierana, biorąc pod uwagę urodę i temperament, ale również i makijaż, a nawet fryzurę. Dzięki świadomemu kreowaniu swojego wyglądu możemy bowiem ukryć pewne mankamenty, podkreślając jednocześnie nasze atuty, których z pewnością nie brakuje. 

Biżuteria powinna więc stanowić element przykuwający uwagę i subtelnie uwidaczniający nasze naturalne piękno. Kolczyki dopełniają nasz wizerunek, budując jednocześnie pożądany przez nas efekt optyczny. Dlatego też kobiety z okrągłą twarzą powinny zrezygnować z dużych kół, zastępują je geometrycznymi, a nawet mocno kanciastymi wzorami o nieregularnych kształtach. Z kolei osoby z ostrymi rysami mogą nieco wygładzić swój wygląd, decydując się na delikatne formy i opływowe kształty. 

Zdecydowanie najłatwiejszy wybór mają natomiast kobiety o owalnych twarzach. Do nich pasuje bowiem cały wachlarz przeróżnych kształtów i form najpiękniejszych kolczyków. I to właśnie do nich będzie należeć najbliższy sezon. Jak się bowiem okazuje, trendy na rok 2023 w biżuterii wskazują na wyraźny powrót do maksymalizmu i masywnych wzorów w pełnej palecie intensywnych barw. 

biżuteria

biżuteria

Ciepłe i chłodne światło, czyli jak dobrać biżuterię do typu urody?

Kobiety z tzw. chłodnym typem urody, charakteryzują się porcelanową lub różową skórą, niebieskimi czy też piwnymi oczami oraz jasnobrązowymi lub popielatymi włosami. Tutaj idealnie sprawdzi się biżuteria w srebrnym kolorze. Osoby z tej grupy mogą sięgać również po białe złoto i platynę. Ich urok podkreślą przejrzyste diamenty i cyrkonie oraz perły i agaty, osadzone na polerowanych powierzchniach, doskonale odbijających światło. 

U kobiety z ciepłym typem urody zachwycają zielonkawe lub piwne refleksy tęczówek, lekko opalona skóra i jasne włosy w złotych barwach. Ta grupa kobiet powinna sięgać po biżuterię, oddającą ciepły blask promieni słonecznych. Przede wszystkim będą to klasyczne odmiany złota w żółtym lub różowym odcieniu. Doskonale sprawdzą się tutaj minimalistyczne złote łańcuszki oraz biżuteria, inspirowana wpływami etnicznymi. Warto jednak zrezygnować w tym przypadku z chłodnych barw, które mogą wydobyć różne mankamenty skóry.

Wiosna i jesień w urodzie – jak stworzyć idealny wizerunek?

Kobiece piękno ma wiele wcieleń, a jednym z nich jest jesienny typ urody. Charakteryzuje się on rudymi włosami, jasną karnacją oraz oczami w odcieniu zieleni lub brązu. Tutaj idealnie sprawdzą się głębokie barwy i biżuteria, wykonana z błyszczącego złota. Kobiety z tej grupy mogą uwidocznić swoje atuty, sięgając po biżuterię w intensywnych, choć ciepłych barwach. Jej kwintesencją powinien być bursztyn, który doskonale skomponuje się z jesienną urodą. 

Morelowy odcień karnacji, koralowe usta i włosy w odcieniach blondu to już wiosenny typ urody. Taki podkreślą przede wszystkim kamienie szlachetne i biżuteria w ciepłych tonach. Doskonałym sposobem, by wydobyć niezaprzeczalne atuty takiej urody, będą również kryształy Swarowskiego. Jak przeczytać można w artykule “Czym jest kryształ Swarowskiego i jak go rozpoznać?”, biżuteria z kamieniami Swarowskiego jest dodatkiem, który skomponuje się doskonale z każdą stylizacją, a kreatywność i innowacje każdego sezonu idealnie wpisują się w aktualnie panujące trendy. W połączeniu z biżuterią, akcentującą szlachetność ciepłej, złotej barwy, kryształy Swarowskiego idealnie podkreślą wiosenny typ urody, wraz z całym jego pięknem i wyjątkowymi cechami.