piątek, 04 sierpień 2017 16:32

Ponadczasowy jeans

Chyba już nikt nie ma wątpliwości, że jeans jest nieśmiertelny. Dzisiaj noszą go wszyscy, bez względu na wiek i płeć. Ubrania z jeansu są wygodne i pasują na każdą okazję. Przy doborze odpowiednich dodatków, jeansowe elementy garderoby staną się doskonałym strojem na luźne spotkanie z przyjaciółmi, do pracy w biurze czy uroczystą kolację.

 

Krótka historia jeansu

Denim, czyli materiał, z którego powstały pierwsze jeansy wynaleziono w Stanach Zjednoczonych pod koniec XIX wieku. Z początku takie spodnie nosiła tylko niższa klasa robotnicza – budowlańcy, później żeglarze, górnicy, farmerzy i kowboje.

Już po I wojnie światowej jeans stał się sławny na całym świecie. Wszystko dlatego, że w spodniach z denimu pokazywali się na szklanym ekranie aktorzy. Początkowo w westernach, później w filmach bez względu na gatunek kinematografii. I tak moda na jeansy trwa do dziś. Jeszcze przed II wojną światową zaczęły nosić je kobiety. Teraz chyba każda z nas ma w swojej szafie kilka ich par. Z jeansu robione są też inne ubrania, na przykład koszule jeansowe.

Dzwony, rurki czy boyfriendy?

Chociaż sam denim jest modny zawsze, to już fason spodni z tego materiału zmienia się co kilka sezonów. W obecnych trendach królują rurki, czyli bardzo obcisłe spodnie oraz boyfriendy, to te z luźnymi nogawkami. Dzwony nadal cieszą się sporą popularnością, szczególnie wśród osób, które są wierne modzie boho. Do nich idealnie pasuje koszula jeansowa damska i wszelkiego rodzaju hafty.

O ile jeszcze do niedawna hitem były biodrówki, czyli jeansu o opuszczonym stanie, tak dzisiaj w sklepach znajdziemy przede wszystkim te ze stanem wysokim. Wraca moda z lat 80 i widać to doskonale w poszczególnych elementach damskiej garderoby. Jeans jest więc dzisiaj wielce pożądany – latem nosimy ubrania z cienkiego denimu, takie są właśnie koszule jeansowe albo spodnie z dziurami.

Dopasowana góra czy krój oversize?

Również w tym sezonie furorę robi koszula jeansowa damska. Producenci odzieży dają w kwestii jej fasonu zupełną dowolność. Modne są zarówno te obcisłe – najlepiej wpuszczone w spodnie, jak i luźne. Od lat panie kupują też koszule o kilka rozmiarów większe, by nadać całej stylizacji luźny, miejski styl.

Ciekawostką jest fakt, że projektanci ubrań coraz częściej starają się wyróżnić ubrania z denimu. Podczas tegorocznych wakacji chętnie kupowana jest koszula jeansowa damska farbowana na biało albo z wyszytym haftem. Modne są też różnego rodzaju broszki i trwałe naklejki, które nadają klasycznemu jeansowi unikalny charakter.

Wydaje się, że jeans jest najpopularniejszym materiałem, z którego powstają dzisiaj wszystkie elementy garderoby. Sukienki, koszule, spodnie, szorty, a nawet buty i opaski do włosów. Pewne jest również, że moda na denim nigdy nie przeminie. Jeans kochają ludzie na całym świecie za wygodę, trwałość i ponadczasowy charakter.

W co się ubrać?

Czym jest alba i komża?

Czym jest alba i komża?

W wielu parafiach obowiązkowym strojem dzieci przystępujących do I Komunii Świętej są alby lub komże. Na pewno jest to rozwiązanie czytaj dalej
Z koncertów na wybieg - styl rockowy w modzie

Z koncertów na wybieg - styl rockowy w modzie

Wyjątkowa historia Charakterystyczny rockowy sposób ubioru wiąże się z bardzo bogatą historią. Wszystko zaczęło się od rewolucji społeczno-obyczajowej z lat czytaj dalej
Stroje erotyczne skutecznym sposobem na podniesienie temperatury w sypialni

Stroje erotyczne skutecznym sposobem na podniesienie temperatury w sypialni

Jeśli w sypialni pojawi się nuda, co jest całkowicie normalne w stałym związku, to czas najwyższy powziąć odpowiednie kroki, aby czytaj dalej
Jak  wyglądają paryżanki? Poznaj alfabet francuskiego stylu!

Jak wyglądają paryżanki? Poznaj alfabet francuskiego stylu!

O szyku kobiet znad Sekwany można powiedzieć wiele, ale na pewno nie to, że jest tandetny. Nieprzypadkowo Paryż nazywany jest czytaj dalej
  • 1