czwartek, 18 lipiec 2019 16:57

Kolczyki handmade - dlaczego warto kupować rękodzieło?

Biżuteria handmade Biżuteria handmade

Ktoś powiedział, że kupno biżuterii handmade jest jak kupno części serca jego twórcy.

Abstrahując jednak od romantyzmu, można powiedzieć, że istnieje sporo powodów, dla których warto zakupić taki produkt. Co przemawia za tym zakupem i dlaczego warto mieć rękodzieło w swojej kolekcji?

Patriotyzm gospodarczy - nieoczywisty powód zakupu

Być może argumentacja przekonująca, że warto kupować kolczyki handmade nie trafia do każdego, ale - z ekonomicznego punktu widzenia - jest to oczywista prawda. Większość rękodzielników działa na polskim a często nawet lokalnym rynku. Co więcej, zwykle zaopatrują się oni w produkty rękodzielnicze u polskich dostawców. Na sprzedaży zyskują więc dwie strony: producenci rękodziała i ich dostawcy.

Innowacyjność i niepowtarzalność

Rękodzieło zawsze jest wyjątkowe i niepowtarzalne. Nie ma dwóch takich samych odmian biżuterii rękodzielniczej, gdyż nie są one produkowane maszynowo, lecz ręcznie. Wybierając produkty handmade mamy więc pewność, że kupowany produkt jest unikatowy. Nie ma więc ryzyka, że inna kobieta wybierze taką samą biżuterię np. na ważną, rodzinną uroczystość.

Nie tylko na co dzień...

Wbrew obowiązującym stereotypom, biżuteria handmade nie jest produktem "drugiej kategorii". Wręcz przeciwnie - na rynku istnieje sporo modeli, które swoją jakością przewyższają biżuterię robioną maszynowo. Niektórzy rękodzielnicy produkują biżuterię z najlepszej jakości materiałów, wykorzystując przy tym bogatą technikę zdobienia. Ich niebagatelne umiejętności są bardzo często odwzorowane na ich produktach. Dlatego tak często mówi się, że biżuteria handmade ma swoją niepowtarzalną duszę.

Uniwersalizm stylizacji

Ostatnią, bodaj najważniejszą zaletą biżuterii ręcznie robionej, jest jej uniwersalny charakter. Przykładowo kolczyki czy bransoletki handmade doskonale komponują się z każdym rodzajem odzieży, aczkolwiek podczas składania zamówienia można też wybrać coś konkretnego dla siebie. Z reguły rękodzielnik może stworzyć coś "na zamówienie", choć jak łatwo się domyślić, będzie to nieco bardziej kosztowna inwestycja. 

Podsumowując, rękodzieło to istotny i polecany element damskiej biżuterii. W przeciwieństwie do wyrobów maszynowych, ma on swój charakterystyczny i niepowtarzalny charakter. Produkty rękodzielnicze są wyjątkowe, nie kosztują zbyt dużo i pasują do każdej stylizacji, niezależnie od jej przeznaczenia. Na uwagę zasługuje również fakt, że niektóre z nich mają status luksusowych. Rękodzieło to również wyjątkowy pomysł na prezent dla bliskiej osoby.

Dodatki do ciuchów

Farbowanie jako drugie życie ubrań

Farbowanie jako drugie życie ubrań

Farbowanie ubrań znów staje się modne. Jest to najskuteczniejszy sposób, aby stara garderoba dostała drugie życie. Idealnie sprawdza się w czytaj dalej
Typy kolorystyczne kobiet

Typy kolorystyczne kobiet

Typy kolorystyczne kobiet Każda z nas posiada inną karnację, inny kolor oczu, inne rysy twarzy. czytaj dalej
Poczuj się jak prawdziwa gwiazda

Poczuj się jak prawdziwa gwiazda

Jak wiadomo kobiety naprawdę uwielbiają nosić biżuterię i nie ma się, co temu dziwić, ponieważ każdej z nich dodaje ona czytaj dalej
Modne buty zimowe do sukienek i spódnic – poradnik

Modne buty zimowe do sukienek i spódnic – poradnik

Pomimo minusowych temperatur nie chcesz rezygnować z kobiecych stylizacji? Nie wiesz, jakie połączenia sprawdzają się o tej porze roku? Sprawdź czytaj dalej
  • 1