poniedziałek, 12 październik 2020 18:45

Skarpetki męskie nie muszą być nudne – jak je dobierać?

Skarpetki Skarpetki

Dobór skarpetek do reszty stylizacji wcale nie jest banalny, a to za sprawą pewnych długoletnich trendów, które w tym przypadku zwykle nie mają żadnego potwierdzenia w obecnej modzie. Właśnie w dziedzinie skarpetek nie możemy mówić o ponadczasowości (jak np. w przypadku skórzanej kurtki, czy butów).

Rodzi to wiele problemów z optymalnym wyborem, bo ciężko o standardy, które jasno zdefiniują nam reguły, których nikt nie podważy. Właśnie z tego powodu powstał niniejszy artykuł.

Podstawowe reguły doboru skarpetek

Są pewne reguły doboru skarpetek. Problem z nimi jest taki, że są... nieaktualne. W tej dziedzinie kanon zdecydowanie uległ zmianie, ale mimo tego należy go przytoczyć. Mamy w tym przypadku do czynienia z dwoma regułami. Obydwie wynikają z koncepcji, że skarpetki nie powinny specjalnie rzucać się w oczy i po prostu być dopełnieniem reszty stylizacji. Pierwsza z nich sugeruje, że skarpetki dobieramy do spodni, a najlepiej jeśli ich kolor jest zbliżony do spodni lub ewentualnie trochę ciemniejszy. Druga z nich oświadcza, że skarpetki powinniśmy dobierać do butów, a w stosunku do spodni nie powinny być zbyt wybijające się, zbyt widoczne. Te klasyczne metody stały się nudne w kontekście nowoczesnej mody.

Nie wybieraj nudnych skarpetek!

Nowe trendy zmieniły podejście do skarpetek. Jeśli ta część garderoby i tak już jest widoczna, to nie ma sensu jej ukrywać. Przeciwnie! Jeśli jest możliwość do wyrażenia swojej osobowości, do pokazania odwagi czy zasugerowania pewnej ważnej dla nas myśli, to czemu by tego nie robić. Kolorowe skarpetki są obecnie modne właśnie w ramach tej specyfiki.

Wyróżniające się kolory to nie tylko awangardowe podejście, które pokazuje nasze podążanie za nowoczesną modą, ale również po prostu dobrze wyglądają. Przyciągają wzrok, więc nie stanowią tylko dopełnienia, a mogą być nawet gwoździem programu. Wobec tej filozofii można dobrać skarpetki do poszetki, koszuli, krawatu, marynarki czy swetra. Obecne podejście pokazuje, że modą należy się bawić i skupiać na sobie wzrok, a takie podejście zawsze będzie docenianie.

Pamiętajmy też, że jeśli wyglądamy dobrze, to jest to połączone z komfortem, z tym jak się czujemy. Nikt nie chce przecież pozostać niezauważony. Z tego powodu warto szukać czegoś oryginalnego, a świetne miejsce do tego znajduje się w sklepie Many Morings.

Uniwersalne kolory

Należy uważać na kolory, które mogą wydawać się uniwersalne, a wcale takie nie są. Całe białe skarpetki nadają się wyłącznie do sportowych strojów, a te całe czarne są adekwatne jedynie do całej ciemnej stylistyki, chociaż łatwo z nimi wyglądać nijako. Jednocześnie kierowanie się tradycyjnymi wzorcami z pierwszego akapitu może doprowadzić do optycznego skrócenia nóg, co jest szczególnie niekorzystne w przypadku niskich osób.

Stopki jako nowy trend

W kwestii długości skarpetek zdania są podzielone i niech tak zostanie. Po pierwsze to kwestia wygody, a to jest niezwykle istotne i trudno z tym dyskutować. Komfort jest bardzo ważny i nic tego nie zmieni. Po drugie zależy od sytuacji. Długie skarpetki mają tę zaletę, że czasem możemy nie chcieć pokazać łydki. Z kolei krótkie dobrze prezentują się z trampkami, mokasynami lub innymi niskimi butami. W tej kwestii wybór należy do Was. Najważniejsze to nie zniknąć, nie wtopić się w szarość chodnika i dlatego kolorowe, wyraziste skarpetki są tym, co uważam za stosowne i powinniśmy używać ich jak najczęściej.