czwartek, 29 kwiecień 2021 12:57

Zegarki drewniane – sprawdź, w czym tkwi ich fenomen

męskie zegarki drewniane męskie zegarki drewniane woodison

Zegarki na rękę już od wielu lat stały się nieodzownym dodatkiem do praktycznie każdej stylizacji. Dzięki temu, że na rynku jest dostępnych wiele ciekawych modeli, można wybierać spośród nich takie, które najlepiej wpisują się w gusta osoby je noszącej.

Okazuje się, że wiele osób ma kilka różnych zegarków na różnorodne okazje. W ostatnich latach sporą popularnością zaczęły cieszyć się zegarki wykonane z drewna. Przykładem mogą być tutaj zegarki Woodison. Sprawdź, w czym dokładnie tkwi fenomen tego rodzaju zegarków na rękę.

Zegarki z drewna – dlaczego warto się nimi zainteresować?

Jeszcze kilka lat temu wpisując w wyszukiwarkę hasło zegarki męskie drewniane czy zegarki damskie drewniane, w wynikach otrzymywało się zaledwie kilka odpowiedzi. A produkty, które się pokazywały były bardzo drogie. Dzisiaj już się to zmieniło. Coraz więcej producentów wypuszcza na rynek tego typu zegarki, a wielu z nich zaczyna się w nich specjalizować. Wystarczy wspomnieć wyżej wymienioną markę. Ale czy faktycznie tego rodzaju zegarki są godne uwagi?

Zegarki z drewna to nie zwykle eleganckie produkty, które będą pasowały do wielu stylizacji. Dostępne są w wielu kolorach, które odzwierciedlają naturalną barwę drewna, ale także w wybranych, najmodniejszych barwach sezonu. Wiele osób wskazuje na to, że tego typu zegarki są ekologiczne i bardziej przyjazne środowisku. Oczywiście mechanizm w środku jest w pełni funkcjonalny i nie odbiega jakością od modeli, które są wykonane z materiałów tradycyjnie stosowanych przy produkcji zegarków.

Sprawdź najmodniejsze modele zegarków drewnianych dla mężczyzn i kobiet

Zegarki drewniane powoli wpisują się już na stałe do mody. Dostępne w sklepach są zarówno damskie zegarki drewniane, jak i męskie zegarki drewniane. Wiele modeli swoją formą przypomina klasyczne zegarki na bransolecie metalowej, segmentowanej. Z tym że tutaj zamiast metalu używane są segmenty wykonane z drewna. Również oprawa koperty jest wykonana z drewna. Dla jej ozdoby może być używana cienka obramówka z kolorowego metalu. Przykładowo z jasnym brązem, ale i z czernią pięknie będzie komponować się taka oprawka wykonana ze złota. Również tarcza zegara może być ozdobiona np. minimalistycznym wzorem geometrycznym czy nawiązującym do natury, np. stylizowanymi kwiatami.

Dzięki temu, że zegarki dostępne są w różnych kolorach i wzorach można bez problemu wybrać taki, który najlepiej będzie wpisywać się w gusta użytkownika. Zegarek wykonany z drewna to także ciekawy pomysł na prezent dla bliskiej osoby na różne okazje.