środa, 29 kwiecień 2020 14:56

Efektywny sposób na opadające powieki

Efekty korekty powiek górnych, przeprowadzonej w gabinecie medycyny estetycznej w Gdyni Efekty korekty powiek górnych, przeprowadzonej w gabinecie medycyny estetycznej w Gdyni

W trakcie kontaktu z drugim człowiekiem nasza uwaga skupia się głównie na jego oczach. Można z nich wiele wyczytać. Przekrwione mogą być oznaką niewyspania się, łzawiące przejawem alergii. Często występującym problemem są opadające górne powieki. Wbrew pozorom ich źródła nie należy dopatrywać się w zmęczeniu, choć zdarza się, że dotyka również młode osoby.

Opadające powieki z reguły związane są z procesem starzenia. Wraz z wiekiem tkanki czoła i brwi tracą elastyczność, a cienka skóra powiek wiotczeje i opada. Wpływa to nie tylko na estetykę wyglądu twarzy, ale także niesie za sobą nieprzyjemne skutki o podłożu medycznym.

Plastyka opadających powiek

Istnieje jednak sposób na zniwelowanie tego problemu. Plastyka powiek górnych to zabieg, który oferuje wiele klinik medycyny estetycznej. Część z nich zamieszcza na swoich stronach internetowych szczegółowy opis zabiegu, przygotowany przez specjalistów chirurgii plastycznej. Pod adresem: https://derm-estetyka.pl/plastyka-powiek-lifting-powiek-101.html możemy znaleźć przykład jednego z nich. Artykuł został przygotowany przez pracowników gabinetu Derm-Estetyka Medycyna Estetyczna w Gdyni. Posługując się treściami, opublikowanymi przez ekspertów danej dziedziny możemy mieć pewność, że wszystkie informacje pochodzą ze sprawdzonego źródła i są zgodne z rzeczywistością.

Pomoc NFZ w leczeniu opadających powiek

Powszechny dostęp do informacji sprawił, że ludzie zaczęli postrzegać tę przykrą dolegliwość jako zagrażającą zdrowiu. Narodowy Fundusz Zdrowia wyszedł naprzeciw pacjentom, stwarzając możliwość operacji powiek. Jedynym utrudnieniem jest długi czas oczekiwania, który wynosi około dwóch lat. Zdarza się, że podczas zabiegu koryguje się najpierw jedną powiekę, a po jakimś czasie dopiero drugą. Z tego względu pacjenci decydują się na wizyty w prywatnych placówkach, które oferują kompleksową usługę. 

Plastyka powiek górnych, wykonana w klinice medycyny estetycznej w Gdyni

Plastyka powiek górnych, wykonana w klinice medycyny estetycznej w Gdyni

Opadające powieki, a konsekwencje zdrowotne

Rozciągnięta skóra górnej powieki opada na linię rzęs. Z reguły rozciągnięcie to jest równomierne na obu powiekach. Poważny problem pojawia się, gdy dochodzi do przysłonięcia źrenic i ograniczenia pola widzenia. Szczególnie osoby starsze narażone są wtedy na upadki, co skutkować może złamaniem kości udowej. 

Zaburzenie obszaru widzenia przyczynia się do trudności z czytaniem książek, prowadzeniem pojazdu, przyrządzaniem posiłków, czy ogólnym poruszaniem się. Osoby cierpiące na to schorzenie mają więc problemy z codziennym funkcjonowaniem, często muszą prosić o pomoc innych.

Ograniczone widzenie powoduje także przechylanie głowy do tyłu, przez co szyja przyjmuje nienaturalną pozycję. Kręgi szyjne narażone są na zmiany zwyrodnieniowe, a to prowadzi do trwałych uszkodzeń kręgosłupa.

Zdarza się, że pacjenci nabierają złego nawyku dotykania oka. Następstwem może być infekcja rogówki. Innym sposobem na radzenie sobie z opadającą powieką jest unoszenie zwiotczałej skóry za pomocą plastrów. 

Duże znaczenie w leczeniu dolegliwości ma odpowiednia diagnoza lekarska. Lekarze często wiążą opadającą powiekę z naturalnym procesem starzenia. Wskazanie pacjentom możliwości konsultacji chirurgicznej i odbycia operacji mogłoby zapobiec ewentualnym powikłaniom. 

Przygotowanie do zabiegu korekty powiek

Korekcja ta często nazywana jest przez pacjentów "zabiegiem na nadmiar powiek". Zanim zaczną podziwiać jej efekty w lustrze, muszą uzbroić się w cierpliwość. Najpierw lekarz przeprowadza wywiad oraz wykonuje badanie przedmiotowe. Jego obowiązkiem jest poinformowanie o przebiegu operacji i możliwych skutkach ubocznych. Następny etap stanowią badania krwi. Tydzień przed zabiegiem zakazane jest przyjmowanie przez pacjenta leków wspomagających krzepliwość krwi, np. aspiryny.

Przebieg i efekty zabiegu plastyki powiek górnych

Operacja nie jest skomplikowana podobnie jak powrót do stanu przed nią. Polega na usunięciu fałdu skóry o szerokości 5-10 mm i trwa około godziny. Stosuje się znieczulenie miejscowe — to ważny aspekt dla ludzi starszych często cierpiących na choroby przewlekłe. Od razu po zabiegu pacjent odsyłany jest do domu. Szwy można zdjąć już po tygodniu.

Zaletą jest to, że blizny są niezauważalne, lekarz wykonuje bowiem nacięcia w naturalnym załamaniu powieki. Zabiegi na nadmiar powiek cieszą się dużym powodzeniem, ponieważ efekty widoczne są praktycznie od razu i utrzymują się przez wiele lat. Skóra nabiera świeżego, młodego wyglądu. Człowiek pozbywa się problemów z widzeniem, co pozytywnie przekłada się na jakość jego życia.

 

Czytany 1035 razy

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Twój lifestyle

Czy żarówki LED się opłacają?

Czy żarówki LED się opłacają?

Często omawianym tematem jest oszczędzanie na wydatkach związanych z utrzymaniem domu. czytaj dalej
Najmodniejsze prezenty na dzień dziecka

Najmodniejsze prezenty na dzień dziecka

1 czerwca to data, na którą z radością i zniecierpliwieniem czekają wszystkie dzieci. Wielu rodziców już w maju zaczyna zastanawiać czytaj dalej
Garderoba - praktyczne porady, które pozwolą nam lepiej o nią zadbać

Garderoba - praktyczne porady, które pozwolą nam lepiej o nią zadbać

Ponieważ w sieci ogłasza się wielu rękodzielników, zdarzają się wśród nich także amatorzy, których produkty nie zawsze mają ‘to coś’. czytaj dalej
Czy bezpłatne sieci VPN są niezawodne?

Czy bezpłatne sieci VPN są niezawodne?

VPN (Virtual Private Networks), czyli wirtualne sieci prywatne, to programy, które instaluje się w dowolnym urządzeniu posiadającym połączenie z Internetem czytaj dalej
Jak Polacy radzą sobie z życiem intymnym?

Jak Polacy radzą sobie z życiem intymnym?

Chyba zgodzicie się ze mną, że życie intymne odgrywa znaczącą rolę w naszej egzystencji. Jak Polacy radzą sobie z życiem czytaj dalej
Kompaktowe ekspresy do kawy – 3 fakty, które warto o nich wiedzieć

Kompaktowe ekspresy do kawy – 3 fakty, które warto o nich wiedzieć

Ekspres to urządzenie które coraz częściej pojawia się w naszych kuchniach, nawet tych najmniejszych. Jest on niezwykle przydatny, zwłaszcza kiedy czytaj dalej
  • 1