piątek, 02 grudzień 2022 18:15

Materac 110x190 cm – kup wygodny materac online

Materac 110x190 Materac 110x190 pxiabay

Dla kogo taki rozmiar materaca? Materac 110x190 cm będzie wystarczający zarówno dla osoby dorosłej niższego wzrostu, jak i dziecka.

Z pośród mocno rozbudowanej oferty, mamy możliwość zaproponować materace w tym rozmiarze, zarówno na konstrukcji sprężynowej, rdzeniu piankowym lub lateksowym. To jaki model i w jakiej budowie zostanie wybrany, zależy głównie od wagi osoby korzystającej, jej przyzwyczajeń i oczekiwań.

Różnice konstrukcyjne materacy 110x190 cm

Materace piankowe oparte są na rdzeniu z wykorzystaniem pianki T25 i Hr. Zarówno jeden jak i drugi rodzaj jest w stopniu średnio twardym H2, różnice pomiędzy tymi dwoma piankami, wynikają z gęstości tych surowców. Pianka Hr w gęstości 35kg/m3, zyskuje na żywotności, sprężystości. Materace piankowe najlepiej sprawdzą się u osób z niska waga ciała do 60kg lub u dzieci.

Materace z rdzeniem lateksowym są tymi, które niezależnie od wagi użytkownika będą dobrze podpierały naniesiony ciężar. Rdzeń lateksowy o wysokości 16 cm, który jest rusztowaniem w materacu, odbiera nacisk intuicyjnie, dostosowując swą powierzchnie do naniesionego ciężaru. Materace oparte na bloku z lateksu, są uznawane za te najbardziej komfortowe, wytrzymałe i z wydłużoną odpornością na wypracowania.

Trzecią grupą materacy są te oparte na konstrukcji pocket i  multipocket. Rożnica pomiędzy tymi dwoma jest dość znaczna, wynika z ilości i średnicy użytych sprężyn tworzących punkty podparcia. W wersji pocket tych sprężyn mamy 262 na m2, dzięki czemu elastyczność punktowa jest zachowana, śpiący odczuwa delikatne dopasowanie się konstrukcji do ciała. Tą konkretną pocketową konstrukcję często wybierają osoby z wagą max do 100kg, w materacach 110x190 cm dla jednej osoby.

Materace ze zwiększoną ilością punktów podparcia 510/m2 tzw multipocket budują mocne, solidne podparcie, z mniejszą ruchliwością sprężyny. Materace multipocket ze względu na swoją stabilność konstrukcji, podbijają stopień twardości narzuconym surowcem wykańczającym materac. Materace te są odpowiednie dla osób z większą wagą ciała, jednak będą również odpowiednie dla tej grupy użytkowników, którzy oczekują mocnej formy materaca. Zarówno w konstrukcji pocket jak i multipocket wykorzystuje się sprężyny w kształcie walca, umieszczone w osobnych kieszonkach, dzięki czemu uzyskujemy komfortową powierzchnię do snu.

Dostępne surowce wykańczające materac.

Do produkcji materacy używa się surowców, które nanoszą na powierzchnie materaca zróżnicowane odczucia w zależności od ich właściwości. Wszystkie pianki pomimo narzuconej twardości H2 średnio twarde, jedne są sprężysty inne plastyczne a jeszcze inne z szeregiem profilowań. Tak samo jak pianki, wszystkie maty utwardzające mają ten sam stopień twardości H3 twardy. Kokos, trawa morska i końskie włosie mają właściwości utwardzające, wyrównujące powierzchnie materaca. Surowce pochodzenia naturalnego są higroskopijne, nadmiar wilgoci odprowadzają do otoczenia, dzięki czemu możemy być pewni, że w takich materacach nie będą się  namnażały żadne bakterie, czy mikroorganizmy. Wszystkie rodzaje materacy kupisz w sklepie Sennes.pl