wtorek, 01 grudzień 2020 18:56

Wyróżnić się z tłumu, czyli moda na słowiańskie koszulki

słowiańskie koszulki słowiańskie koszulki

Współczesne trendy opierają się głównie na oryginalności. Niestety jest coraz trudniej znaleźć unikalną odzież, ponieważ istnieje obecnie dostęp do ogromnej ilości rozmaitych ubrań. Ciężko więc odszukać coś naprawdę wyjątkowego. Niezwykle interesującym rozwiązaniem wydają się słowiańskie koszulki. Dlaczego jednak warto zdecydować się konkretnie na nie?

 

Niepowtarzalny wygląd i głębsze znaczenie

Trzeba przyznać, że prezentują się niesamowicie oryginalnie oraz atrakcyjnie. Nawiązują bowiem do słowiańskiej kultury, która nie wszystkim jest dobrze znana. Osoba nosząca je przyczynia się wobec tego do jej rozpowszechniania, gdyż wzory i ich znaczenie na pewno kogoś zaciekawią. Są one zdecydowanie inne od tych, jakie można kupić w popularnych sklepach. Można więc nabrać pewności, że ciężko będzie spotkać kogoś ubranego w identyczny sposób. Nawiązują między innymi do rozmaitych słowiańskich wierzeń oraz związanych z nimi tradycji, takich jak chociażby Noc Kupały, zwana także Kupalnocką. Wspominają również zapomnianych dziś Bogów, na przykład Świętowita, Swaroga oraz Peruna (zachęcamy do sprawdzenia koszulek firmy Słowiański Bestiariusz). Nie można zaprzeczyć, że jest to interesująca tematyka, aczkolwiek mało popularna. Z pewnością więc tego typu ubrania pomogą w wyróżnieniu się z tłumu i przyciągnięciu do siebie uwagi. Mogą stanowić także temat ciekawych dyskusji ze znajomymi, bowiem niewykluczone, że niektórych zafascynuje historia Słowian i będą chętni poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie.

Do czego pasują słowiańskie koszulki?

Są one dosyć uniwersalne, więc mogą być noszone praktycznie ze wszystkim, niezależnie od płci. Stanowi to ich kolejną zaletę. Mężczyźni zakładają je przeważnie do dżinsów, aby stworzyć stylizację, która pasuje na większość okazji. Kobiety natomiast lubią zestawiać słowiańskie koszulki nie tylko ze spodniami, ale także z różnej długości spódnicami. Mogą być dzięki temu zakładane zarówno do pracy, jak i na imprezę. Umożliwiają przy tym stworzenie wielu ciekawych stylizacji, na przykład trochę mroczniejszych niż zazwyczaj. Wierzenia Słowian są bowiem pełne magii, jakiej obecnie brakuje na co dzień. Ciekawym pomysłem jest wobec tego zestawienie ich na przykład ze skórzaną kurtką, jaka doda całości nieco charakteru oraz drapieżnego wydźwięku. Z drugiej strony słowiańskie koszulki wspaniale sprawdzą się w zestawie z elegancką marynarką, tworząc elegancką stylizację do pracy w biurze. Nie tylko wiec są modne oraz niezwykle oryginalne, ale także niesamowicie uniwersalne.

Czytany 231 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.