czwartek, 20 luty 2020 14:55

Depilacja pach: golenie, wosk i laser - która metoda jest najlepsza?

Depilacja pach Depilacja pach

Jak skutecznie pozbyć się owłosienia pach i jednocześnie uniknąć podrażnień?

 

Usuwanie zbędnego owłosienia to jeden z rytuałów pielęgnacyjnych każdej kobiety. Depilujemy nogi, okolice intymne, pachy, a także i owłosienie na twarzy. Każda z tych partii ciała nieco się różni i tym samym wymaga zastosowania innych metod. Jak skutecznie pielęgnować skórę pod pachami i usuwać niechciane owłosienie? 

Depilacja pach — o czym pamiętać?

Skóra pod pachami jest wrażliwa i cienka. Tym samym warto odpowiednio przygotować ją do depilacji, by uniknąć podrażnień. Przed depilacją dobrze jest zrobić delikatny peeling. Jeśli golisz włoski maszynką, nie rób tego na sucho. Zamiast tego wybierz odpowiedni żel do golenia, czy piankę. Poleca się golenie pach po kąpieli lub w jej trakcie, gdy skóra jest miękka i nawilżona. 

Zazwyczaj obchodzimy się ze skórą pod pachami naprawdę brutalnie — często ją depilujemy, podrażniamy antyperspirantami, a zapominamy o odpowiedniej pielęgnacji, jak i nawilżeniu. Warto takie kroki wdrożyć do swojej rutyny pielęgnacyjnej. 

Po samej depilacji możemy użyć kremu łagodzącego bądź specjalnych kosmetyków, których celem jest opóźnienie odrastania włosków pod pachami. 

Czym depilować pachy? 

Po odpowiedniej pielęgnacji skóry czas przejść do depilacji pach. Do dyspozycji mamy: maszynkę do golenia, depilator, wosk, pastę cukrową, oraz kremy do depilacji. Wszystkie wymienione metody pozwalają na usunięcie owłosienia na krótki czas, dlatego należy je regularne powtarzać. Jeśli interesuje Cię rozwiązanie, które pozwoli Ci pozbyć się włosków na zawsze, to laserowa depilacja pach będzie idealna. 

Najszybsza metoda

Nie da się ukryć, że najszybciej usuniemy włosy, stosując maszynkę do golenia. Dobrym patentem jest użycie do tego żelu, dzięki któremu łatwiej będzie się ogolić, bez zacięć, czy innych nieprzyjemności. Włosy są ścinane przy skórze za pomocą maszynki, dlatego odrastają naprawdę szybko. 

Depilacja bez bólu

Kremy do depilacji także cieszą się sporym powodzeniem. Jest to bezbolesny sposób depilacji, który po prostu rozpuszcza włoski. Przed skorzystaniem z takiego kremu dobrze jest wykonać próbę uczuleniową, by mieć pewność, że specyfik ten nie podrażnia naszej skóry. 

Efekty na dłużej 

Depilacja woskiem, pastą cukrową, jak i depilatorem sprawia, że włoski nie pojawiają się nawet przez kilka tygodni. Wadą tych rozwiązań jest fakt, że każde z nich jest bolesne i wywołuje dyskomfort. Co więcej, także i po tych metodach depilacji mogą pojawić się podrażnienia. 

Laserowa depilacja pach 

Laserowa depilacja pach to wybór dla tych, którzy nie mają cierpliwości do regularnej depilacji, często pojawiają się u nich zaczerwienienia, podrażnienia i zwyczajnie chcą uporać się z owłosieniem w okolicach pach na stałe. Laser niszczy barwnik we włosie, dzięki czemu ten nie może się zregenerować i nie odrasta. Wystarczy kilka indywidualnie dobranych serii zabiegów, by zapomnieć o tym, co znaczy golenie pach i zawsze mieć gładką i piękną skórę w tym miejscu. Jeśli marzy Ci się laserowa depilacja pach, to umów się na konsultację, na której specjalista oceni Twój typ cery, włosa i dobierze odpowiednią ilość zabiegów. W trakcie rozmowy omówi także wszystkie przeciwskazania, przebieg laserowej depilacji pach, oraz pielęgnację po zabiegu. 

Twój lifestyle

Czy żarówki LED się opłacają?

Czy żarówki LED się opłacają?

Często omawianym tematem jest oszczędzanie na wydatkach związanych z utrzymaniem domu. czytaj dalej
Najmodniejsze prezenty na dzień dziecka

Najmodniejsze prezenty na dzień dziecka

1 czerwca to data, na którą z radością i zniecierpliwieniem czekają wszystkie dzieci. Wielu rodziców już w maju zaczyna zastanawiać czytaj dalej
Garderoba - praktyczne porady, które pozwolą nam lepiej o nią zadbać

Garderoba - praktyczne porady, które pozwolą nam lepiej o nią zadbać

Ponieważ w sieci ogłasza się wielu rękodzielników, zdarzają się wśród nich także amatorzy, których produkty nie zawsze mają ‘to coś’. czytaj dalej
Czy bezpłatne sieci VPN są niezawodne?

Czy bezpłatne sieci VPN są niezawodne?

VPN (Virtual Private Networks), czyli wirtualne sieci prywatne, to programy, które instaluje się w dowolnym urządzeniu posiadającym połączenie z Internetem czytaj dalej
Jak Polacy radzą sobie z życiem intymnym?

Jak Polacy radzą sobie z życiem intymnym?

Chyba zgodzicie się ze mną, że życie intymne odgrywa znaczącą rolę w naszej egzystencji. Jak Polacy radzą sobie z życiem czytaj dalej
Kompaktowe ekspresy do kawy – 3 fakty, które warto o nich wiedzieć

Kompaktowe ekspresy do kawy – 3 fakty, które warto o nich wiedzieć

Ekspres to urządzenie które coraz częściej pojawia się w naszych kuchniach, nawet tych najmniejszych. Jest on niezwykle przydatny, zwłaszcza kiedy czytaj dalej
  • 1