piątek, 06 marzec 2020 21:23

Nakrycie głowy na zimę – czapki z pomponem

fot. materiały prasowe fot. materiały prasowe

Zima to okres, w którym szczególnie musimy dbać o swoje zdrowie. Ważnym elementem naszej troski o siebie jest zakładanie odpowiedniej odzieży wierzchniej oraz dodatków, które będą chronić nasz organizm przed niepotrzebną utratą ciepła. To bardzo ważne, gdyż zabezpieczenie przed wyziębieniem nie tylko pozwala uchronić się przed chorobą, ale także poprawia funkcjonowanie całej gospodarki cieplnej w naszym organizmie.

 

Czapki z pomponem – „od zawsze” niezmiennie modne

Niektórzy nie przepadają jednak za noszeniem takich elementów odzieży jak np. czapki, które w ich opinii stanowią niezbyt estetyczną część ubioru. Narzekają na to, że są zbyt obcisłe lub nadmiernie „luźne”, przez co mogą negatywnie wpływać na kondycję włosów. W związku z tym unikają ich i decydują się na noszenie czapek jedynie w ostateczności, przy najniższych temperaturach.

Jednym ze sposobów na przezwyciężenie niechęci do tej części ubioru jest potraktowanie jej nie tylko jako „pokrowca na głowę”, ale także jako ładnego i modnego dodatku. Obecnie czapki zimowe występują w niemal każdej możliwie formie, którą potrafimy sobie wyobrazić. Znajdziemy więc zarówno czapki o wymyślnych, jaskrawych barwach, czapki z ładnym, powtarzalnym deseniem, jak i takie, które przypominają głowy zwierząt lub postaci animowane.

W rezultacie znalezienie czapki, która będzie pasować do naszych oczekiwań oraz naszego stylu ubierania się, jest nie tylko możliwe, ale pewne. Często jest to tylko kwestia czasu i obejrzenia odpowiedniej liczby dostępnych modeli.

Dlaczego właśnie pompon?

Osobom, które nie są pewne, na jaki typ czapki się zdecydować, pragniemy udzielić prostej porady. Chodzi oczywiście o pompon. Wbrew pozorom ten klasyczny sposób ozdabiania czubka czapki jest wciąż popularny i może ciekawie podkreślić nasz wygląd. Warto zaznaczyć, że czapki z pomponem to nakrycie głowy nie tylko dla chłopca, dziewczynki lub niemowlaka, ale także dla dorosłych.

Spotkać możemy czapki z pomponem stosunkowo sztywne, zakończone szpicem skierowanym ku górze. Umieszczany na ich szczycie pompon jest ozdobny i miękki w dotyku. Liczne modele takich czapek znajdziesz na: kabak.com.pl.

Jeśli jednak wolelibyśmy, by nasze nakrycie głowy nie miało pomponu, to w ofercie sklepu KABAK znajdziemy również inne bawełniane czapki zimowe. Dostępne są w wielu kolorach, dzięki czemu zimą nie tylko zapewnimy naszej głowie ciepło, ale również będziemy dobrze się prezentować.