poniedziałek, 08 październik 2018 15:23

Siwiejesz? – wypróbuj odsiwiacz

Osoby, które nie chcą pogodzić się ze zmianą wyglądu wraz z coraz starszym wiekiem, często stosują kosmetyki, które pozwalają przywrócić dawny, młody wygląd. Jednym z pierwszych oznak starzenia się jest pojawienie się pierwszych siwych włosów. Aby tego uniknąć oraz jednocześnie zrezygnować z farby do włosów na ratunek przybywa odsiwiacz.

 

Jest to kosmetyk, z którego bardzo często korzystają panowie. Jest to spowodowane między innymi tym, że mężczyźni niechętnie korzystają z farb do włosów. Ponadto farbując włosy nie uzyskamy danego odcienia włosów, który jest różny w określonych partiach włosów. Odsiwiacz do włosów zatem jest idealnym produktem jeśli chcesz uzyskać dawny wygląd włosów i pozbyć się mało estetycznych siwych włosków z powierzchni głowy.

 

Jak działa odsiwiacz?

To kosmetyk, którego głównym zadaniem jest redukcja utlenionej melaniny. Usunięcie jej z powierzchni włosów pozwala na powrót dawnego koloru włosów, a właśnie o to nam chodzi. Odsiwiacz do włosów należy stosować długofalowo, ponieważ kolor przywraca się stopniowo. Jednak w tym przypadku cierpliwość popłaca, ponieważ nic lepiej nie przywróci barwy Twoich włosów właśnie jak odsiwiacz.

 

Czy odsiwiacz jest dla wszystkich?

Niestety tego rodzaju produkt nie sprawdzi się dla osób o ciemnej barwie włosów jak czerń czy brąz. Odsiwiacz do włosów najlepiej działa na włosach w kolorze blond i właśnie w tym przypadku jest duże prawdopodobieństwo przywrócenia dawnego odcienia włosów.

 

Jak stosować odsiwiacz i kiedy?

Nie jest to ważne, kiedy zaczniemy stosować odsiwiacz. Niektórzy siwieją bardzo szybko, a niektórzy podczas późnej starości. Wiek nie jest wyznacznikiem do stosowania tego typu specyfiku, zatem może stosować go każdy, kto pragnie usunąć siwe włosy i powrócić do dawnego koloru włosów. Stosowanie odsiwiaczy jest uzależnione od tego, w jakiej formie zakupimy go w aptece bądź drogerii. Na rynku znajdziemy odsiwiacz do włosów w formie pianki, żelu czy po prostu płynu. Na każdym z wypisanych produktów znajduje się instrukcja obsługi wybranego odsiwiacza, którą umieszcza producent specyfiku. Jednak aplikacja nie różni się aż tak drastycznie, zatem zazwyczaj należy umieścić daną substancję na suche włosy i pozostawić ją na określony czas na głowie. Niektóre produkty wymagają spłukania naniesionej substancji, inne nie.

 

Zazwyczaj poleca się zastosować preparat odsiwiający dwa razy, co pozwoli nam na lepsze przywrócenie barwy naturalnych włosów. Jednak nie wystarczy jeden zabieg, aby efekt utrzymywał się przez cały czas. Odstępy pomiędzy stosowaniem produktu powinny wynosić od 3 do 5 tygodni.

Twój lifestyle

Najlepsze tkaniny na sukienki

Najlepsze tkaniny na sukienki

Poszukiwanie idealnej sukienki może zająć wiele czasu. Niekiedy okazuje się, że sukienka świetnie leży, ale ma bardzo kiepski materiał. Innym czytaj dalej
Spodnie męskie – jaki kolor wybrać, gdy nadchodzi zima?

Spodnie męskie – jaki kolor wybrać, gdy nadchodzi zima?

Zimą wielu panów rezygnuje z kolorowych akcentów w swojej garderobie na rzecz odcieni ciemniejszych i bardziej stonowanych. Owszem, z pewnością czytaj dalej
Jak dbać o torebki skórzane?

Jak dbać o torebki skórzane?

Torebka jest jak... kobieta. Nie pielęgnowana i nie otaczana należytą troską i opieką, z czasem traci swój urok. W przypadku czytaj dalej
Wymarzona suknia ślubna

Wymarzona suknia ślubna

Suknia ślubna to element, który kreuje ogólny wizerunek panny młodej, a także dyktuje styl całej ceremonii zaślubin. czytaj dalej
  • 1