poniedziałek, 30 marzec 2020 11:49

Biżuteria męska – hit czy kit?

źródło zdjęcia: stock.adobe.com źródło zdjęcia: stock.adobe.com autor: Igor Stepovik

Z całą pewnością temat biżuterii męskiej budzi wiele skrajnych emocji. Przez jednych jest ona wręcz wyśmiewana, inni z kolei uważają, że bez niej żaden ubiór nie będzie kompletny. Dlatego też postanowiliśmy stworzyć ten tekst, by na spokojnie ocenić, czy ozdoby dla mężczyzn to hit, czy kit?

 

Mężczyzna i biżuteria – czy to dobre rozwiązanie?

Jaki jest największy problem z męskimi ozdobami? Przede wszystkim taki, że zbyt wiele osób podchodzi do tego zagadnienia zbyt emocjonalnie i osobiście. I tak panowie z bransoletkami, naszyjnikami, sygnetami czy inną biżuterią nierzadko padają ofiarą niewybrednych żartów. Z drugiej jednak strony, brak takich dodatków też czasem skutkuje przypięciem łatki osoby kompletnie niemającej pojęcia o modzie i stylu. Tymczasem na kwestię tą lepiej spojrzeć obiektywnie i podkreślić trzy kwestie:

  1. Wiele osób mówi, że noszenie przez mężczyzn biżuterii to „współczesny wymysł”. Nie jest to jednak prawda, a różnego rodzaju błyskotki były popularne wśród panów od czasów najdawniejszych.

  2. Warto też pamiętać, że męskie ozdoby to nie tylko gruby złoty łańcuch w stylu hollywoodzkich kryminałów. To także elegancki zegarek, spinki do krawata i mankietów czy też umieszczane na marynarce piny.

  3. W praktyce więc wielu panów negatywnie nastawionych do biżuterii zakłada ją całkiem nieświadomie. Z drugiej strony granica między elegancją a kiczem bywa bardzo cienka, o czym powinni pamiętać zwolennicy licznych ozdób. Ostatecznie więc często najlepszym rozwiązaniem, jest po prostu rozsądek i zawierzenie swojemu gustowi, a nie chwilowym trendom i opiniom innych.

Biżuteria męska złota, srebrna i skórzana – którą wybrać?

Bardzo ważnym tematem związanym z męskimi ozdobami, jest kwestia materiałów, z których jest ona wykonana. Myśląc o „biżuterii” większość osób myśli o produktach ze złota, srebra czy innych metali szlachetnych. Tymczasem w praktyce produkty takie stanowią tylko niewielką część dostępnych na rynku ozdób. W przypadku wzorów męskich bardzo popularne są takie materiały jak stal, aluminium, skóra czy drewno. Stanowią one idealne rozwiązanie dla tych panów, którzy niekoniecznie lubią „błyskotki” lub też ich codzienna praca uniemożliwia ich zakładanie. W tym miejscu trzeba też podkreślić, że wspomniana „nieszlachetna” biżuteria męska jest w ostatnich latach także bardzo modne – co dodatkowo przemawia za ich zakupem.

Biżuteria męska na rękę i nie tylko – jakie mamy możliwości?

Mówiąc o męskiej biżuterii, trzeba też podkreślić jej różnorodność. Na jakie rozwiązania możemy postawić?

  • Bransolety – czyli jedne z najpopularniejszych męskich ozdób – szczególnie w ostatnich latach. W tym przypadku wybierać można spośród setek różnorodnych wzorów, wykonanych z najróżniejszych materiałów. Co warte podkreślenia, męskie bransoletki są też bardzo neutralnym dodatkiem – który raczej nie będzie przeszkadzał w pracy, domu czy podczas spotkań ze znajomymi.

  • Spinki – to oczywista klasyka męskiej biżuterii, będąca obowiązkowym elementem każdej bardziej oficjalnej stylizacji. I w tym przypadku możemy wybierać spośród tysięcy najróżniejszych wzorów. Co jednak ważne, zaleca się, by używane spinki były dopasowane do innych dodatków.

  • Zegarek – czyli coś pośredniego między „biżuterią” a użytecznym gadżetem. Bez wątpienia jednak elegancki czasomierz jest po prostu modny i zawsze godny założenia na nadgarstek. Co jednak jasne i w tym przypadku bardzo ważne jest jego współgranie z resztą stylizacji.

  • Zawieszki i naszyjniki – w męskim wydaniu bardzo często przyjmują inną formę niż ich damskie odpowiedniki. W tym przypadku raczej rzadko wykorzystywane są bogate wzory ze złota i srebra. Dużo popularniejsze są bardziej surowe produkty z metalu, skóry i drewna.

Gdzie kupować ciekawą biżuterię męską?

Bez wątpienia męska biżuteria to bardzo ważny dodatek do każdej, szczególnie eleganckiej stylizacji. W końcu przecież trudno wyobrazić sobie elegancką koszulę i garnitur bez gustownych spinek czy też wieczorową stylizację bez zegarka – z telefonem komórkowym w kieszeni do sprawdzania godziny. Dlatego też warto poszukać ciekawych ozdób dla siebie – szczególnie że wybór jest w tym przypadku także duży. Opłaca się też odwiedzać sklepy, takie jak Zegarownia.pl, w których znaleźć można duży wybór biżuterii Fossil, Emporio Armani, Tommy Hilfiger, Tom Hope oraz innych znanych marek. Pozwala to na zakup dokładnie takich ozdób, jakich się szuka!

Piękna biżuteria

Najpiękniejsze niebieskie kamienie szlachetne

Najpiękniejsze niebieskie kamienie szlachetne

Kamienie szlachetne od dawien dawna uważane są za skarby ziemi. Dodatkowo od starożytności przypisuje się im magiczne właściwości, cudowne zdolności czytaj dalej
Klasyka i elegancja - Jak nosić złotą biżuterię

Klasyka i elegancja - Jak nosić złotą biżuterię

Złota biżuteria to ponadczasowy symbol elegancji. Na przestrzeni wieków zawsze była postrzegana jako cenna, wyszukana oraz trwała, z tego powodu czytaj dalej
Unikatowa biżuteria Cosmic Love. Słońce i Księżyc od pracowni jubilerskiej Motyle

Unikatowa biżuteria Cosmic Love. Słońce i Księżyc od pracowni jubilerskiej Motyle

Artystyczna biżuteria autorska nawiązująca do motywów słońca i księżyca może kryć w sobie różne tajemnice. Takie same, które skrywają się czytaj dalej
Jaka biżuteria jest obecnie najchętniej wybierana?

Jaka biżuteria jest obecnie najchętniej wybierana?

Biżuteria to jeden z najczęściej kupowanych dodatków. Często jest też wręczana w ramach prezentu na różne, przeważnie większe okazje. czytaj dalej
  • 1