środa, 24 marzec 2021 17:38

Sport to zdrowie, Nike to jakość – połącz to na wiosnę!

Nike Nike

Wiele osób w Polsce zastanawia się nad tym jaki to w końcu jest ten nasz „sport narodowy”. Jedni cenią skoki Kamila Stocha i reszty skoczków narciarskich, drudzy gole Roberta Lewandowskiego czy medale naszych siatkarzy albo punkty koszykarzy, a jeszcze ktoś z uwielbieniem patrzy na rzuty Anity Włodarczyk i Pawła Fajdka.

Ciężko będzie jednoznacznie kiedykolwiek zdecydować, w którym sporcie jesteśmy najlepsi i który cieszy się największym uwielbieniem. Natomiast jesteśmy pewni, że każdy z tych sportów to radość, która płynie nie tylko ze sportu oglądania, ale i z jego uprawiania. Ze sportem też od zawsze łączy się marka Nike. Oto główny bohater naszego artykułu oraz propozycja na wiosenne bieganie, które wyjdzie Tobie i Twoim stopom na zdrowie.

Nike. Jak to się zaczęło?

Ta marka nierozerwalnie połączona jest ze sportem, bo właściwie z niego powstała. Założycielami Nike są bowiem: trener lekkoatletyczny (William Bowerman) i jeden z jego uczniów, a jednocześnie biegacz (Phil Knight). Z perspektywy czasu widać, że Ci panowie znali się nie tylko na sporcie, ale i na zasadach rządzących ekonomią. Zanim jednak Nike stała się Nike, Bowerman i Knight dystrybuowali obuwie japońskiej firmy Onitsuka firmy, a Nike zwało się „Blue Ribbon Sports”. Ale wierzyli w swój cel i pokonywali kolejne dystanse na drodze do sukcesu. Działali tak od 1964 roku do 1971, gdy w końcu postawili na „swoje”. Wtedy też zdecydowali się na krok, który kiedyś był czymś naprawdę innowacyjnym. Podpisali umowę z znanym tenisistą Ilie Nastese, który mógł sięgać tylko po obuwie Blue Ribbon Sports (a od 1978 stało się Nike). 

Od gofra do technologii kosmicznej.

„Podeszwa waflowa” w butach Nike Waffle Trainer wzięła się od śniadaniowego olśnienia Bowermana. Mimo protestów żony, zaryzykował i do gofrownicy dodał gumę, która potem stała się pierwszą amortyzującą podeszwą obuwia sportowego. Jak widać, śniadanie to wciąż najważniejszy posiłek dnia, nigdy nie wiadomo na jaki pomysł się wtedy wpadnie, prawda? Później przyszedł czas choćby na rozwiązania zaproponowane przez Franka Rudy’ego, człowieka z NASA. Jeśli więc za buty zabiera się inżynier kosmonautyki oraz lotnictwa to wiadomo, że w przypadku Nike to technologia najwyższych lotów. Jak widać marka Nike od zawsze była związana ze sportem i z rozwojem technologii wyróżniając się chęcią bycia pionierem w branży. Można powiedzieć, że co skok to rewolucja. Tym też mogą być dla Ciebie buty Nike Revolution 5, jeśli chcesz pozytywnie zrewolucjonizować swoje bieganie.

Nike Revolution 5 BQ3204. Symbol jakości.

Nike Revolution

Nike Revolution 

Buty marki Nike nie zrobią z Ciebie od razu Cristiano Ronaldo czy innej światowej gwiazdy sportu. Natomiast takie markowe obuwie na pewno poprawi nie tylko Twoje wyniki, ale i komfort uprawiania sportu. Wpływ na to ma oczywiście nie tylko historia firmy Nike, ale i konkretne zalety jakie oferują buty Nike Revolution 5. Lekka, wspierająca konstrukcja buta oraz wygodne wnętrze gwarantuje komfort stopie, a więc i całemu ciału. Z kolei elastyczność podeszwy wspiera przyczepność do podłoża, więc i dynamikę ruchów. Będzie ci wygodnie, a jednocześnie będziesz poruszać się zwinniej. Ważne zalety treningowe, prawda?

Nie tylko bieganie

Owszem, zarówno buty Nike Revolution 5 Czarne, jak i Nike Revolution 5 Granatowe, to dwie propozycje jak ulał pasujące do biegaczy. Produkowane z wysokogatunkowego tworzywa, z cholewką „oddychającą” (czyli przewiewną) i dobrze amortyzująca podeszwa to doskonała propozycja dla uprawiających jogging okazjonalnie oraz dla profesjonalnych biegaczy - na różnych dystansach. Takie buty jednak sprawdzą się również, gdy zamierzamy po prostu gdzieś poćwiczyć. Niezależnie czy będzie to park czy inne miejsce na świeżym powietrzu. Dobrze wyprofilowane obuwie dostosowuje się do stopy, a dobra amortyzacja zmniejsza ryzyko przeciążeń (stopy nie lubią twardych powierzchni). Stopa będzie też stabilniejsza dzięki dobrym butom, zatem to mniej przeciążeń i niższe ryzyko kontuzji. Sport to zdrowie? Jasne, szczególnie z Nike.

Nike to tylko sport?

Ze sportem jest to marka nierozerwalnie związana, ale nie znaczy to, że nie możesz po prostu wyjść w takich butach na spacer. Estetyka Nike zawsze przecież była zaletą tejże marki. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby tatusiowie wyruszali w takich butach na spacer z wózkiem. Tak pokonywane kilometry to przecież też sposób na zdrowie, nie tylko mężczyzny, ale i dziecka, a panie odpoczną. Co by też nie mówić, to jednak już samo logo Nike na butach świadczy o prestiżu i stylu. Zawsze wygodne, zawsze modne, prawda? Decyduj: granatowe (Nike Revolution 5 BQ3204 400) czy czarne (Nike Revolution 5 BQ3204 001)

Jeśli szukałeś czegoś takiego jak dobre buty sportowe albo po prostu wygodne męskie buty na wiosnę to trafiłeś na odpowiednie źródło. Jak to mawia Nike? Just do it! Czyli po prostu je kup! Możesz to zrobić u nas, bo internetowy sklep sportowy timsport.pl dostarczy Ci to co chcesz – do paczkomatu lub kurierem. Wysyłamy w ciągu 24 godzin od zamówienia. Twoje stopy już nie mogą się doczekać!

tim sport

Timsport