niedziela, 28 marzec 2021 19:59

Bielizna damska, wybieramy majtki dla kobiety!

majtki figi damskie majtki figi damskie

Bielizna damska to wyjątkowa dziedzina, która cechuje się ogromną różnorodnością.

Twórcy i projektanci, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kobiet dokładają wszelkich starań, aby stworzyć produkty wyjątkowe, łączące cechy funkcjonalności, wygody, a do tego idealnie trafiające w gusta estetyczne pań. Zadanie nie jest łatwe, prawda?

Rodzaje majtek damskich

Majtki damskie to temat naprawdę rozległy, a dla wielu mężczyzn, wręcz nie do ogarnięcia rozumem. Różnorodność jest naprawdę duża. Rozwiązaniem klasycznym i ponadczasowym są oczywiście majtki figi damskie. Dlaczego? Przede wszystkim jest to krój bardzo wygodny, bez względu na rodzaj kobiecej sylwetki. Bardzo dobrze zakrywają całe pośladki. Figi to majtki dość wysokie, jednak nie należy ich mylić z tzw. wysokim stanem. Jest to rozwiązanie niezwykle praktyczne, które sprawdzi się do noszenia razem ze spodniami, a także sukienką. Warto dodać, że figi, to także dość rozległe określenie, ponieważ w ich obrębie wymienić można kilka wariantów bielizny.

Innym dość powszechnie znanym rozwiązaniem są stringi. Są to damskie majtki charakteryzujące się dość skąpą “budową”. Są mocno wycięte, dzięki czemu doskonale sprawdzą się pod obcisłe ubranie. Niewielka ilość materiału do wykonania sprawia, że paski są na tyle cienkie, że nie odznaczają się pod obcisłym ubraniem.

Kolejnym wariantem są majtki korygujące. Jest to fason dość wysoki, dzięki czemu bielizna pozwala w pewnym stopniu skorygować - spłaszczyć lub zamaskować brzuch. Kategoria ta obejmuje w szczególności bieliznę wyszczuplającą, ale także klasyczne figi z wysokim stanem. Tego typu bielizna jest bardzo wygodna, chociaż panie cenią ją za możliwość optycznego wyszczuplenia.

Wśród majtek damskich wyróżnić można także szorty, bokserki. Mimo że są one kojarzone zazwyczaj z bielizną męską, to tego typu produkty powstały również z myślą o kobietach. Model ten wizualnie przypomina nawet męskie bokserki, jednak w przypadku kobiet nogawki są zdecydowanie krótsze, a całość bardziej obcisła. Majtki w stylu bokserek sprawdzą się świetnie w szczególności u pań o nieco szerszych biodrach.

Specyficznym rodzajem bielizny damskiej są majtki tzw. tanga, o charakterystycznym kroju. W dużym uproszczeniu, to dwa kawałki materiału w kształcie trójkąta, które świetnie podkreślają biodra, dzięki czemu świetnie optycznie wydłużają nogi!

Kolejnym, wartym wskazania modelem są majtki nazywane hipster. Są one szerokie po bokach, dzięki czemu zakrywają całe biodra oraz pośladki. Ich zaletą jest to, że są wyjątkowo wygodne.

Jaką bieliznę najlepiej wybrać?

Wybierając odpowiednie majtki każda kobieta powinna kierować się przede wszystkim indywidualnymi preferencjami. Wygoda to jeden z najważniejszych aspektów, które warto brać pod uwagę. Co jeszcze? Majtki najlepiej dopasować do figury kobiety, ale także okazji, na jaką mają zostać założone czy pozostałej części garderoby.