czwartek, 20 sierpień 2020 18:04

Jak jeść zdrowo, gdy brakuje czasu na gotowanie?

catering dietetyczny catering dietetyczny

Nadmiar obowiązków to jedna z najczęstszych przyczyn, dla której wiele osób rezygnuje z walki o wymarzoną sylwetkę. Zdrowy styl życia nie wymaga jednak dużego poświęcenia. Warto wiedzieć, jak w łatwy sposób możemy zmienić swoje żywieniowe nawyki.

 

Firmy cateringowe

Jedzenie na dowóz to usługa, która zyskała dużą popularność. Największą zaletą tego rozwiązania jest jego wygoda. Każdego dnia klienci dostają bowiem przygotowane posiłki w wygodnych pudełkach. Jedzenie możesz dzięki temu z łatwością zabrać w podróż lub do pracy. Firmy oferujące catering dietetyczny, działają w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku i wielu innych miastach. Dowóz potraw możliwy jest również w przypadku mniejszych miejscowości. Firmy cateringowe mają w swojej ofercie różnorodne opcje. Każdy klient może więc wybrać odpowiednią kaloryczność dań oraz rodzaj diety. Z usług cateringu korzystają także osoby zmagające się z alergiami czy wegetarianie. Z ofertą konkretnej firmy możemy zapoznać się, zamawiając próbne menu. Na stronie internetowej firmy Lightbox.pl dostępne są również informacje o składnikach i wartości odżywczej posiłków na 4 tygodnie do przodu.

Dobra organizacja czasu

Posiłki dietetyczne nie są trudne do przyrządzenia. Kluczem do sukcesu jest odpowiednia organizacja. Warto więc przygotowywać posiłki na kilka dni.  Dobierając potrawy, zwróć uwagę na czas ich przyrządzenia. Koktajle na bazie owoców oraz warzyw możesz przygotować w zaledwie kilka minut. Ugotowanie kurczaka lub ryżu również zajmuje niewiele czasu. Alternatywne rozwiązanie stanowią różne sałatki, które można z łatwością przechowywać w lodówce. Przygotowując posiłki, warto pomyśleć także o zakupie pojemników. Dzięki nim przygotowane dania można zabrać do pracy lub na uczelnię. W ramach przekąski dobrze jest wybierać odżywcze owoce i warzywa lub produkty niskoprzetworzone. Dobrym nawykiem jest również sprawdzanie składów produktów.

Osoby spędzające dużo czasu w pracy lub zajęte domowymi obowiązkami nie muszą rezygnować ze zdrowego stylu życia. Wystarczy odpowiednio zorganizować swój czas lub zdecydować się na skorzystanie z diety pudełkowej, by to wyzwanie stało się dużo prostsze.