środa, 16 czerwiec 2021 19:11

Podwyższające męskie buty wizytowe na każdą okazję

wizytowe buty męskie wizytowe buty męskie pixabay

Eleganckie obuwie męskie można znaleźć w sklepach w wielu odsłonach.

 

Dzięki temu praktycznie każdy może dobrać dla siebie idealnie pasujące buty. Co ciekawe, są one dostępne także w wersji podwyższającej. Kiedy zatem warto wybrać tego rodzaju obuwie? Na jakie modele warto zwrócić szczególną uwagę szukając dodatków do stroju na eleganckie wyjście?

Na jakie rodzaje eleganckich butów męskich warto zwrócić uwagę?

Jak to zostało wyżej wspomniane, eleganckie obuwie męskie dostępne jest w wielu odsłonach. Do najbardziej formalnych należą modele typu oxford. Są one czasem nazywane również wiedenkami. Są to najbardziej formalne buty, które zazwyczaj noszone są do klasycznego garnituru oraz białej koszuli. Jeżeli są potrzebne nieco mniej formalne buty można zdecydować się na modele typu derby, nazywane też angielkami. Mają one odkrytą przyszwę, co powoduje, że można je ubierać do mniej formalnych stylizacji. Ciekawym rodzajem butów, który jednocześnie łączy w sobie elegancję z dużą dozą luzu są tzw. monki. Często są one ozdobione klamrami, które dodają obuwiu oryginalnego wyglądu. Zazwyczaj noszone są do garniturowych lub sportowych marynarek zestawionych z codziennymi elementami garderoby.

Podwyższające buty męskie – kiedy warto się na nie zdecydować?

Praktycznie każdy z wyżej wymienionych rodzajów obuwia męskiego występuje w wersji klasycznej, jak i podwyższającej. Z reguły to obuwie damskie kojarzone jest z wyższymi obcasami, ale i panowie w niektórych sytuacjach mogą sobie na nie pozwolić. Warto tutaj zaznaczyć, że obcas jest subtelnie podwyższony, nie za wysoki, by nie nadawać całej stylizacji groteskowego wyglądu.

Buty podwyższające dla mężczyzn polecane są nie tylko dla panów o niższym wzroście. Są też dobrym rozwiązaniem w sytuacji, gdy kobieta ubiera obuwie na bardzo wysokim obcasie i partner chce dorównywać jej wzrostem. Jeżeli chcesz zobaczyć, jak dokładnie prezentują się tego rodzaju buty i czy będą pasowały one do planowanej przez Ciebie stylizacji, zajrzyj na stronę: https://podwyzszajace.pl/c/193/wizytowe.