środa, 04 październik 2017 17:24

Prowadzisz salon kosmetyczny? Leasing sprzętu medycznego może Cię zainteresować

Rośnie zainteresowanie zabiegami z zakresu dermatologii i medycyny estetycznej, dlatego powstaje coraz więcej gabinetów oferujących takie usługi. Duża konkurencja wymaga wprowadzania nowych zabiegów, które bazują na innowacyjnych sprzętach. Koszt zakupu przekraczający nierzadko kilkaset tysięcy złotych wcale nie musi przerażać. Wystarczy wziąć pod uwagę leasing sprzętu medycznego.

 

Leasing sprzętu medycznego nie jest jeszcze tak popularny jak leasing samochodów osobowych, ale cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Coraz więcej osób, które prowadzą gabinety medycyny estetycznej czy salony kosmetyczne, rozważa takie rozwiązanie jako atrakcyjną formę finansowania. To zdecydowanie opcja, która niesie ze sobą dla firmy wiele korzyści.

Na czym polega leasing sprzętu medycznego?

Istotą leasingu urządzeń medycznych jest przekazanie ich w użytkowanie przez firmę leasingową na rzecz leasingobiorcy w zamian za comiesięczne raty oraz dokonanie opłaty wstępnej (procentowa równowartość użytkowanego sprzętu, której wysokość ustalana jest indywidualnie). Salon kosmetyczny, klinika medycyny estetycznej lub inna placówka medyczna może korzystać ze sprzętu bez żadnych ograniczeń do momentu końca trwania umowy.

Po zakończeniu umowy leasingobiorca ma dwie możliwości:

  • zwrócić użytkowaną maszynę/sprzęt – wraca ona do leasingobiorcy jako sprzęt poleasingowy
  • wykupić urządzenie – dzięki temu salon kosmetyczny / medyczny staje się jego właścicielem.

Warto podkreślić, że wykup sprzętu medycznego wiąże się z koniecznością uregulowania należności w wysokości ustalonej w umowie.

Leasing urządzeń medycznych w oparciu o uproszczone procedury

Większość salonów kosmetycznych czy gabinetów medycyny estetycznej może ubiegać się o leasing w oparciu o uproszczone procedury. Nie tylko ogranicza to do minimum formalności, ale również skraca czas oczekiwania na sprzęt medyczny. To zdecydowanie ogromny atut w sytuacji, kiedy zakup jest niezbędny do prowadzenia działalności.

Wystarczy, że leasingobiorca skompletuje takie dokumenty jak: wpis do ewidencji działalności gospodarczej / KRS – w zależności od formy prowadzenia działalności, dokument potwierdzający nadanie REGON, dokument potwierdzający nadanie NIP, kserokopię dowodu osobistego właściciela (ewentualnie współwłaścicieli, członków zarządu, osoby uprawnionej do zawierania umów leasingowych). Nie ma konieczności dostarczania dokumentów finansowych – w wielu przypadkach wystarczą tylko oświadczenia o wysokości osiąganych dochodów.

Leasing sprzętu medycznego – to się opłaca

Leasing sprzętu medycznego to rozwiązanie, które niesie ze sobą wiele korzyści. Do najważniejszych zalet zaliczyć można m.in.:

  • zachowanie płynności finansowej – opłata wstępna na poziomie 1-10% oraz comiesięczne raty w optymalnej wysokości nie stanowią obciążenia finansowego dla placówki medycznej
  • uzyskanie wsparcia finansowego także dla nowych działalności – dzięki temu nowopowstający salon nie musi ubiegać się o kredyt (z reguły trudno dostępny dla przedsiębiorstw rozpoczynających działalność), zachowując tym samym pełną zdolność kredytową
  • korzyści podatkowe (największe w przypadku leasingu operacyjnego) – w koszty uzyskania przychodu wlicza się pełną opłatę wstępną oraz całe raty leasingowe (część odsetkową i część kapitałową).

Ponadto istnieje możliwość otrzymania finansowania nawet do 100% wartości przedmiotu, nie tylko w walucie PLN, ale również EUR. Dodatkowym atutem jest uzyskanie atrakcyjnych warunków zakupu urządzenia w cenie niższej od rynkowej, dzięki współpracy niektórych firm leasingowych (przykładowo PKO Leasing) z największymi producentami sprzętu medycznego.

Twój lifestyle

Wojskowy sznyt

Wojskowy sznyt

Zima nie rozpieszcza - trzeba się na nią odpowiednio przygotować. Niestety, coraz częściej spotykamy się się z odzieżą, która i owszem, czytaj dalej
Modnie i ekologicznie

Modnie i ekologicznie

Lubisz ubierać się w zgodzie ze współczesną modą, a zarazem dbasz o środowisko naturalne? Lubisz mieć rzeczy, które są indywidualnie czytaj dalej
Zegarki męskie

Zegarki męskie

Obecnie zegarki męskie pełnią wiele funkcji. Oprócz odmierzania czasu pełni także rolę biżuterii. Jednak zakup zegarka dobrej marki to nie czytaj dalej
Szukasz biżuterii na prezent – sprawdź co jest modne w tym sezonie

Szukasz biżuterii na prezent – sprawdź co jest modne w tym sezonie

Jak pokazują różnorodne analizy rynku, biżuteria jest jednym z najchętniej kupowanych prezentów. Co istotne, na popularności zyskuje biżuteria męska i czytaj dalej
  • 1