piątek, 07 styczeń 2022 20:07

Dowiedz się, jakie okulary przeciwsłoneczne będą odpowiednie dla Twojego dziecka!

okulary przeciwsłoneczne dla dziecka okulary przeciwsłoneczne dla dziecka pixabay

Dobór odpowiednich okularów chroniących oczy malucha jest niezwykle istotny. Podczas słonecznych dni są one narażone na działanie szkodliwego promieniowania równie mocno, jak skóra Twojego dziecka. Tę ostatnią zazwyczaj zabezpieczamy kremem z wysokim filtrem, niestety zapominając często o odpowiedniej ochronie oczu.

Czytaj dalej i dowiedz się, na co zwrócić uwagę, wybierając okulary przeciwsłoneczne dla dziecka.

 

Dlaczego znalezienie odpowiednich okularów przeciwsłonecznych jest tak ważne?

Najtańsze okulary z bazarku w kolorowej oprawie nie są wystarczającym zabezpieczeniem dla oczu dziecka, a nierzadko mogą przysporzyć więcej szkody niż pożytku. Sprawiają bowiem, że zacienione źrenice się powiększają, a bez odpowiedniego filtra do oka dociera większa ilość promieniowania UV. Z tego powodu powinieneś poświęcić trochę czasu na znalezienie odpowiednich okularów przeciwsłonecznych dla Twojej pociechy. Pozwoli to uchronić ją przed problemami ze wzrokiem w przyszłości.

Nie znaczy to jednak, że musisz wydawać majątek na okulary dla malucha. W bogatej ofercie wielu sklepów znajdziesz dobrej jakości okulary za przystępną cenę. Najistotniejsze jest, byś przy zakupie korzystał z oferty specjalistów, a nie decydował się na marketowe modele o nieokreślonych parametrach.

Na co zwrócić uwagę, wybierając okulary przeciwsłoneczne dla dziecka?

Należy pamiętać, że okulary przeciwsłoneczne przydadzą się nie tylko latem. Jeśli wybierasz się z rodziną na narty, to również wtedy warto wyposażyć wszystkich w dobrej jakości ochronę. Śnieg odbija promienie UV, które w zimie nierzadko operują mocniej niż w okresie letnim.

Soczewki okularów dla dzieci, podobnie jak w przypadku dorosłych, powinny być wyposażone w filtr UV 400, który odpowiada za blokowanie szkodliwego promieniowania ultrafioletowego. Dodatkowo muszą być dostosowane do stopnia natężenia światła. Optymalnym wyborem są okulary przeciwsłoneczne należące do trzeciej kategorii, które przepuszczają od 8 do 18 procent światła słonecznego. Ponadto niezwykle istotny jest kształt oprawek. Dla dzieci najlepiej sprawdzają się modele o sportowym charakterze. Doskonale chronią oczy malucha zarówno z przodu, jak i po bokach, a ich opływowy kształt jest komfortowy w noszeniu. Jeśli zależy Ci na doskonałej jakości okularach dla Twojego dziecka, ale nie chcesz wydawać kroci, to skorzystaj z oferty sklepu https://eokulary.com.pl/. Wśród ich bogatego asortymentu znajdziesz okulary przeciwsłoneczne odpowiednie dla dzieci w każdym wieku, które zachwycą maluchy swoim wyglądem, a dodatkowo będą najlepszą ochroną dla ich oczu.