wtorek, 13 lipiec 2021 15:56

Przeszczep włosów – dlaczego Turcja?

Przeszczep włosów Przeszczep włosów

Stres, zaburzenia hormonalne i złe odżywianie mogą doprowadzić do problemów zdrowotnych lub pogorszenia stanu zdrowia.

Często niestety cierpią na tym skóra, paznokcie i włosy. O ile pogorszony wygląd skóry i paznokci możemy naprawić kilkoma wizytami u kosmetyczki, tak wypadanie włosów, czyli łysienie jest bardziej problematyczne i wymaga specjalistycznego zabiegu transplantacji włosów.

Łysienie androgenowe polega na nadmiernym wypadaniu włosów, związanym z procesem miniaturyzacji, czyli zmniejszania i osłabiania się mieszków włosowych. Jak nazwa tej przypadłości wskazuje, z łysieniem androgenowym mają do czynienia osoby, u których występuje wrażliwość mieszków włosowych na androgeny – męskie hormony płciowe. Występuje zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Natomiast z powodu większej częstotliwości występowania u mężczyzn dolegliwość ta nazywana jest też łysieniem typu męskiego.

Łysienie jest poważnym problemem, który mocno oddziaływuje na pogorszenie naszego samopoczucia i u wielu osób zmniejsza pewność siebie. Niestety ten problem może dotknąć każdego z nas. 

Z tego powodu od wielu lat do klinik medycyny estetycznej zgłasza się coraz więcej pacjentów, których ten problem dotyczy. 

  1. Zabieg przeszczepu włosów
  2. Przeszczep włosów - dlaczego Turcja?

Zabieg przeszczepu włosów

W ostatnich latach popularność zdobył zabieg transplantacji włosów, gdyż jest on najbardziej skutecznym zabiegiem w leczeniu łysienia.

Najbardziej uznany lekarz w tej dziedzinie Dr. Serkan Aygin zajmuje się leczeniem wypadania włosów od 1996 roku. Jest laureatem Europejskiej Nagrody Medycyny XXI wieku w dziedzinie przeszczepu włosów. Obecnie w swojej klinice Dr. Serkan Aygin Clinic oferuje swoim pacjentom najnowocześniejsze i najskuteczniejsze zabiegi przeszczepów włosów. FlyMedica https://flymedica.pl/ będąca wyłącznym przedstawicielem Dr. Serkan Aygin Clinic w Polsce oferuje polskim pacjentom zabiegi w tej cenionej i renomowanej klinice w Turcji.

W Dr. Serkan Aygin Clinic w Turcji włosy przeszczepia się 2 metodami:

  • metoda FUE
  • metoda DHI

Na czym polega przeszczep włosów metodą FUE? 

Metoda FUE to nowoczesna i bardzo skuteczna metoda na odzyskanie włosów, gdyż nie przenosi samego włosa. W metodzie FUE przenoszone są również komórki macierzyste, które są odpowiedzialne za wzrost włosów, dzięki czemu przeszczep włosów z wykorzystaniem tej metody jest niezwykle skuteczny.

Natomiast innowacyjna metoda DHI złożona jest tylko z dwóch etapów - otwierania kanałów, pobrania i wszczepiania mieszków w tym samym czasie. 

Przeszczep włosów - dlaczego Turcja?

Transplantacja włosów w Turcji jest znacznie tańsza niż w Polsce. Zatem ile kosztuje przeszczep włosów w Turcji? 

Warto podkreślić, że w Dr. Serkan Aygin Clinic cena zabiegu nie jest uzależniona od liczby przeszczepionych graftów. Cena przeszczepu liczona jest od wybranego pakietu i wynosi od 2399 Euro w 2021r. 

Przeszczep włosów wykonywany jest jednego dnia. Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu jest całkowicie bezbolesny. Sam zabieg trwa relatywnie krótko. Czas uzależniony jest od wybranej metody oraz liczby przeszczepionych graftów i trwa od 3 do 6 godzin, a okres rekonwalescencji jest bardzo krótki, ponieważ trwa zazwyczaj tylko kilka dni. Już po kilku miesiącach prawidłowo przeszczepione mieszki włosowe będą produkowały odrastające włosy do końca życia.

Zabieg przeszczepu włosów jest wykonywany kompleksowo, a cena obejmuje również pobyt w hotelu z wyżywieniem, transport lokalny oraz opiekę tłumacza-opiekuna na miejscu.

Dr. Serkan Aygin Clinic jako jedyna klinika w Turcji zapewnia gwarancję wykonanego zabiegu, gdyż niezadowalający końcowy efekt zostanie powtórzony zabiegiem naprawczym na koszt kliniki.

Warto zainteresować się zabiegiem przeszczepu włosów, jeżeli zmagacie się problemem łysienia. Wizja wykonania profesjonalnego zabiegu w renomowanej klinice w Turcji za zdecydowanie mniejsze pieniądze niż w Polsce powinna dodać otuchy, aby wykonać ten krok i na dobre pozbyć się problemu!

Dodatkowo warto pamiętać, że aby zapobiegać dalszemu postępowaniu procesu łysienia - oprócz zabiegu przeszczepu włosów - należy włączyć również leczenie farmakologiczne.