środa, 08 marzec 2023 14:07

Okulary korekcyjne dla kobiet - jak należy je dobierać?

modne okulary damskie modne okulary damskie - Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Okulary korekcyjne w dzisiejszych czasach wykorzystywane są nie tylko jako wsparcie dla pogarszającego się wzroku. To także dodatek, który może wpłynąć na zmianę wyglądu, nadając jej poważniejszego charakteru. Oprawki damskie należy dobrać zgodnie z kształtem twarzy.

 

Modne okulary damskie a twarz owalna

Dobierając modne okulary damskie do twarzy owalnej, można się ucieszyć. Panie mogą celować tak naprawdę każde oprawki korekcyjne.

Twarz owalna wyróżnia się wyważonymi proporcjami. Szczęka jest nieco zaokrąglona i węższa niż czoło. Wybierając modne oprawki, warto postawić na te, gdzie góra będzie nieco bardziej szersza niż kości policzkowe danej osoby.

Twarz okrągła a modne okulary korekcyjne damskie

Oto rodzaj kształtu, gdzie ma się do czynienia z najszerszymi kościami policzkowymi. Twarz jest tak samo szeroka, jak również długa, więc ma się do czynienia z niemal różnymi proporcjami pionowymi i poziomymi.

Modne oprawki damskie powinny wyszczuplić nieco buzię. Należy postawić na kwadratowe lub kanciaste oprawki korekcyjne. Dzięki temu twarz będzie prezentować się znacznie bardziej korzystnie.

Modele okularów do twarzy kwadratowej

Linia szczęki jest minimalnie zaokrąglona, a do tego mocno zaznaczona. Tym, czym wyróżnia się cała twarz, to linie proste. Całościowe rysy twarzy są ostre.

Podchodząc do modnych okularów korekcyjnych, należy pamiętać o tym, aby postawić na coś, co będzie w stanie załagodzić całościowe rysy. Świetną propozycją mogą stać się damskie okulary, które nie mają ramki lub mają ją w pewnej części. Można postawić na najnowsze trendy, czyli ciemniejszy kolor u góry, jaśniejszy na dole.

Okulary do twarzy prostokątnej

Ta twarz różni się od poprzedniej tym, że jest nieco bardziej wydłużona. Można powiedzieć, że to takie połączenie twarzy owalnej i kwadratowej.

Panie, które mają do czynienia z takim kształtem twarzy, powinny postawić na duże okulary korekcyjne. Dzięki temu będzie można być pewnym tego, że twarz zostanie nieco "skrócona" i proporcje będą lepiej zachowane.

Twarz w kształcie serca

Szerokie czoło i wąski podbródek - to dwie najważniejsze cechy takich osób. Równie dobrze można powiedzieć, że jest to trójkąt - tylko, że jest on odwrócony do góry nogami.

W tym przypadku świetnie sprawdzą się okulary, których ramka u dołu będzie nieco szersza. Dzięki temu będzie można zminimalizować dysproporcje, jakie występują pomiędzy czołem a podbródkiem. Trzeba unikać jedynie oprawek, które mają pogrubione ramki. W ten sposób bowiem można podkreślić różnice, jakie występują w rysach twarzy.