czwartek, 28 maj 2020 17:20

Jaka powinna być seksowna piżama?

Seksowna piżama Seksowna piżama

Piżamy z założenia nie kojarzą się z czymś, co jest seksowne, w końcu jest to bielizna nocna, która służy przede wszystkim do spania. Liczyć się będzie więc przede wszystkim wygoda i swoboda ruchu, a wygląd staje się sprawą drugorzędną. Jak się jednak okazuje, nocny strój damski może być także wyjątkową kreacją – elegancką i seksowną.

 

Czy piżama może być seksowna?

Wydawałoby się, że piżamy same w sobie nie mają wiele wspólnego z seksownością. Pora nocna, pora spania to czas, kiedy wybieramy przede wszystkim strój wygodny, w którym będzie nam się dobrze spało. Coraz częściej jednak zaczyna się przywiązywać większą wagę tego, co zakłada się na noc. Wiele kobiet chce stawiać nie tylko na wygodę, ale i elegancję – innymi słowy chcesz po prostu dobrze wyglądać, często nie tylko dla siebie, ale i dla swojego partnera. Bywa, że w takich seksownych piżamach śpi się na co dzień, ale równie często wybiera się je także na wyjątkowe okazje, by jeszcze bardziej podgrzać atmosferę łóżkową.

Gdzie kupić seksowną piżamę?

Piżamy czy też szerzej, bielizna nocna jest dosyć powszechnie dostępna w wielu sklepach, jednak jak się okazuje, znalezienie bardziej seksownej odsłony bywa trudne. Często trzeba się naprawdę porządnie nachodzić po sklepach, by znaleźć coś odpowiedniego – ładnego i jednocześnie wygodnego. Dużym ułatwieniem pod tym względem jest internet, bo piżamy, również te seksowne kupisz online, co daje znacznie szersze możliwości. Niezależnie więc od tego, czy szukasz czegoś do spania, czy chcesz dobrze wyglądać, znajduje się to w zasięgu twojej ręki.

Jak wygląda seksowna piżama?

Zazwyczaj w przypadku seksownego stroju nocnego ma się na myśli koronkowe halki, które więcej odkrywają, niż zakrywają, przez co są stosunkowo mało praktyczne na co dzień. Niezwykle kobieca piżama może łączyć te dwie cechy – wygląd oraz wygodę, a wszystko będzie zależało przede wszystkim od kroju oraz materiału, z którego zostanie wykonana. Pod wieloma względami za te bardziej eleganckie uznaje się piżamy wykonane z satyny, a także wysokiej jakości wiskozy, choć i te bawełniane, które są wygodne na co dzień, mogą wyróżnić się ciekawym krojem.

Takie modele piżamy, niezależnie od tego, czy są to halki, czy dwuczęściowe strony z koszulkami i spodenkami, najczęściej są bardziej ozdobne z dodatkiem koronki, która sama w sobie uznawana jest za niezwykle kobiecą. Seksowny wizerunek bielizny nocnej podkreślają także dodatki w postaci narzutek, zwanych peniuarami, które swoim wyglądem przypominają nieco szlafroki.

Seksowna piżama – elegancka i wygodna

Określenie „seksowna piżama” może nasuwać jednoznaczne skojarzenie z aktywnością nocną, ale prawda jest taka, że obecnie pełni ona szerszą funkcję. Piżama nie musi kojarzyć się tylko z wyciągniętym dresem czy starą koszulą, w której lepiej się nie pokazywać, bo wstyd – obecnie często traktowana jest jako strój do leniuchowania, nie tylko nocą, ale i za dnia, choć do tego drugiego przypadku warto podchodzić ostrożnie.

Chodzi tutaj jednak przede wszystkim o to, że strój nocny wcale nie musi być brzydki, i możesz czuć się w nim dobrze, a także kobieco. Warto o tym pomyśleć, a gdy następnym razem będziesz się zastanawiać co wybrać – prostą, niezbyt ładną piżamę, która jest wygodna, czy taką, która zalicza się do tych bardziej eleganckich, podjęcie decyzji o zakupie może stać się łatwiejsze, niż sądzisz. Każda z nas kobiet ma prawo do tego, by wyglądać dobrze, także nocą.