piątek, 29 lipiec 2022 11:36

Plecak dla dziecka - nie tylko na wakacje

plecaki dla przedszkolaków z wyjmowanymi maskotkami plecaki dla przedszkolaków z wyjmowanymi maskotkami Habarri

Wakacje to czas wypraw, wyjazdów oraz bliższych i dalszych wycieczek. Niezależnie jak daleko się wybieramy, to w takim czasie towarzyszy nam niezbędne wyposażenie.

Podstawowe rzeczy to wygodne buty, czapka ochraniająca przed słońcem oraz plecak z napojami i przekąskami. Można wymienić też szereg drobiazgów jak pelerynę na niespodziewany deszcz, czy sprej przeciw komarom.

Plecak z maskotką: dla dziewczynki i dla chłopca

Wybór plecaków dla młodzieży i dla dorosłych jest na tyle duży, że czasami trudno zorientować się w ofertach. Inaczej ma się sytuacja z plecaczkami dla dzieci w wieku przedszkolnym, czyli 3-6 lat. Wybór jest dość ograniczony i trudno znaleźć coś wyjątkowego. Z tego powodu warto zobaczyć plecaki dla przedszkolaków z wyjmowanymi maskotkami. Pomysł jest dość prosty. Każdy z tych plecaków dla dzieci ma przyszyte specjalne szelki, gdzie należy umieścić maskotkę. Dzięki temu maluch ma miejsce w plecaku na swoje drobiazgi, a podczas każdego jego kroku towarzyszy mu sympatyczny przyjaciel. Może to być jeden z sympatycznych misiów, piesków, a nawet słonik lub zajączek. Specjalnie dla dziewczynek są modele plecaków z odpinanymi lalkami.

Plecak dla dziecka na wycieczkę

Poza kwestią estetyki plecaków warto zwrócić uwagę na ich inne elementy jak wielkość, waga i jakość. Zaczynając od wagi — plecaki z odpinanymi maskotkami są niezwykle lekkie. Sam plecak zwykle waży ok. 12 dkg, a z maskotką ok. 25 dkg. To tyle, co 2,5 tabliczki czekolady. To ważne, aby nie obciążały zbytnio delikatnych pleców dziecka. Skoro już mowa o plecach dziecka to ważne są też ramiona. O nie dbają miękkie, regulowane szelki plecaka, które nie uwierają i odpowiednio się układają. Komora plecaka o wym. 21 cm x 24 cm x 8 cm spokojnie pomieści butelkę napoju, pożywny owoc oraz smaczną przekąskę. Dostęp do środka plecaka jest łatwy dla dziecka, gdyż komora plecaka jest zamykana na zamek błyskawiczny. Dzięki temu otwieranie i zamykanie jest bezproblemowe.

Plecaki dziecięce od Habarri są starannie wykonane. Pod zewnętrzną warstwą materiału znajduje się pianka o gr. 5 mm, a następne podszewka, która wyściela całe wnętrze komory plecaka.

... i do przedszkola

Plecak dziecięcy sprawdzi się nie tylko w czasie wolnym, ale także podczas roku szkolnego, czy raczej przedszkolnego. To oznacza, że plecak z odpinaną maskotką przyda się dziecku w codziennych wyjściach do przedszkola. Maluch może mieć tam przygotowane cieplejsze rzeczy na chłodniejsze dni, drobiazgi na wyjątkowe wydarzenia w przedszkolu, jak zajęcia plastyczne. Można też schować prezent urodzinowy dla koleżanki lub kolegi i wyjąć go w odpowiednim momencie.

Tak przygotowany maluch może spokojnie udać się na wycieczkę w grupie dzieci z przedszkola, wyprawę do lasu z dziadkami lub wakacyjny wyjazd z rodzicami.