środa, 24 marzec 2021 11:35

Jaka powinna być idealna letnia sukienka?

letnia sukienka letnia sukienka

Sukienki są nieodłączonym elementem garderoby większości kobiet. Mogą mieć różny styl – wytworny i elegancki lub luźny do noszenia na co dzień.

Odpowiednie kroje, długości i kolory pasują do różnych okoliczności. Lato to okres, w którym nadarza się wiele okazji do zakładania sukienki.  Czym powinna charakteryzować się idealna letnia sukienka?

Letnia sukienka do noszenia na co dzień

Letnia sukienka do codziennego noszenia powinna być przewiewna oraz uszyta z lekkiego i cienkiego materiału. Warto wybierać modele, które uszyte są z oddychających materiałów. Dzięki temu możemy uniknąć nadmiernego pocenia się i nieprzyjemnego przylegania materiału do ciała. Ważny jest rozmiar dobrany w taki sposób, aby sukienka nie krępowała ruchów. Możemy wybrać prosty model albo bardziej urozmaicony przez różnego rodzaju wycięcia lub falbany. Lato to okres, w którym sprawdzają się oryginalne wzory i kolory. To czas na eksperymenty modowe, które mogą wpłynąć na nasze upodobania i zmienić dotychczasowe przyzwyczajenia. W najbliższym sezonie można spróbować skompletować ciekawe stylizacje z sukienkami dresowymi w różnych kolorach.

Letnia sukienka na specjalne okazje

W okresie letnim, mogą pojawić się specjalne okazje, np. wesela, na które powinnyśmy założyć elegancką sukienkę. Na takich uroczystościach dobrze sprawdza się letnia sukienka z odsłoniętymi plecami lub ramionami oraz ciekawym dekoltem. Kierujmy się jednak zasadą, aby nasze ciało nie było nadmiernie odsłonięte, ponieważ przez to możemy zatracić elegancki wygląd. Musimy pamiętać, że na imprezach tanecznych, sukienka powinna wyglądać elegancko, ograniczać pocenie się i zapewniać swobodę ruchów. W zależności od modelu, elegancką sukienkę możemy również nosić do pracy - odpowiednio do jej charakteru. W takim przypadku wybierzemy model o prostym kroju i stonowanych kolorach - zgodnie z naszym gustem. W porze letniej dobrze sprawdzają się sukienki krótkie „przed kolano”, które odsłonią nieco więcej naszego ciała, ale również sprawią, że będzie nam chłodniej. Należy pamiętać, żeby uważnie dobrać również stanik, aby uniknąć wystających ramiączek, które wyglądają nieestetycznie. 

Letnia sukienka odpowiednia do typu sylwetki

Każda z nas ma różny typ sylwetki, przez co ten sam model sukienki będzie prezentował się inaczej na innej figurze. Proporcje między ramionami, talią a pasem są różne. Dlatego powinnyśmy dobrać sukienkę letnią, która podkreśli nasze walory i jednocześnie pozwoli ukryć lub uwidocznić partie ciała, z których nie jesteśmy w pełni zadowolone. Istnieje kilkanaście typów sylwetek, m.in.: cegła, jabłko, gruszka, stożek itd. Jeśli nasza figura przypomina kształt cegły, to możemy wybrać model sukienki, który posiada talię z kopertowym krojem. Dzięki temu nasze biodra staną się bardziej widoczne. Innym przykładowym typem jest figura w kształcie stożka – barki są znacznie szersze niż biodra, a nogi są długie i smukłe. W takim przypadku dobrze prezentuje się letnia sukienka, wąska w górnej partii i szeroka w pasie. Dzięki temu biodra i pośladki nabiorą okrąglejszych kształtów. Znając swój typ figury, możemy wybrać odpowiedni krój sukienki na każdą okazję. Musimy pamiętać również o rozmiarze, ponieważ zbyt luźna lub obszerna letnia sukienka, nie będzie dobrze się prezentować. 

Letnia sukienka o luźnym kroju przeznaczona do noszenia na co dzień, jak i na wyjątkową okazję, powinna podkreślać walory naszej figury. Kierujmy się zasadą, aby czuć się w niej dobrze, ponieważ to wpłynie na naszą pewność siebie. Sukienki możemy również nosić w chłodniejszych porach, m.in wiosną. W takim przypadku powinniśmy dobrać odpowiednie obuwie, które będzie dobrze prezentować się z pozostałymi elementami garderoby. Do sportowej sukienki pasują modele typu sneakers lub trampki. Z kolei z eleganckimi sukniami doskonale prezentują się szpilki.