piątek, 19 październik 2018 10:49

Jak walczyć z alergią dziecka?

Małe dzieci bardzo często mają różnego rodzaju alergie. W przypadku najmłodszych dzieci niezwykle popularne jest atopowe zapalenie skóry i alergia na białka mleka krowiego. Jak walczyć z taką chorobą u maluszka?

 

Alergia na mleko to uczulenie na alergen, czyli w tym przypadku białko mleka krowiego. Może objawiać się w różny sposób. Po zdiagnozowaniu choroby warto jak najszybciej rozpocząć odpowiednie postępowanie, aby przywrócić dziecku dobre samopoczucie, które znacząco wpływa na jego rozwój.

Objawy alergii pokarmowej u dziecka

Alergia na białko mleka krowiego objawia się przede wszystkim od strony układu pokarmowego, ale nie tylko. Może dawać także symptomy skórne, jak wysypka, zaczerwienienie czy powstawanie krostek na policzkach.

Do objawów typowo pokarmowych zaliczamy ból brzuszka, wzdęcia, kolki, biegunki oraz częste ulewanie, a nawet wymioty. Dodatkowo maluszek może być rozdrażniony, płaczliwy i gorzej spać. U niektórych dzieci zauważa się zahamowanie przybierania na wadze, co jest złe z punktu widzenia rozwoju i zdrowia dziecka.

Ważnym postępowaniem w przypadku alergii na białko mleka krowiego i pojawiających się z jej powodu zmian skórnych jest używanie odpowiednich kosmetyków, które są nie tylko delikatne, ale również mają działanie lecznicze. To tzw. emolienty.

Jak walczyć z alergią na białko mleka krowiego u dziecka?

Maluszki karmione naturalnie wbrew pozorom nie muszą być odstawiane od piersi, ponieważ wystarczy, że matka przejdzie na dietę bezmleczną, aby wszystkie uciążliwe objawy alergii zostały złagodzone. Natomiast u dzieci karmionych sztucznie, czyli mlekiem modyfikowanym jedynym rozwiązaniem jest zmiana mleka.

W przypadku alergii pokarmowej na białko mleka krowiego występującej u małego dziecka karmionego mlekiem modyfikowanym, lekarze zalecają zmianę podawanej mieszkanki na mleko specjalne – np. Nutramigen.

Nutramigen przede wszystkim dostarcza maluszkowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych, a dodatkowo łagodzi nieprzyjemne objawy związane z alergią na białko mleka krowiego. Mleko dostępne jest w różnych wariantach dostosowanych do wieku dziecka i jego aktualnych potrzeb pokarmowych.

Więcej informacji na temat tego mleka znajduje się na stronie www.nutramigen.pl.

Czytany 634 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Twój lifestyle

Czy żarówki LED się opłacają?

Czy żarówki LED się opłacają?

Często omawianym tematem jest oszczędzanie na wydatkach związanych z utrzymaniem domu. czytaj dalej
Najmodniejsze prezenty na dzień dziecka

Najmodniejsze prezenty na dzień dziecka

1 czerwca to data, na którą z radością i zniecierpliwieniem czekają wszystkie dzieci. Wielu rodziców już w maju zaczyna zastanawiać czytaj dalej
Garderoba - praktyczne porady, które pozwolą nam lepiej o nią zadbać

Garderoba - praktyczne porady, które pozwolą nam lepiej o nią zadbać

Ponieważ w sieci ogłasza się wielu rękodzielników, zdarzają się wśród nich także amatorzy, których produkty nie zawsze mają ‘to coś’. czytaj dalej
Czy bezpłatne sieci VPN są niezawodne?

Czy bezpłatne sieci VPN są niezawodne?

VPN (Virtual Private Networks), czyli wirtualne sieci prywatne, to programy, które instaluje się w dowolnym urządzeniu posiadającym połączenie z Internetem czytaj dalej
Jak Polacy radzą sobie z życiem intymnym?

Jak Polacy radzą sobie z życiem intymnym?

Chyba zgodzicie się ze mną, że życie intymne odgrywa znaczącą rolę w naszej egzystencji. Jak Polacy radzą sobie z życiem czytaj dalej
Kompaktowe ekspresy do kawy – 3 fakty, które warto o nich wiedzieć

Kompaktowe ekspresy do kawy – 3 fakty, które warto o nich wiedzieć

Ekspres to urządzenie które coraz częściej pojawia się w naszych kuchniach, nawet tych najmniejszych. Jest on niezwykle przydatny, zwłaszcza kiedy czytaj dalej
  • 1