piątek, 24 styczeń 2020 14:02

Rodzicu, sprawdź jak kupować ubranka dla dzieci i niemowląt!

Ubranka dla dzieci Kuniboo Ubranka dla dzieci Kuniboo

Delikatna skóra dziecka wymaga odpowiedniej ochrony i pielęgnacji. O ile wybór właściwych kosmetyków jest sprawą oczywistą, o tyle świadomy zakup ubranek dla dzieci i niemowląt już niekoniecznie.

Rodzina czy znajomi, a niekiedy nawet sami rodzice zwracają uwagę jedynie na ich wygląd, zapominając o tym, co najważniejsze. A chodzi przede wszystkim o jakość i bezpieczeństwo materiałów, z jakich zostały one wykonane.

Ubranka dla dzieci i niemowląt możemy dziś kupić w każdym sklepie. Zwykle kuszą nas kolorami, zabawnymi rysunkami lub oryginalnymi krojami. Ale zanim ostatecznie wybierzemy konkretną rzecz, zwróćmy uwagę na to, co nieco bardziej ukryte - przeczytajmy metkę, która powie o ubranku więcej niż nam się wydaje. 

Najbardziej funkcjonalne ubranka dla dzieci i niemowląt

Ubranka dla dzieci i niemowląt to niezwykle liczny asortyment - możemy je znaleźć nie tylko w sklepach z artykułami dla najmłodszych, ale też sklepach, gdzie codziennie robimy zakupy (np. ubranka Kuniboo). Znajdziemy tam ubranka, w których nasza pociecha będzie wyglądać wspaniale, ale też i takie, które  jednocześnie będą wygodne i pełni bezpieczne dla małego organizmu. Wśród tych najpopularniejszych ubranek są m.in. 

  • koszulki, bluzeczki, 
  • spodenki, 
  • bluzy,
  • kaftaniki, 
  • body, 
  • śpiochy, 
  • piżamki.

W tego typu ubrankach maluchy spędzają sporo czasu, zatem nie bez znaczenia jest to z jakiego materiału zostały wykonane - nie powinny one krępować ruchów, a jednocześnie muszą umożliwiać przepływ powietrza, żeby delikatna skóra mogła swobodnie oddychać. 

Właściwa pielęgnacja ubranek dla dzieci i niemowląt

W trosce o wrażliwą dziecięcą skórę ubranka dla dzieci i niemowląt powinny być odpowiednio pielęgnowane. Dobra jakość materiału umożliwia pranie w wysokich temperaturach bez obaw o jakiekolwiek zniszczenie odzieży. Wysoka temperatura pomaga bowiem usunąć z włókien nie tylko zabrudzenia, ale przede wszystkim alergeny i substancje mogące wywoływać ewentualne alergie i  podrażnienia.

Z tego samego powodu warto także prasować wszystkie ubranka dla najmłodszych. To, na co warto jeszcze zwracać uwagę to informacje posiadanych certyfikatach. Dobrze, jeśli ubranka, które chcemy kupić mają na metce oznaczenia świadczące choćby o ateście GOTS, gwarantującą zrównoważoną produkcję wyrobów tekstylnych.   

Czytany 392 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Ubieramy dziecko

Jak ubierać niemowlę wiosną?

Jak ubierać niemowlę wiosną?

Pogoda wiosną bywa dość kapryśna i nieprzewidywalna, co wymusza na nas szczególną ostrożność, jeśli chodzi o dobór odpowiedniego stroju dla czytaj dalej
Wszystko dla Twojego maluszka

Wszystko dla Twojego maluszka

Wybór akcesoriów dla dzieci to dla wszystkich rodziców sprawa priorytetowa. To właśnie od ich jakości zależy to, jak maluszek będzie czytaj dalej
Jak spakować dziecko w góry?

Jak spakować dziecko w góry?

Podczas mroźnych miesięcy ważne jest, aby odpowiednio przygotować dziecko na zimowe eskapady. czytaj dalej
Rodzicu, sprawdź jak kupować ubranka dla dzieci i niemowląt!

Rodzicu, sprawdź jak kupować ubranka dla dzieci i niemowląt!

Delikatna skóra dziecka wymaga odpowiedniej ochrony i pielęgnacji. O ile wybór właściwych kosmetyków jest sprawą oczywistą, o tyle świadomy zakup czytaj dalej
  • 1