wtorek, 09 kwiecień 2019 19:30

Hammam sekretem wakacyjnej opalenizny

Nie ma chyba osoby, która wybierając się na wakacje, nie chce wrócić z cudowną opalenizną, której będą zazdrościli dosłownie wszyscy. Nie trzeba dodawać, że idealnie jest, kiedy opalenizna utrzymuje się na skórze jeszcze przez kilka miesięcy po powrocie z wakacji. Ale jak uzyskać taki efekt? Jak sprawić, aby opalenizna była równomierna i trwała? Są na to sposoby, które czasem warto zastosować.

 

Największe znaczenie ma słońce

Nie można mówić o naturalnej opaleniźnie, kiedy brakuje słońca. Można zaryzykować wakacje w kraju, ale nie można mieć pewności, że wrócimy opaleniu. Jeśli chcemy wrócić z cudowną opalenizną, musimy wybrać się za granicę. Wśród Polaków największym powodzeniem cieszą się wczasy w Bułgarii, Turcji i Egipcie. Można powiedzieć, że tam pogoda jest gwarantowana i zawsze wrócimy z takich wakacji z opalenizną. Nie każdy jednak wie, że będąc na wakacjach w Turcji można sprawić, że opalenizna będzie intensywniejsza i znacznie trwalsza. Jest to zaletą wizyty w hammamie.

Hammam sposobem na trwałą, wakacyjną opaleniznę

Z hammamu można skorzystać w wielu miejscach na świecie, ale najlepsze zabiegi są oczywiście w Turcji. Zatem będąc na wakacjach w tym pięknym kraju, warto odwiedzić sprawdzoną łaźnię turecką, czyli hammam. Dobry hammam to gwarancja pięknej opalenizny. Ale czym tak naprawdę jest hammam i dlaczego tak dobrze wpływa na opaleniznę? Już spieszymy z wyjaśnieniami.

Jak już wspomnieliśmy, hammam to inaczej łaźnia turecka. Jest to kompleks zabiegów kosmetycznych, które mają doskonały wpływ na skórę i późniejsze opalanie. Co ciekawe, tym zabiegom mogą z powodzeniem poddawać się zarówno kobiety jak i mężczyźni. Jest to bardzo popularny zabieg wśród miejscowych i turystów. Wiele osób nie wyobraża sobie wakacji w Turcji, bez wizyty w hammamie.

Jak wygląda wizyta w hammamie?

Wizytę w hammamie można podzielić na kilka etapów. Pierwszym z nich jest pobyt w saunie, który doskonale wpływa na ciało. Odprężamy się, relaksujemy i nagrzewamy całe ciało. Później zimny prysznic i pobyt w kolejnej saunie. Tym razem w saunie mokrej. Następnie znowu prysznic i przychodzi pora na leżenie na ciepłym marmurze, szorowaniem rękawicą i mycie specjalną pianą mydlaną. Oczywiście te zabiegi wykonuje fachowa obsługa.

Można powiedzieć, że to właśnie w szorowaniu rękawicą tkwi cały sekret łaźni tureckiej. Podczas tego zabiegu pielęgnacyjnego usuwany jest martwy naskórek. Naskórek, który został zmiękczony podczas wcześniejszych wizyt w saunie. Zostaje odsłonięta nowa skóra, którą później łatwo jest opalić. I dzięki temu, że skóra jest oczyszczona przed opalaniem, opalenizna jest znacznie trwalsza i intensywniejsza.

UWAGA! Należy pamiętać o tym, aby bezpośrednio po wizycie w hammamie nie opalać się. Dlatego najlepiej udać się do łaźni tureckiej w pierwszym dniu pobytu i dopiero na drugi dzień iść się opalać. Podczas opalania należy korzystać z kosmetyków ochronnych. Po opalaniu należy pamiętać o tym, aby odpowiednio nawilżać i odżywiać skórę.

Znając już sekret udanej, wakacyjnej opalenizny można zacząć przygotowywać się do wakacji. Czyli szukać wakacji w Turcji lub jakiegoś hammamu w okolicy. Oczywiście w Polsce można już znaleźć SPA, które w swojej ofercie mają takie zabiegi. Tylko pogoda nie jest pewna i nie zawsze możemy liczyć na słońce. Więc warto się dobrze zastanowić nad tym, gdzie spędzić wakacje.

 
Czytany 633 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Twój lifestyle

Czy żarówki LED się opłacają?

Czy żarówki LED się opłacają?

Często omawianym tematem jest oszczędzanie na wydatkach związanych z utrzymaniem domu. czytaj dalej
Najmodniejsze prezenty na dzień dziecka

Najmodniejsze prezenty na dzień dziecka

1 czerwca to data, na którą z radością i zniecierpliwieniem czekają wszystkie dzieci. Wielu rodziców już w maju zaczyna zastanawiać czytaj dalej
Garderoba - praktyczne porady, które pozwolą nam lepiej o nią zadbać

Garderoba - praktyczne porady, które pozwolą nam lepiej o nią zadbać

Ponieważ w sieci ogłasza się wielu rękodzielników, zdarzają się wśród nich także amatorzy, których produkty nie zawsze mają ‘to coś’. czytaj dalej
Czy bezpłatne sieci VPN są niezawodne?

Czy bezpłatne sieci VPN są niezawodne?

VPN (Virtual Private Networks), czyli wirtualne sieci prywatne, to programy, które instaluje się w dowolnym urządzeniu posiadającym połączenie z Internetem czytaj dalej
Jak Polacy radzą sobie z życiem intymnym?

Jak Polacy radzą sobie z życiem intymnym?

Chyba zgodzicie się ze mną, że życie intymne odgrywa znaczącą rolę w naszej egzystencji. Jak Polacy radzą sobie z życiem czytaj dalej
Kompaktowe ekspresy do kawy – 3 fakty, które warto o nich wiedzieć

Kompaktowe ekspresy do kawy – 3 fakty, które warto o nich wiedzieć

Ekspres to urządzenie które coraz częściej pojawia się w naszych kuchniach, nawet tych najmniejszych. Jest on niezwykle przydatny, zwłaszcza kiedy czytaj dalej
  • 1