wtorek, 21 sierpień 2018 10:11

Suknia ślubna szyta czy z salonu?

Dzień zaślubin to prawdopodobnie jeden z najważniejszych dni w życiu każdej kobiety. Skrupulatnie planowany już od najmłodszych lat; na bieżąco śledzone blogi ślubne, tysiące przejrzanych inspiracji, kilka zaliczonych targów ślubnych – wszystko po to aby wyszło idealnie.

Jednak wiadomo, że najważniejsza tego dnia jest sukienka. Biała suknia ślubna to wręcz symbol zaślubin i wejścia w nowy etap życia. I tutaj pojawiają się dywagacje: suknia nowa czy używana? A może przerobiona ta po babci? I przede wszystkim – szyta czy z salonu?

Większości z nas się wydaje, że szyta sukienka, to gwarancja idealnego podkreślenia zalet naszej sylwetki i zatuszowanie jej mankamentów. Że to piękna, misterna, ręczna robota, która nijak się ma do salonowych sukien szytych hurtowo. Że będziemy wyglądać wyjątkowo – w końcu to nasz projekt, doświadczenie krawcowej oraz po prostu przewaga ręcznej roboty. Przyznam szczerze, że sama tak myślałam dopóki nie zapoznałam się z historiami innych kobiet, które miały podobną opinię – i na ich nieszczęście, przekonały się na własnej skórze jak to jest iść do ślubu w ręcznie szytej sukni.

Pokrótce mogę napisać, że decydując się na szycie sukni na miarę musimy być w 100% pewne renomy salonu krawieckiego oraz umiejętności krawcowej, a także materiałów, na których operuje. Tylko to jest gwarancją, że będziemy zadowolone.

O dziwo, świeżo upieczone panny młode zachwalały suknie ślubne całkowicie nowe, lub używane ale tylko z salonu. Okazuje się, że w salonach można również liczyć na poprawki i dopasowanie sukni do sylwetki, a także na drobne modyfikacje, a cena jest nieznacznie wyższa niż u krawcowej. W poszukiwaniu inspiracji można zajrzeć np. tutaj: http://www.emmimariage.pl.

Podsumowując, najlepsze jakościowo okazują się suknie ślubne z salonu. Co prawda te sukienki nie są tak wyjątkowe jak własny projekt, ale istnieje możliwość dokonania modyfikacji w salonie, które sprawią, że suknia będzie bardziej indywidualna. Jednak co najważniejsze, kupując suknię w salonie mamy możliwość jej wcześniejszego przymierzenia, gdzie u krawca odbieramy już gotowy produkt.

W co się ubrać?

Najlepsze tkaniny na sukienki

Najlepsze tkaniny na sukienki

Poszukiwanie idealnej sukienki może zająć wiele czasu. Niekiedy okazuje się, że sukienka świetnie leży, ale ma bardzo kiepski materiał. Innym czytaj dalej
Wymarzona suknia ślubna

Wymarzona suknia ślubna

Suknia ślubna to element, który kreuje ogólny wizerunek panny młodej, a także dyktuje styl całej ceremonii zaślubin. czytaj dalej
Suknie komunijne prawie jak ślubne!

Suknie komunijne prawie jak ślubne!

Aktualną modę i jej główne trendy widać nie tylko w propozycjach sukienek na ślub, ale również na komunię. Coraz częściej czytaj dalej
Jaką kurtkę parkę kupić na zimę 2018?

Jaką kurtkę parkę kupić na zimę 2018?

Zimowa kurtka musi oczywiście zapewniać przyjemne ciepło, jednak równie ważne jest to, by naprawdę dobrze się prezentowała. Oczywiście warto zawsze czytaj dalej
  • 1