środa, 16 maj 2018 12:29

Czym charakteryzują się materace piankowe?

W ogromnym asortymencie produktów i akcesoriów do sypialni bardzo często kłopot sprawia wybór odpowiedniego materaca. Wbrew pozorom jego rodzaj nie jest bez znaczenia, co postaramy się przedstawić w dalszej części artykułu. Materace piankowe to ostatnio jedna z najpopularniejszych kategorii tych produktów, dlatego skupimy się na ich właściwościach i zaletach. Zachęcamy do lektury!

 

Materace piankowe – charakterystyka

Ten rodzaj materaców opiera swoją funkcjonalność o wkład piankowy, który jest rozwiązaniem, które czerpie zarówno z najprostszych pomysłów, jak i z najnowszych udoskonaleń technologicznych. Jeżeli chodzi o ich wykonanie, to najczęściej wykorzystuje się do tego celu poliuretan lub lateks. Każdy z tych materiałów posiada zestaw nieco odmiennych cech, jednak pozwala to uzyskać modele dostosowane do wszechstronnych wymagań klientów. Poza podstawowymi modelami materace piankowe dzielą się na materace wysokoelastyczne i termoelastyczne.

Materace wysokoelastyczne

Pierwszy z wymienionych cechuje wyjątkowa konstrukcja, która dokładnie dopasowuje swój kształt do osoby leżącej oraz zawsze wraca do swojego kształtu, dzięki czemu otrzymujemy bardzo komfortowe warunki wypoczynkowe połączone z długotrwałą wytrzymałością i estetycznym wyglądem. Zastosowana pianka w doskonały sposób ugina się pod ciężarem ciała, a jej naturalna elastyczność pozwala na powrót do swojego pierwotnego kształtu bez żadnych odkształceń. Materace wysoko elastyczne są także produktem o wiele wyższym poziomie jakości niż zwykłe materace piankowe.

Materac termoelastyczny

Drugim modelem, który bije rekordy popularności, jest materac termoelastyczny. Ta technologia jest stosowana nawet na pokładach statków kosmicznych i to nie bez powodu. Kształt materaca dopasowuje się do osoby leżącej pod wpływem temperatury ciała, co zapewnia całkowicie wygodną i komfortową pozycję podczas wypoczynku. Taka pozycja zapewnia świetne właściwości ortopedyczne i pozwala na prawidłową regenerację kręgosłupa, która jest bardzo ważnym czynnikiem zdrowotnym.

Warto także wspomnieć o tym, że materace piankowe cechują takie zalety jak hipoalergiczność oraz wysoka przewiewność, która zapewnia warunki uniemożliwiające rozwój bakterii i drobnoustrojów. Jest to rozwiązanie dla wszystkich osób, które cenią sobie komfort, bezpieczeństwo i wysoka jakość.

Twój lifestyle

Symbolika pierścionku ze srebra - jak go nosisz?

Symbolika pierścionku ze srebra - jak go nosisz?

Biżuteria potrafi powiedzieć o nas bardzo wiele - czasem również wtedy, gdy nie jesteśmy tego świadome. czytaj dalej
Bielizna damska sklep internetowy

Bielizna damska sklep internetowy

Każda z nas, kobiet, pragnie poczuć się wyjątkowo. Zmysłowe chwile z drugą połówką to idealne chwile na odkrycie własnej wartości, czytaj dalej
Zegarki Casio g -Shock

Zegarki Casio g -Shock

Marka Casio to obecnie jeden z najbardziej popularnych i zarazem cenionych przez konsumentów producent zegarków ręcznych. Zegarki tej marki kojarzone czytaj dalej
Radzimy jak dopasować biżuterię do dekoltu

Radzimy jak dopasować biżuterię do dekoltu

Biżuteria stanowi idealny dodatek dla naszego wizerunku, który wzbogaci go pod każdą okazję. Na szczególną uwagę zasługuje szyja i dekolt. czytaj dalej
  • 1