czwartek, 18 lipiec 2019 16:57

Kolczyki handmade - dlaczego warto kupować rękodzieło?

Biżuteria handmade Biżuteria handmade

Ktoś powiedział, że kupno biżuterii handmade jest jak kupno części serca jego twórcy.

Abstrahując jednak od romantyzmu, można powiedzieć, że istnieje sporo powodów, dla których warto zakupić taki produkt. Co przemawia za tym zakupem i dlaczego warto mieć rękodzieło w swojej kolekcji?

Patriotyzm gospodarczy - nieoczywisty powód zakupu

Być może argumentacja przekonująca, że warto kupować kolczyki handmade nie trafia do każdego, ale - z ekonomicznego punktu widzenia - jest to oczywista prawda. Większość rękodzielników działa na polskim a często nawet lokalnym rynku. Co więcej, zwykle zaopatrują się oni w produkty rękodzielnicze u polskich dostawców. Na sprzedaży zyskują więc dwie strony: producenci rękodziała i ich dostawcy.

Innowacyjność i niepowtarzalność

Rękodzieło zawsze jest wyjątkowe i niepowtarzalne. Nie ma dwóch takich samych odmian biżuterii rękodzielniczej, gdyż nie są one produkowane maszynowo, lecz ręcznie. Wybierając produkty handmade mamy więc pewność, że kupowany produkt jest unikatowy. Nie ma więc ryzyka, że inna kobieta wybierze taką samą biżuterię np. na ważną, rodzinną uroczystość.

Nie tylko na co dzień...

Wbrew obowiązującym stereotypom, biżuteria handmade nie jest produktem "drugiej kategorii". Wręcz przeciwnie - na rynku istnieje sporo modeli, które swoją jakością przewyższają biżuterię robioną maszynowo. Niektórzy rękodzielnicy produkują biżuterię z najlepszej jakości materiałów, wykorzystując przy tym bogatą technikę zdobienia. Ich niebagatelne umiejętności są bardzo często odwzorowane na ich produktach. Dlatego tak często mówi się, że biżuteria handmade ma swoją niepowtarzalną duszę.

Uniwersalizm stylizacji

Ostatnią, bodaj najważniejszą zaletą biżuterii ręcznie robionej, jest jej uniwersalny charakter. Przykładowo kolczyki czy bransoletki handmade doskonale komponują się z każdym rodzajem odzieży, aczkolwiek podczas składania zamówienia można też wybrać coś konkretnego dla siebie. Z reguły rękodzielnik może stworzyć coś "na zamówienie", choć jak łatwo się domyślić, będzie to nieco bardziej kosztowna inwestycja. 

Podsumowując, rękodzieło to istotny i polecany element damskiej biżuterii. W przeciwieństwie do wyrobów maszynowych, ma on swój charakterystyczny i niepowtarzalny charakter. Produkty rękodzielnicze są wyjątkowe, nie kosztują zbyt dużo i pasują do każdej stylizacji, niezależnie od jej przeznaczenia. Na uwagę zasługuje również fakt, że niektóre z nich mają status luksusowych. Rękodzieło to również wyjątkowy pomysł na prezent dla bliskiej osoby.

Czytany 2379 razy

Dodatki do ciuchów

Najlepszy sposób na miłosne uniesienie, czyli biustonosz peek-a-boo

Najlepszy sposób na miłosne uniesienie, czyli biustonosz peek-a-boo

Każda kobieta chce czasem poczuć się elegancko i seksownie. W tym celu malujemy usta, zakładamy mini, szpilki oraz sięgamy po czytaj dalej
Miejska moda na wiosnę

Miejska moda na wiosnę

Wiosna w mieście to doskonała okazja do tego, aby porzucić przyciężkie stylizacje, pozbyć się kozaków, grubych płaszczy i swetrów, a czytaj dalej
Nakrycie głowy na zimę – czapki z pomponem

Nakrycie głowy na zimę – czapki z pomponem

Zima to okres, w którym szczególnie musimy dbać o swoje zdrowie. Ważnym elementem naszej troski o siebie jest zakładanie odpowiedniej czytaj dalej
Sneakersy damskie na wiosnę - poznaj modowe hity tego roku

Sneakersy damskie na wiosnę - poznaj modowe hity tego roku

Sneakersy, czyli wygodne buty sportowe, które tworzone były w zasadzie głównie po to, aby możliwie najbardziej odciążyć stopy użytkownika z czytaj dalej
  • 1