czwartek, 28 grudzień 2017 20:26

Praktyczne porady, jak ubrać się na rodzinną uroczystość?

W internecie nie brakuje obszernych poradników dotyczących dobierania ubioru na specjalne okazje. Eleganckie ubranie się bywa wymagające, jednak nic nie sprawia tak wielu dylematów, jak dobranie stroju na okazje rodzinne. Prezentując się w gronie bliskich, warto zaimponować nie tylko elegancją, lecz także dużą dozą kreatywności.

 

W odróżnieniu od okazji o wysokim stopniu formalności rodzinne spotkanie zapewnia wiele swobody w kwestiach kreowania swego wizerunku. Najważniejsze porady dotyczące ubierania się na rodzinne uroczystości pozostają takie same jak te dotyczące okazji formalnych. Można je właściwie sformułować w jednym zdaniu. Przede wszystkim ma być wygodnie, a wszelkie kreacje tworzone są na początek przez odpowiednio dobrane koszule. To właśnie koszula jest elementem, na który głównie trzeba zwrócić uwagę. Zwykle uroczystości rodzinne mają miejsce w pomieszczeniach, dlatego okrycie wierzchnie nie jest w rzeczywistości aż tak ważne, jak koszula, spodnie i buty.

Eleganckie koszule męskie tworzą najlepsze kreacje mody

Choć koszula wydaje się być prostym elementem stroju, dobranie jej wcale może nie być takie łatwe. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na krój, który może zarówno świetnie wpłynąć na wygląd, jak i kompletnie go zepsuć. Dla osób o zgrabnej sylwetce dobrą propozycją z pewnością okażą się koszule męskie slim fit. Dzięki odpowiedniemu taliowaniu szczególnie dobrze podkreślają atletyczne sylwetki, jednak z tego powodu są również bezlitosne dla osób mających choćby najmniejszą nadwagę. Wąska talia natychmiast ciasno opnie wystający brzuch i sprawi, że osoba nosząca koszulę slim fit będzie wyglądać przekomicznie. Bardzo ważnym elementem koszuli jest także kołnierzyk. Ten element także powinien zostać dobrany zgodnie z posturą ciała oraz sylwetką twarzy. Osoby o smukłych figurach mogą przyodziać koszulę z kołnierzykiem włoskim, który nadaje mężczyźnie charakteru oraz nadaje się zarówno na okazje formalne, świąteczne, jak i codzienne. Na nieformalne okazje w gronie rodzinnym nadadzą się także koszule z kołnierzykami klubowymi, jednak powinniśmy ich unikać, jeśli uroczystość, na którą się wybieramy to ślub lub pogrzeb.

Jak wybrać dobrą koszulę na rodzinne okazje?

Wybierając strój na okazje o niższym stopniu formalności, w kwestiach koszuli można wykazać się dużą dozą kreatywności. Dopuszczalne są koszule kolorowe, aczkolwiek warto unikać modeli o jaskrawych kolorach. Wyjątkowo wyróżniające się barwy zarezerwowane są dla detali, takich jak guziki lub wnętrza mankietów. Eleganckie koszule męskie stawiające na nowoczesność podkreślają charakter rozmaitymi elementami. Może być to zarówno kolor dziurek od guzików, co stanowi bardzo subtelne rozwiązanie, jak i kontrastowa stójka będąca zauważaną natychmiast. Nowoczesne eleganckie koszule nie są krzykliwe, a wyróżniają się drobnymi szczegółami. Co jednak dobrać koszuli, aby strój spełniał swoje założenia i był dobrze dopasowany do okazji? Wyborów jest wiele, jednak i wiele z nich może skończyć się modowym faux-pas.

Na okazje formalne tradycyjnie garnitur lub smoking

Wybierając się na ślub lub mniej radosną okoliczność, taką jak pogrzeb lub stypa naturalnie zakładamy białą koszulę, jednak co dalej? Bezpiecznym wyborem dla każdego mężczyzny będzie standardowo czarny garnitur, jednak osoby chcące wyróżnić się z tłumu mogą założyć marynarkę w kolorze midnight blue. Osoby chcące zaimponować na wieczorowej rodzinnej imprezie mogą założyć smoking, jednak w tym przypadku należy pożegnać się z krawatem i dobrze skompletować ze strojem muchę.

Świąteczne wieczory z rodziną pozwolą wykazać się kreatywnością

W przypadku kolacji wigilijnej wszystko zależy właściwie od całej oprawy. Jeśli rodzina ma zwyczaj spędzać Boże Narodzenie w atmosferze eleganckiej, warto być w garniturze i koszuli na spinki. W innych przypadkach optymalnym kompletem będzie zestaw koszula plus sweter. Zawsze jednak należy zwrócić uwagę na odpowiednio długi krawat. Taki, który sięga do pępka, może zwyczajnie ośmieszyć. Niezależnie od tego, czy lubimy koszule męskie slim fit, czy jakiekolwiek inne odpowiednio dobrany krawat lub mucha stanowią zwieńczenie całego stroju.

Modny facet

Moda męska – czy noszenie spodni dresowych na co dzień to dobry pomysł?

Moda męska – czy noszenie spodni dresowych na co dzień to dobry pomysł?

Dresy męskie to wygodny element stroju, który coraz częściej możemy zauważyć w stylizacjach casualowych u mężczyzn. Faceci ubierają dresy nie czytaj dalej
Patriotyzm i współczesny design na przykładzie odzieży marki Surge Polonia

Patriotyzm i współczesny design na przykładzie odzieży marki Surge Polonia

Modna na odzież patriotyczną bardzo rozwinęła się w ostatnich latach. Projektanci coraz częściej do swoich stylizacji dołączają propozycje z symbolami czytaj dalej
Czarne, czerwone, białe? Jakie spodnie męskie wybrać do modnej stylizacji?

Czarne, czerwone, białe? Jakie spodnie męskie wybrać do modnej stylizacji?

Modne spodnie męskie – wybór idealnego koloru, pasującego do różnego typu stylizacji, nie jest rzeczą łatwą. Na jakie kolory postawić czytaj dalej
Jak ubrać się na pole golfowe?

Jak ubrać się na pole golfowe?

Jeszcze do niedawna trudno było znaleźć dobre pole golfowe w Polsce. Dostępne były tylko te obiekty, które znajdowały się na czytaj dalej
  • 1