poniedziałek, 08 październik 2018 15:23

Siwiejesz? – wypróbuj odsiwiacz

Osoby, które nie chcą pogodzić się ze zmianą wyglądu wraz z coraz starszym wiekiem, często stosują kosmetyki, które pozwalają przywrócić dawny, młody wygląd. Jednym z pierwszych oznak starzenia się jest pojawienie się pierwszych siwych włosów. Aby tego uniknąć oraz jednocześnie zrezygnować z farby do włosów na ratunek przybywa odsiwiacz.

 

Jest to kosmetyk, z którego bardzo często korzystają panowie. Jest to spowodowane między innymi tym, że mężczyźni niechętnie korzystają z farb do włosów. Ponadto farbując włosy nie uzyskamy danego odcienia włosów, który jest różny w określonych partiach włosów. Odsiwiacz do włosów zatem jest idealnym produktem jeśli chcesz uzyskać dawny wygląd włosów i pozbyć się mało estetycznych siwych włosków z powierzchni głowy.

 

Jak działa odsiwiacz?

To kosmetyk, którego głównym zadaniem jest redukcja utlenionej melaniny. Usunięcie jej z powierzchni włosów pozwala na powrót dawnego koloru włosów, a właśnie o to nam chodzi. Odsiwiacz do włosów należy stosować długofalowo, ponieważ kolor przywraca się stopniowo. Jednak w tym przypadku cierpliwość popłaca, ponieważ nic lepiej nie przywróci barwy Twoich włosów właśnie jak odsiwiacz.

 

Czy odsiwiacz jest dla wszystkich?

Niestety tego rodzaju produkt nie sprawdzi się dla osób o ciemnej barwie włosów jak czerń czy brąz. Odsiwiacz do włosów najlepiej działa na włosach w kolorze blond i właśnie w tym przypadku jest duże prawdopodobieństwo przywrócenia dawnego odcienia włosów.

 

Jak stosować odsiwiacz i kiedy?

Nie jest to ważne, kiedy zaczniemy stosować odsiwiacz. Niektórzy siwieją bardzo szybko, a niektórzy podczas późnej starości. Wiek nie jest wyznacznikiem do stosowania tego typu specyfiku, zatem może stosować go każdy, kto pragnie usunąć siwe włosy i powrócić do dawnego koloru włosów. Stosowanie odsiwiaczy jest uzależnione od tego, w jakiej formie zakupimy go w aptece bądź drogerii. Na rynku znajdziemy odsiwiacz do włosów w formie pianki, żelu czy po prostu płynu. Na każdym z wypisanych produktów znajduje się instrukcja obsługi wybranego odsiwiacza, którą umieszcza producent specyfiku. Jednak aplikacja nie różni się aż tak drastycznie, zatem zazwyczaj należy umieścić daną substancję na suche włosy i pozostawić ją na określony czas na głowie. Niektóre produkty wymagają spłukania naniesionej substancji, inne nie.

 

Zazwyczaj poleca się zastosować preparat odsiwiający dwa razy, co pozwoli nam na lepsze przywrócenie barwy naturalnych włosów. Jednak nie wystarczy jeden zabieg, aby efekt utrzymywał się przez cały czas. Odstępy pomiędzy stosowaniem produktu powinny wynosić od 3 do 5 tygodni.

Twój lifestyle

Czym jest alba i komża?

Czym jest alba i komża?

W wielu parafiach obowiązkowym strojem dzieci przystępujących do I Komunii Świętej są alby lub komże. Na pewno jest to rozwiązanie czytaj dalej
Moda męska – czy noszenie spodni dresowych na co dzień to dobry pomysł?

Moda męska – czy noszenie spodni dresowych na co dzień to dobry pomysł?

Dresy męskie to wygodny element stroju, który coraz częściej możemy zauważyć w stylizacjach casualowych u mężczyzn. Faceci ubierają dresy nie czytaj dalej
Modne zegarki męskie i damskie

Modne zegarki męskie i damskie

Zegarki od zawsze były synonimem elegancji. Kiedyś, jako towar luksusowy, świadczyły o randze właściciela. O ile sposoby odmierzania czasu ludzie czytaj dalej
Z koncertów na wybieg - styl rockowy w modzie

Z koncertów na wybieg - styl rockowy w modzie

Wyjątkowa historia Charakterystyczny rockowy sposób ubioru wiąże się z bardzo bogatą historią. Wszystko zaczęło się od rewolucji społeczno-obyczajowej z lat czytaj dalej
  • 1