wtorek, 26 lipiec 2022 18:00

Obrączki fazowane – co to znaczy?

obrączki ślubne obrączki ślubne pexels

Wybór obrączek ślubnych nie jest prostym zadaniem, zwłaszcza dziś, gdy możemy przebierać pomiędzy zróżnicowanymi pierścionkami z dwóch lub nawet trzech rodzajów metalu.

Na rynku można znaleźć obrączki, które zaspokoją miłośników klasycznych rozwiązań oraz pary młode preferujące bardziej nowoczesne rozwiązania. Idealnym balansem pomiędzy tymi nurtami są obrączki fazowane. Czym są i dlaczego warto je wybrać?

Nowoczesna tradycja – czym wyróżniają się fazowane obrączki?

Fazowanie to nic innego, jak ukośne przycinanie krawędzi przedmiotu, dzięki czemu obrączki zyskują charakterystyczny, załamany kształt. Fazy znajdują się jedynie na zewnętrznej stronie pierścionka, aby zagwarantować wygodę podczas noszenia. Tego typu wykończenie obrączek łączy w sobie tradycyjną prostotę z nowoczesnymi trendami. Z tego powodu fazowane pierścionki stanowią znakomity wybór dla młodych par, poszukujących komfortowych, ale estetycznie wyglądających obrączek. Fazowanie to stonowany wzór, który nie przyciąga zanadto wzroku i stanowi doskonały przykład na to, że mniej, znaczy więcej. Klasyczne pierścionki z tego typu zdobieniem od lat cieszą się wzięciem wśród nowożeńców z powodu subtelnej elegancji, która pasuje zarazem do męskiej, jak i damskiej dłoni.

Prostota to nie wszystko

Chociaż fazowane obrączki zjednały sobie rzeszę klientów prostym wyglądem, nie oznacza to, że nie można znaleźć bardziej ozdobnych modeli. Często pierścionki tego typu posiadają matowe fazy, podczas gdy pozostała część obrączki jest lśniąca, co tworzy przyjemny dla oka kontrast – można też spotkać egzemplarze, w których powierzchnia obrączki jest matowa, a faza połyskliwa. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać pierścionek posiadający dodatkowy grawer lub niewielkie kamienie szlachetne osadzone na powierzchni. Płaski kształt obrączki fazowanej zachęca do eksperymentowania lub wykonania spersonalizowanych zdobień.

Podobnie jak w przypadku innych rodzajów biżuterii, także obrączki ślubne z fazami mogą zostać wykonane z dwóch lub trzech rodzajów metalu. Popularne kruszce wykorzystywane do wytwarzania pierścionków to żółte złoto, ale śmiało można też zamówić parę z białego lub różowego złota bądź srebra. Do mniej popularnych materiałów należy platyna, tytan oraz stal chirurgiczna. Pierścionki z kilku typów metalu mają nietypowy wygląd oraz prezentują się znakomicie, nawet jeżeli obrączka nie posiada dodatkowych zdobień – naturalne piękno kruszców w zupełności wystarcza.

Czy warto zdecydować się na fazowaną obrączkę?

Wybór ślubnych pierścionków to poważna decyzja, którą należy dokładnie przemyśleć, zwłaszcza że obrączki będą nam towarzyszyły przez wiele lat. Fazowane pierścionki to wysmakowane połączenie klasycznych rozwiązań z powiewem świeżości. Niczym garnitur lub mała czarna sukienka, są uniwersalnym wyborem dla osób, które chcą zachować elegancję bez konieczności dodawania diamentów lub cyrkonii – chociaż nic nie stoi na przeszkodzie, aby uszlachetnić pierścionek takimi dodatkami. Prostota, styl oraz możliwość dopasowania obrączek do potrzeb noszącej osoby sprawia, że pierścionki fazowane są doskonałym wyborem dla wielu par.