piątek, 27 sierpień 2021 19:17

Złote pierścionki w modnych wzorach

Modne wzory pierścionków złotych Modne wzory pierścionków złotych Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Wśród najpopularniejszych rodzajów biżuterii można w szczególności wymienić złote pierścionki. Warto dowiedzieć się na ich temat nieco więcej, a także poznać najbardziej istotne aspekty związane z ich zakupem.

 

Kolor i próba złota

Podczas wyboru pierścionka warto przede wszystkim zwrócić uwagę na takie aspekty jak kolor i próba złota. Optymalnym rozwiązaniem będzie wybór próby złota 585, ponieważ charakteryzuje się ona najwyższym poziomem uniwersalności. Jest to materiał odporny na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, a także zarysowania. Dlatego idealnie sprawdzi się podczas codziennego funkcjonowania. Oprócz tego warto również zwrócić uwagę na odpowiednie dopasowanie koloru pierścionka do swoich potrzeb. W obecnych czasach w sprzedaży można znaleźć zarówno tradycyjne pierścionki w żółtym złocie, jak i modele białe oraz różowe. Warto je dostosować do swoich indywidualnych potrzeb oraz preferencji.

Kamień w pierścionku

Modne wzory pierścionków złotych są w obecnych czasach dość zróżnicowane, dlatego jest w czym wybierać. Wiele pierścionków w swoim składzie zawiera dodatek kamieni szlachetnych, które niezwykle korzystnie prezentują się na kobiecej dłoni. Wśród najbardziej popularnych kamieni szlachetnych w pierścionkach można na przykład wymienić szafiry, rubiny lub szmaragdy, które przepięknie wyglądają w połączeniu z różnymi odcieniami złota. Jednak z powodzeniem można się również zdecydować na inny wybór kamienia lub pierścionek bez kamienia.

Styl pierścionka

Kolejnym istotnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę podczas wyboru pierścionka, jest jego styl. Stylistyka biżuterii w obecnych czasach może być dość zróżnicowana. Wśród najpopularniejszych modeli biżuterii można wymienić pierścionki o nowoczesnym wyglądzie, które na pewno sprawdzą się wśród kobiet uwielbiających minimalizm. Oprócz tego można również zdecydować się na zakup pierścionka klasycznego, który będzie idealny dla wszystkich fanek klasycznej elegancji.

Jakość pierścionka

Bardzo istotną kwestią podczas zakupu modnego pierścionka złotego jest również jakość tego produktu, dlatego warto ją sprawdzić przed zakupem. Warto, aby pierścionek miał wystawiony dokument autentyczności, ponieważ będzie to stanowiło gwarancję jego wysokich parametrów jakościowych. Oprócz tego dobrze jest również sprawdzić, czy na pierścionku nie znajdują się jakieś wady ukryte, które mogą sprawiać, że produkt będzie miał mniejszą trwałość lub będzie gorzej się prezentował.

Rozmiar palca

Podczas wyboru najlepszego dla siebie wzoru pierścionka należy również w odpowiedni sposób dopasować jego rozmiar. Powinien on idealnie pasować na palec. Jednak w obecnych czasach sprawdzenie swojego rozmiaru palca nie powinno dla nikogo stanowić problemów, ponieważ we wszystkich salonach jubilerskich znajdują się specjalne miarki, dzięki którym bez większych problemów możliwe jest sprawdzenie rozmiaru palca. Warto zdecydować się na takie rozwiązanie, jeśli nie zna się swojego rozmiaru.