środa, 04 wrzesień 2019 10:12

Dlaczego tak często decydujemy się na ubrania szyte na miarę z okazji wielkich uroczystości?

Garnitury szyte na miarę Garnitury szyte na miarę

Szykując się do najważniejszych uroczystości w życiu, takich jak ślub, chrzciny czy komunia dziecka, dużą część przygotowań zajmuje dobranie odpowiedniego stroju.

W tak wyjątkowych chwilach chcemy wyglądać zjawiskowo i dotyczy to w równym stopniu kobiet oraz mężczyzn.

Być jak James Bond 

Oglądając filmy o brytyjskim szpiegu zawsze z podziwem patrzymy na agenta, który biega, strzela, walczy wręcz, a wszystko to robi w garniturze. W każdych z tych sytuacji ubranie leży doskonale, nie gniecie się i idealnie dopasowuje do sylwetki aktora. Sekretem tego eleganckiego wyglądu jest szycie na miarę. Jeśli chcemy wyglądać i czuć się jak legendarny James Bond w trakcie najważniejszych wydarzeń, to musimy się udać do pracowni krawieckiej.

Jak druga skóra

U krawca najczęściej wybieramy garnitury ślubne i biznesowe. Coraz częściej mężczyźni decydują się ubrać na wesele smoking lub frak, ponieważ są dużo bardziej eleganckie i podkreślają wyjątkowość chwili. Panowie, pracujący w służbach, szczególnie do kościoła czy urzędu decydują się na mundury wieczorowe. Taki strój dodaje powagi i podkreśla zaangażowanie w służbę ludziom.

Szycie na miarę to trudna sztuka i coraz mniej jest prawdziwych pracowni krawieckich, choć w ostatnich latach rzemiosło przeżywa renesans. Coraz więcej panów jest gotowych zapłacić więcej za idealnie dopasowany garnitur, który podkreśli ich styl i charakter. Kupując w zwykłym salonie otrzymujemy sztampowy model. By go zindywidualizować, najczęściej oferuje się dodatkowe usługi skracania czy poszerzania, ale to wcale nie sprawi, że strój będzie dobrze układał się na klatce piersiowej czy talii. Wiele osób właśnie z powodu niestandardowej sylwetki udaje się do krawca.

Indywidualny charakter

Szycie na miarę podkreśla naszą osobowość poprzez wybranie dowolnego kroju i materiału. W dzisiejszych czasach nie chcemy tylko wyglądać dobrze, ale chcemy też prezentować się inaczej niż wszyscy. Czarne garnitury ślubne czy fraki to oczywiście klasyka, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby poszaleć z deseniem czy fakturą. Wielu mężczyzn dopiero po odebraniu stroju od krawca zaczyna czuć się dobrze w eleganckim wydaniu. Ponadczasowy szyk, idealne dopasowanie i podkreślenie indywidualnego charakteru sprawia, że łatwiej ponieść nam taki wydatek.

Sprawdź ofertę na: http://pracowniakrawiecka.com

Czytany 224 razy

Modny facet

Ekstrawaganckie buty męskie

Ekstrawaganckie buty męskie

Ekstrawaganckie buty męskie to wyjątkowe przeżycie dla konesera męskich butów. To coś więcej niż slogan, to filozofia. Ekstrawaganckie buty męskie czytaj dalej
Jak się ubrać na wesele? Porady dla mężczyzn

Jak się ubrać na wesele? Porady dla mężczyzn

Wesela spędzają sen z powiek wielu kobietom, które zastanawiają się nad tym, w co powinny się ubrać. W przypadku mężczyzn czytaj dalej
Jak nosić sweter męski? 5 pomysłów na modną stylizację jesienną

Jak nosić sweter męski? 5 pomysłów na modną stylizację jesienną

Jesienią nie sposób obejść się bez swetra. Wszechstronny charakter tej części garderoby sprawia, że bez problemu można z jej pomocą czytaj dalej
Oficjalny uniform do pracy

Oficjalny uniform do pracy

Prowadzisz firmę i chcesz pokazać swoim pracownikom, że elegancja jest ważna do tego, by odnieść sukces? czytaj dalej
  • 1