poniedziałek, 07 marzec 2022 20:16

Jak dobrać kosmetyki do włosów farbowanych?

kosmetyki do włosów farbowanych kosmetyki do włosów farbowanych pixabay

Dostępne obecnie na rynku profesjonalne produkty fryzjerskie pozwalają na uzyskaniu na włosach praktycznie dowolnego koloru.

 

Nie ma większego problemu, aby blondynka stała się brunetką czy uzyskała promiennie rudy kolor włosów. Z kolei brunetka może nadać swoim włosom niebieskich tonów, czy też zdecydować się na radykalny krok i stać się blondynką. Trzeba jednak pamiętać o tym, że niezależnie od tego, jak dobrej jakości farby się używa, może to wpłynąć na kondycję włosów. Dlatego też warto stosować odpowiednie kosmetyki, które będą nie tylko pielęgnować włosy, ale także i odżywiać je. Sprawdź, co warto wiedzieć na temat pielęgnacji włosów farbowanych.

Dlaczego włosy farbowane wymagają odpowiedniej pielęgnacji?

Włosy farbowane wymagają specjalnej pielęgnacji z wielu względów. Przede wszystkim ciągła koloryzacja może je osłabić, nawet w sytuacji, gdy korzysta się z bardzo dobrych farb do włosów. Dodatkowo trzeba pamiętać o tym, że kolor może blaknąć i być wypłukiwany w czasie regularnej pielęgnacji. W związku z tym, należy dokładnie wybierać kosmetyki, jakich będzie się używało do mycia włosów farbowanych, a także ich stylizacji. Warto też pamiętać, aby unikać nadmiernej ekspozycji na słońce, co może jeszcze bardziej przyśpieszyć blaknięcie i płowienie koloru.

Jakie kosmetyki będą odpowiednie do włosów farbowanych?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele produktów, które pozwalają odżywiać włosy i nadawać im blask oraz elastyczność. Trzeba tutaj jednak pamiętać, że jeśli włosy były poddane koloryzacji, należy sięgać po specjalne kosmetyki do włosów farbowanych. Warto tutaj zaznaczyć, że niektóre z tej grupy kosmetyków są przeznaczone do konkretnego koloru włosów. Przykładowo do blond włosów można stosować szampony czy płukanki eliminujące ciepłe, żółte tony.

Wybierając kosmetyki do włosów farbowanych, zwróć uwagę na to, jaki jest ich skład. Szukaj produktów, które mają w sobie składniki działające przeciwutleniające i wzmacniające jak np. różeniec górski, a także pozwalające na ochronienie koloru jak np. olej z pestek śliwki. Dodatkowo w takich kosmetykach nie powinno zabraknąć składników o działaniu nawilżającym i pozwalającym na zatrzymanie wilgoci wewnątrz włosa (np. olej z awokado), a także o działaniu regenerującym (ekstrakt z jeżyny).

Co warto wiedzieć na temat pielęgnacji włosów przy ich stylizacji?

W przypadku farbowanych włosów, staraj się myć je jak najrzadziej, jak tylko jest to możliwe, żeby chronić kolor przed wypłukaniem. Dodatkowo zwróć uwagę na stylizację włosów. Używaj odpowiednich kosmetyków i uważaj na stylizację włosów na ciepło. Może ono bowiem jeszcze bardziej wpływać na kondycję włosów po farbowaniu. Dlatego przed prostowanie, podkręcaniem włosów czy nawet przed ich suszeniem stosuj specjalne kosmetyki chroniące przed skutkami ekspozycji włosów na ciepło. Możesz wybrać osobne preparaty tego typu lub produkty do stylizacji włosów, które już w swoim składzie mają substancje chroniące włosy przed ciepłem. Puder do włosów to idealne rozwiązanie w sytuacji, w której brakuje ci czasu na rozbudowaną stylizację włosów. Puder do włosów z powodzeniem zastąpi mycie, suszenie, a także modelowanie włosów - możemy przeczytać na Trena.pl.