wtorek, 21 lipiec 2020 17:11

Przywróć spojrzeniu witalność! Wypełnienie doliny łez kwasem hialuronowym

Wypełnianie doliny łez kwasem hialuronowym u młodej kobiety. Wypełnianie doliny łez kwasem hialuronowym u młodej kobiety.

Mianem doliny łez określa się zagłębienie tworzące się w obrębie oczodołu, biegnące od wewnętrznej części kącika oka aż do środkowej części policzka. Jego pojawienie się jest efektem naturalnych procesów starzenia i niestety bardzo negatywnie wpływa na wygląd, dodając twarzy lat. Na szczęście są skuteczne metody, by pozbyć się tego problemu – jednym z nich jest wypełnienie doliny łez kwasem hialuronowym.

 

Z tekstu dowiesz się:

  • dlaczego zabiegi kwasem hialuronowym są tak popularne w medycynie estetycznej,
  • jak przebiega wypełnianie doliny łez kwasem hialuronowym,
  • jakie są efekty zabiegu,
  • jakie są przeciwwskazania do wypełnienia doliny łez kwasem hialuronowym.

Dolina łez to będące efektem naturalnych procesów starzenia zapadnięcie się skóry pod okiem, widoczne jako głęboka zmarszczka biegnąca od wewnętrznego kącika oka aż do środkowej części policzka. Niestety, obecność doliny łez bardzo negatywnie odbija się na wyglądzie – twarz traci młodzieńczą świeżość i witalność, wygląda na zmęczoną, smutną i starszą niż w rzeczywistości. W takich sytuacjach warto rozważyć zabieg na dolinę łez, który szybko i skutecznie poprawi wygląd twarzy.

Zabiegi kwasem hialuronowym – metoda na dolinę łez

Kwas hialuronowy to naturalna substancja występująca w ludzkim organizmie. Najwięcej jest go w skórze – dzięki zdolnościom higroskopijnym utrzymuje ją jędrną i nawilżoną. Niestety, wraz z wiekiem w skórze zaczyna go ubywać, co może stać się szybko widoczne w postaci wysuszenia i utraty jędrności.

Kwas hialuronowy w naturalnej postaci (nieusieciowanej) jest głównym składnikiem kremów do codziennej pielęgnacji. Po specjalnym przygotowaniu w laboratorium (usieciowaniu) staje się jednak bardziej odporny na procesy degradacji i w takiej postaci używany jest w we współczesnej medycynie estetycznej, przede wszystkim jako doskonały wypełniacz. Zabiegi kwasem hialuronowym pozwalają szybko i skutecznie redukować zmarszczki, poprawiać owal twarzy czy modelować usta. Jedną z najczęściej wykonywanych procedur z użyciem kwasu hialuronowego jest również wypełnienie doliny łez, dostępne dla pacjentek w klinice ESTELL w Warszawie.

Wypełnienie doliny łez kwasem hialuronowym – jak przebiega?

Wypełnienie doliny łez przy użyciu kwasu hialuronowego nie jest skomplikowanym zabiegiem. Nie jest też inwazyjne ani bolesne (skórę smaruje się kremem znieczulającym), nie wymaga też specjalnych przygotowań. Iniekcja kwasu hialuronowego może być wykonana przy pomocy tradycyjnej strzykawki wyposażonej w jednorazową igłę (wówczas potrzebnych jest kilka nakłuć) lub przy użyciu cieniutkiej, elastycznej kaniuli wymagającej wykonania tylko dwóch nakłuć. Efekt końcowy jest taki sam, ale zastosowanie drugiej techniki zmniejsza ryzyko powstawania krwiaków.

Wypełnienie doliny łez kwasem – efekty

Efekty wypełnienia doliny łez kwasem hialuronowym widoczne są od razu i utrzymują się, zależnie od indywidualnych predyspozycji, od 7 do nawet 24 miesięcy. Preparat nie tylko błyskawicznie wypełnia dolinę łez, dzięki czemu twarz odzyskuje młody, świeży i wypoczęty wygląd, ale dodatkowo doskonale nawilża okoliczne tkanki, dzięki czemu kondycja całej skóry wokół oczu ulega widocznej poprawie.

Wypełnienie doliny łez – powikłania, przeciwwskazania

Powikłania po zabiegu są bardzo rzadkie – szacuje się je na zaledwie 0,2%. Mogą to być ewentualne nierówności na skórze, widoczna asymetria tkanek czy przemieszczenie się wypełniacza poza miejsce podania. Na szczęście wszystkie te powikłania można szybko zniwelować kolejnymi zabiegami.

Jeśli chodzi o przeciwwskazania do wypełniania doliny łez, również są one nieliczne. Zabiegu nie wykonuje się m.in. u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią, z aktywną chorobą nowotworową oraz skłonnościami do tworzenia się bliznowców.

Dolina łez nie jest problemem, który musi zaburzać wygląd i psuć dobre samopoczucie – odpowiedni zabieg na dolinę łez pozwoli szybko się go pozbyć!

Źródła:

http://drstyczen.pl/upload/drstyczen/kwas_hialuronowy_pharmarep_przemyslaw_styczen.pdf