środa, 04 październik 2017 17:33

Oszczędne zakupy w sieci, czyli jakie rabaty czekają na klientów sklepów internetowych

Robienie zakupów w sieci ma wiele zalet – kupujący może wybierać spośród większej ilości artykułów i zamawiać je bez względu na to, gdzie się znajduje, pod warunkiem, że ma dostęp do internetu. Dodatkowo, zakupy online pozwalają zaoszczędzić. To ostatnie jest możliwe, jeśli zna się kilka praktycznych trików.

 

Kody rabatowe i nie tylko

Wiele sklepów internetowych akceptuje kody rabatowe, które umożliwiają tańsze zakupy. Wystarczy wpisać je w odpowiednim miejscu podczas składania zamówienia. Skąd je wziąć? Na stronie https://zrabatowani.pl/ można znaleźć listę sklepów, które akceptują kupony i pobrać wygenerowany kod. Dzięki niemu, system naliczy rabaty i w rezultacie kupujący zaoszczędzi. Konto na Zrabatowani.pl pozwala też na skorzystanie z opcji zwrotu części pieniędzy (cashback). W ten sposób można naprawdę wiele zyskać!

Newslettery i karty lojalnościowe

Wiele sklepów proponuje dołączenie do programu lojalnościowego, oferując przy okazji specjalnie promocje, niedostępne dla klientów, którzy do niego nie należą. Niektóre z nich są dostępne wyłącznie w sklepie online. Z posiadaniem karty nierzadko wiąże się subskrypcja newsletteru przychodzącego na skrzynkę e-mailową, w którym są zamieszczane informacje o nadchodzących okazjach. W ten sposób osoby zainteresowane ofertą mają natychmiastowy dostęp do wiadomości o najnowszych obniżkach i mogą szybko złożyć zamówienie, zanim towar zdąży się rozejść.

Zakupy spożywcze online

Przechodząc przez supermarket, trudno przeoczyć znaki informujące o różnych promocjach. Nierzadko zachęcają one do kupowania zupełnie niepotrzebnych przedmiotów. Czasem trudno im się oprzeć, co kończy się niepotrzebnym wydawaniem pieniędzy. Zakupy w sieci pozwalają pozbyć się tego problemu. Do wirtualnego koszyka trafiają tylko rzeczy użyteczne, których zakup był wcześniej zaplanowany.

Promocje przez internet

Internet pozwala korzystać z atrakcyjnych promocji, których nie oferują sklepy stacjonarne. Najbardziej atrakcyjne okazje przypadają zwykle pod koniec roku. Jedną z nich jest Dzień Darmowej Dostawy, kiedy to wszystkie sklepy, biorące udział w akcji, dostarczają towary bez pobierania opłat za wysyłkę.  W tym samym okresie przypada Cyber Monday – dzień, w którym sklepy internetowe ogłaszają duże obniżki na swoje towary. O ile dany produkt nie jest już teraz potrzebny, a jego zakup można odłożyć w czasie, warto poczekać na promocje i dopiero wtedy zamówić upatrzoną rzecz.

Kupowanie w grupie

Zdarza się, że koszt dostawy zamawianego produktu jest na tyle wysoki, że stawia pod znakiem zapytania opłacalność całej transakcji. W takich chwilach warto spróbować korzystać z zakupów grupowych i składać zamówienia razem z przyjaciółmi, z którymi można złożyć się na dostawę. Na Facebooku powstało wiele grup, skupiających osoby zainteresowane wspólnym kupowaniem produktów. Ich działanie polega na tym, że jedna osoba składa zamówienie na kilka rzeczy (dla siebie oraz innych członków), a koszt dostawy zostaje podzielony na wszystkich kupujących. W ten sposób każdy, biorący udział w zamówieniu, ma szansę odrobinę zaoszczędzić i kupić sobie upatrzony produkt.

Twój lifestyle

Spódnice najlepsze na lato - znajdź tę idealną!

Spódnice najlepsze na lato - znajdź tę idealną!

Kobiety kochają lato. Ciepła pogoda wprawia nas w dobry nastrój i skłania do odsłaniania nóg w ulubionych spódnicach. Pracując, nie czytaj dalej
Biżuteria pozłacana

Biżuteria pozłacana

Srebrna biżuteria pozłacana – dlaczego warto ją zakupić? Jednymi z jej niepodważalnych zalet są jej wygląd i cena. Wyglądem do czytaj dalej
Męska moda ponadczasowa gentlemana

Męska moda ponadczasowa gentlemana

W czasach kiedy najpopularniejsze zakupy odzieżowe dzieją się w sklepach sieciowych, trudno wydobyć swój własny, niepowtarzalny styl, który określałby nas czytaj dalej
Buty damskie na lato

Buty damskie na lato

W sezonie letnim królują przede wszystkim sandały, które zapewniają komfort podczas upalnych dni. Równie popularne są różnego rodzaju klapki oraz czytaj dalej
  • 1