środa, 28 wrzesień 2022 12:33

Jak przełamać monotonię w biurowej stylizacji?

Stylizacje biurowe Stylizacje biurowe

Jeszcze kilka lat temu, biurowe stylizacje kojarzyły się nieodłącznie z mężczyznami odzianymi w ciemny garnitur i dopasowany do stroju krawat oraz kobietami w smutnych garsonkach. Dziś podejście do mody biurowej zmienia się i możemy sobie pozwolić na zdecydowanie więcej. Większość stylizacji do biura można z łatwością urozmaicić przy wykorzystaniu ciekawych dodatków!

 

Diabeł tkwi w szczegółach

To powiedzenie można potraktować dość ogólnie, bowiem wiadomo, że to właśnie detale mają największe znaczenie w większości stylizacji. W przypadku stylizacji biurowych chodzi jednak nie tylko o ich dopasowanie do reszty, ale również nadanie intrygującego charakteru całości.

O ile założenie krwistoczerwonej sukienki do biura raczej nie będzie mile widziane, a taka stylizacja może okazać się rozpraszająca (a w zestawieniu z niektórymi dodatkami wręcz kiczowata!), to czerwone kolczyki czy szminka wydają się doskonałymi dodatkami, które ożywią niejedną stylizację. Poniżej prezentujemy przykłady, w jaki sposób można dodać ciekawego charakteru biurowym kreacjom!

Stylizacje biurowe z przykuwającymi uwagę detalami

Tworzenie biurowych stylizacji o intrygującym charakterze to dość proste zadanie, jeśli pamiętamy o kilku, istotnych szczegółach. Przede wszystkim, cała stylizacja powinna być dość stonowana i dopasowana do wymagań firmy, o ile takowe są stawiane przed pracownikami, w tzw. dress codzie.

Aby urozmaicić stylizację, warto postawić na ciekawe dodatki. I tak, klasyczne, czarne eleganckie spodnie damskie możemy zestawić z prostą, białą koszulą. Ten teoretycznie prosty zestaw nabierze zupełnie nowego charakteru, jeśli do tego założymy czerwony pasek i kolczyki w zbliżonym odcieniu!

Elegancka mała czarna może nabrać zupełnie nowego charakteru, jeśli połączymy ją z żółtą torebką i butami na obcasie lub interesującym żakietem w pastelowym kolorze. 

Sposób na urozmaicenie bluzki? Możemy postawić na przykład na długi naszyjnik z kamieniem o intensywnej barwie lub zdecydować się na intensywnie turkusowy pasek w talii, a do tego - buty w zbliżonym odcieniu.

Nie tylko strój ma znaczenie!

Choć wyżej wspomniane stylizacje z pewnością przykują uwagę, warto pamiętać, że to nie jedyne rozwiązania umożliwiające urozmaicenie biurowych stylizacji.

Ponadto możemy postawić również na ciekawą, nietypową fryzurę (np. dopracowany warkocz czy kok) lub makijaż. W tym drugim przypadku warto jednak znać umiar: o ile nieco mocniej podkreślone oczy czy odrobinę mocniejsza kreska na powiece wpiszą się jeszcze w kanon biurowych stylizacji, to brokatowe dodatki czy neonowe kolory nie będą odpowiednim rozwiązaniem. Dobrą opcją jest natomiast wybór intensywnie czerwonej szminki, która nada niezwykłego charakteru niejednej stylizacji. Również paznokcie pomalowane na ten intensywny, kobiecy kolor są świetną opcją do biura.

Biurowe stylizacje wcale nie muszą być nieeleganckie, by mogły być ciekawe i odwrotnie: biurowy stonowany styl wcale nie musi być nudny. Wystarczy zastosować się do naszych porad i na tej podstawie tworzyć przykuwające uwagę, a jednocześnie stylowe kombinacje.